Sari la conținut
Forum Roportal
dana ignat

Probleme cu PCul

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Invatati-ma si pe mine va rog ce sa fac.Nu pot deschide calculatorul fiindca ori se reseteaza singur ori trebuie sa fac eu asta de foarte multe ori pentru a-l putea folosi cateva minute si apoi se blocheaza din nou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Destul de putine detalii despre problema ta. Se restarteaza in timp ce rulezi un anume program, filme, jocuri etc...? Ai facut de curand vreun upgrade, adica ceva imbunatatiri la PC? Virusi... ceva? Cum anume a debutat problema?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1. ce sursa ai?

2. ramul testeaza-l cu mem86.

3. ce temperatura are procesorul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E un virus...care,face asta!

:focus: Nu stiu cum il cheama...n-am retinut...dar,am citit mai demult pe forumuri despre el.

Dupa ce te asiguri ca pc-ul e curat...cauta alta cauza!

Ce spui,Emma?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un virus mai degraba infecteaza fisiere si il face PC-ul sa mearga mai greu... din cauza simptomelor de "trebuie sa fac de mai multe ori asta" ma duce gandul, dupa cum a spus si Rider, la sursa.

 

So... aceleasi intrebari ca Rider, in ordinea 1,3,2.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un virus mai degraba infecteaza fisiere si il face PC-ul sa mearga mai greu... din cauza simptomelor de "trebuie sa fac de mai multe ori asta" ma duce gandul, dupa cum a spus si Rider, la sursa.

 

So... aceleasi intrebari ca Rider, in ordinea 1,3,2.

 

 

Mare adevar aceeasi problema am avut-o si eu,ca mi se rastarta din senin si am schimbat sursa cu una real power

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salutare !!!!

am si eu o problema cu PCul ... tot asa mi se blocheaza , am reusit sa mai incetinesc defectu da e stresant ....

am procesor dual core de 2.8gh , ddr2 de 2 gb ,placa video nividia gx 7200 (512) .... iam pus 2 ventilatoare am desfacut procesoru si lam curatat de praf iam pus pasta siliconica..... NIMICA!!!! Dka stiti ceva pls spunetimi si mie cum pot sa remediez problema

 

Multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incepe prin a remedia deficientele de scriere in limba romana.

 

Apoi... ai posibilitatea sa incerci cu alta sursa ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...1 sursa...2 memoriile ..ai schimbat cumva ramii???sau ai pus rami necompatibili?!dac da..ia-ti un kit sa nu mai ai probleme.

off: amice, topicul asta e vechi, nu vezi data posturilor?

salutare !!!!

am si eu o problema cu PCul ... tot asa mi se blocheaza , am reusit sa mai incetinesc defectu da e stresant ....

am procesor dual core de 2.8gh , ddr2 de 2 gb ,placa video nividia gx 7200 (512) .... iam pus 2 ventilatoare am desfacut procesoru si lam curatat de praf iam pus pasta siliconica..... NIMICA!!!! Dka stiti ceva pls spunetimi si mie cum pot sa remediez problema

 

Multumesc

on: fa un test cu Ultimate Boot CD sa vezi ce probleme are

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×