Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Imi pare rau ca ești tristă, dar mai tarziu iti vei da seama că nu ai pierdut nimic. 

Bucyra-te de viață, de vară, de tinerețe. Mergi in parc cu rolele , în club cu fetele. Aleargă dimineața, gateste noi feluri de mâncare, leneveste pe o pătură in iarba sau fugi la munte și urcă pe un traseu ușor. 

Citeste cărți de dezvoltare personală și schimba criteriile de selecție. Fa o pauză, tu cu tine, și nu-i mai accepta pe tot cei care te acceptă. 

 

 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, M1elena a spus:

Am inteles ca nu ma vrea.Dar tot ma simt trista..

Te vrea. Dar te vrea doar pentru sex. Si ala pe ascuns. Atat isi permite el sa vrea. Si nu, nu este vorba despre  tine, ca ai avea tu ceva, este vorba despre  el. Nu incerca sa dezvolti "de ce", sau sa schimbi ceva, ar fi timp pierdut.  Nu incerca să intri în competiție cu religia sau cu familia lui, este o luptă pierdută din start. 

Sper sa ai o fărâmă de demnitate, să pui punct. 

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai dreptate, ma simt atat de umilita cum am putut sa fac asa o gresala si sa accept doar ,,resturile'' pe ca mi le dadea.Dar nu inteleg un lucru verii lui care sunt la facultate intradevar in anul 4 au prietene de aici si au spus si la familie, pot pune si poze.Daca religia era asa riguroasa asteptau pana la casatorie ma gandesc.

Editat de M1elena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

NU E VORBA DE RELIGIE SAU DE FAMILIE.

EL atat vrea de la tine.

Treci peste.

 

Sau daca tii neaparat sa-l mai vezi spune-i ca vrei daruri la fiecare intalnire si sa te tina doar de mana cand te plimba. Sex faci doar in relatie :)))

Bine, e prea tarziu pentru asta, pentru ca deja v-ati tavalit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, nu este prea tarziu pot sa intru in jocul lui si sa ne jucam ca avem o relatie, nu mai facem sex ca nu avem relatie serioasa si nu este pregatit pentru asta sa incep sa.l conditionz dar este pierdere de timp si nervi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce ca relatia voastra scirtiie din toate suruburile, vrei sa te mai si joci :derisive:

Tu refuzi sa intelegi ca modul in care incepe si evolueaza relatia voastra este definitoriu pentru modul in care el te va privi in viitor. Daca relatia voastra a inceput si s-a consumat numai intre cearsafuri nu vad de ce te-ar prezenta parintilor. Esti doar cea cu care se culca, nu cea cu care are o relatie adevarata, deoarece aceasta presupune mult mai mult.

Cum vezi tu o relatie? Ce vrei tu de la o relatie? Ce te atrage mai mult la partenerul tau? Partea sexuala, partea emotionala, comunicarea, lucrurile facute impreuna etc.? Important este sa gasesti pe cineva cu care te potrivesti, pe cineva care vede lucrurile asa cum le vezi si tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu cum trebuie sa fie o relatie, de la atatea relatii esuate nu mai stiu nimic.Poate de acceia gresesc in alegerea partenerului.Ce presupune o relatie adevarata??Cum trebuia sa fie relatia asa si nu este??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, vezi tu, fiecare dintre noi va raspunde diferit la intrebarea ce presupune o relatie adevarata, dar intrebarea mea a fost cum o vezi tu.

Ce iti place sa faci alaturi de omul de linga tine? Cum va distrati impreuna? Cum va petreceti timpul? Ce faceti in zilele libere? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Exact asta am vrut.Sa petrecem timp impreuna, sa iesim, sa fiu importanta pentru el, dar si sa am stabilitate adica sa i.mi arate ca ma vrea.Cum?? Sa fiu prezenta in viata lui, sa ma simt iubita si respectata, sa fac parte din viata lui adica sa.i cunosc prietenii, familia dar nu era o graba asta daca eu nu eram doar o prietena in fata lor.Nu am vazut o initiativa din partea lui sa facem ceva impreuna sa mergem undeva.Nimic..Pe cand eu am vorbit la ai mei despre el, prietenilor si nu l.am ascuns.Adica nu pot sta cu un om doar sa fac sex, nu este o prioritate pentru mine.Poate am gresit ca nu am spus de la inceput ce vreau nu stiu...nu a mers.Nu stiu unde am gresit.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Gaslight a spus:

Dupa ce ca relatia voastra scirtiie din toate suruburile, vrei sa te mai si joci :derisive:

Tu refuzi sa intelegi ca modul in care incepe si evolueaza relatia voastra este definitoriu pentru modul in care el te va privi in viitor. Daca relatia voastra a inceput si s-a consumat numai intre cearsafuri nu vad de ce te-ar prezenta parintilor. Esti doar cea cu care se culca, nu cea cu care are o relatie adevarata, deoarece aceasta presupune mult mai mult.

Cum vezi tu o relatie? Ce vrei tu de la o relatie? Ce te atrage mai mult la partenerul tau? Partea sexuala, partea emotionala, comunicarea, lucrurile facute impreuna etc.? Important este sa gasesti pe cineva cu care te potrivesti, pe cineva care vede lucrurile asa cum le vezi si tu.

Nu inteleg de ce poate fi gresit ca o relație sa inceapa intre cearceafuri si de ce o femeie care incepe așa o relatie e desconsiderata, in timp ce un barbat nu. Iar fata tocmai a menționat ca nu isi doreste sa se joace, chiar nu reiese din nicio postare de-a ei ca isi doreste asta, numai ca nu a intalnit omul potrivit pt ea si nici nu se pricepe sa ii evite pe cei nepotriviti, n-a intalnit omul care sa n-o eticheteze aiurea atunci cand vrea si face ceea ce vrea si face si el. Si omul ala sa isi doreasca sa ii si ofere mai mult decat sex si sa o lase si pe ea sa ofere si altceva decat sex, sa-i creeze conditiile potrivite pt asta. Pare naiva, dar nu rau-intentionata, daca ar fi pretuita, privita cu alți ochi,  daca ar fi  tratata cu mai multa consideratie, ar putea si ea sa ofere unui barbat multe.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×