Sari la conținut
Forum Roportal
Gabriela1978

S-a suparat si m-a blocat peste tot

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Nu casatorie cu nunta si evenimentul in sine,vorbeam ca la un moment dat sa facem acte oficiale,dar dupa cel putin 2 ani sa scape de anumite credite care sunt jumate din salariul lui.Mi-a dat incredere ,zicea ca vrea sa fim impreuna pana la adanci batraneti,insa eu nu prea aveam incredere in el,m-am gandit mereu ca e posibil sa aiba dorinta de o idila ceva,sau chiar sa aiba o aventura cu cineva asa fugitiv ,de asta am si pus acel microfon in ideea sa aflu.El imi zicea mereu ca sunt paranoica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Nu casatorie cu nunta si evenimentul in sine,vorbeam ca la un moment dat sa facem acte oficiale,dar dupa cel putin 2 ani sa scape de anumite credite care sunt jumate din salariul lui.Mi-a dat incredere ,zicea ca vrea sa fim impreuna pana la adanci batraneti,insa eu nu prea aveam incredere in el,m-am gandit mereu ca e posibil sa aiba dorinta de o idila ceva,sau chiar sa aiba o aventura cu cineva asa fugitiv ,de asta am si pus acel microfon in ideea sa aflu.El imi zicea mereu ca sunt paranoica.

Cred ca-i destul de versat si ca a reusit "sa te duca cu zaharelul" si asta atat cat a considerat el ca i-ai fost de folos, sa zicem asa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 minutes ago, Lucia N said:

El cum crezi ca se simte? Se simte si el groaznic sau este genul de om care spune ca "sunt destule femei" si ca poate sa fie cu altcineva cand doreste el?

Cred ca si el este suparat si dezamagit ca i-am pus microfonul ala in casa,mi-a zis ca isi pusese toate sperantele in mine si eu l-am tradat punandu-i microfonul ,ca a avut incredere in mine.Nu imi zicea ca sunt destule femei,zicea ca ma iubeste e mine si daca ar vrea pe altcineva ,gasea si gata,insa eu mereu m-am gandit ca e posibil sa nu fie total adevarat,ptr ca ma mintea cu chestii minore fara sa fie nevoie .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am mai zis lui ,ca poate ma foloseste chiar daca ma place pana ce isi va termina acele crediteptr ca el nu este nevoit sa cheltuie bani cu mine,eu am fost f buna cu el,stiam ca nu prea are bani.I-am zis asta si a spus ca nu e adevarat ca nu ma foloseste..in fine nu stiu ce sa mai zic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Gabriela1978 a spus:

Cred ca si el este suparat si dezamagit ca i-am pus microfonul ala in casa,mi-a zis ca isi pusese toate sperantele in mine si eu l-am tradat punandu-i microfonul ,ca a avut incredere in mine.Nu imi zicea ca sunt destule femei,zicea ca ma iubeste e mine si daca ar vrea pe altcineva ,gasea si gata,insa eu mereu m-am gandit ca e posibil sa nu fie total adevarat,ptr ca ma mintea cu chestii minore fara sa fie nevoie .

De ce nu ai discutat cu el si sa-i spui ca nu ai incredere in el? De ce a trebuit sa-i pui "microfonul"?! Nu ai procedat corect. Lipsa  de comunicare sincera dintre voi a dus la aceasta situatie.

Daca aveati o relatie serioasa, o relatie bazata pe respect, incredere, iubire, nu ajungeati la aceste grozavii. 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Gabriela1978 a spus:

 

O relatie nu se bazeaza pe presupuneri, pe inchipuiri, pe informatii aparute din neant sau de la diverse persoane'prietenoase" si pe "sfatuitorii de bine".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
12 minutes ago, Lucia N said:

De ce nu ai discutat cu el si sa-i spui ca nu ai incredere in el? De ce a trebuit sa-i pui "microfonul"?! Nu ai procedat corect. Lipsa  de comunicare sincera dintre voi a dus la aceasta situatie.

Daca aveati o relatie serioasa, o relatie bazata pe respect, incredere, iubire, nu ajungeati la aceste grozavii. 

Asa este!Lipsa de comunicare sau comunicare anevoioasa.De ficare data cand ii suneam ,ridica tonul si zicea,ca iar incep ,ca s-a saturat de stres ,ca vrea liniste...eu dorind doar sa analizam ceea ce simteam eu si cu ajutorul lui sa clarificam acele stari ale mele,dar el se nerva mereu .Posibil nu are experienta m-am gandit mereu,incerareamea de a discuta frumos despre neincredera mea,pe el il enerva si ridica tonul ,ca iar il stresez si sunea doar simplu ca el nu ma inseala si ca ma iubeste.Insa mereu spunea unele chestii int-un fel si apoi se dadea de gol ca fusesera altfel.Daca mergea in interes de serviciu sa rezolve o problema ii era teama sa-mi spuna ca trb sa plece cu o colega de serviciu ,in mintea lui crezand ca eu sun tgeloasa...si eu tocmai datrita acestor evitari sau minciunele nu mai aveam incredere in el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cand ii spuneam ca nu am incredere in el,ptr el era ca o jignire asa reactiona si zicea ca de ce mai stau cu el daca nu a incredere?Stilul asta ,in loc sa stea si sa analizam ,mereu spunea asa,ca s-a saturat ca nu am incredere in el,ca el nu face nimic si eu mereu spun ca nu am incredere,deci reactiona ca si cum l-as jigni,,,asa intelegea el,chiar i-am zis ca am impresia ca nu il duce capul mai mult,ptr ca sincer de multe ori ma gandeam asa,prb atat poate el intelege.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Gabriela1978 a spus:

Ce as putea face sa indrept greseala asta sau ce sfaturi imi dati?

Nu cred ca ar mai ceva de facut.

Tu cum ai reactiona daca partenerul tau ti-ar pune un microfon in camera? Mmm ...?

El ti-a spus toate acele minciuni pentru a se proteja deoarece stia ca vei "sapa" daca ai fi aflat de prezenta (nevinovata) a celorlalte femei. Ai sapat tu oricum, nu-i vorba.

Daca face ceva, nu e bine. Daca nu face, iar nu e bine. Tu te intelegi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu sunteti buni drept cuplu.

 

Acum 5 ore, Gabriela1978 a spus:

Am auzit cum a zis dupa ce a citit mesajul ``Du-te dracului cu mancatul tau,repede ma intrebi daca am mancat``.Dupa asta l-am sunat si nervoasa fiind l-am intrebat daca e stresat de mine,de ce mai sta in relatia cu mine.

Eh, pana la povestea cu microfonul si descoperirea si regretele tale de dupa si zbaterea ta de acum ca te-a blocat si singuratatea ce se iveste, ai fost nervoasa si socata de reactia asta a lui. Pastreaza sentimentul ala. Ala este el, nesimtit, exasperat sau cum o fi, nu iubitor. Tu poate l-ai adus in starea asta sau mai degraba nu. Daca mintea spontan, dinainte de a-ti manifesta tu mici gelozii si cicaleli, are o problema, crede ca asa te protejeaza, dar te desconsidera. Daca tu il pisai cu neincrederea, daca puneai mereu sub semnul intrebarii relatia si intentiile lui, ai erodat ce ar fi putut merge intre voi. Dar tot cred ca nu sunteti potriviti unul pentru celalalt si cand va veti impaca veti reveni la greseli si la simtit "bine" impreuna.

Editat de Robespierre
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×