Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 21 minute, M1elena a spus:

Nu fiti rai, eu chiar nu stiu ce sa fac.Relatia mea care credeam ca functioneaza nu mai e..Adica s.a terminat asa deodata fara sa fac nimic sau sa gresesc cu ceva concret..

Posibil să fii și tu genul ăla de femeie care in fiecare bărbat vede viitorul tată al copiilor ei? 

Stii de ce întreb? Prea dai peste mult-prea-însurati,  gay sau religioși, și nu ma prin dacă  o fi asa sau își inventează singuri "boli". :D 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 minute, M1elena a spus:

Adica eu cam am obosit sa ies la intalniri si sa cunosc si asa mai departe.Acum credeam ca cu tipul asta o sa am o relatie normala si functionala asa promitea inceputul.Este frustrant sa fii parasit fara sa fii gresit cu ceva, ca o jucarie care nu mai are nevoie de ea si o pune deoparte.Adica eu sunt dezamagita si mai mult ca chiar daca el are 20 de ani este un tip hotarat in sensul daca nu mai vrea ceva spune pas fara sa se uite inapoi si nu meritam asta..

Lasă dramele și treci la cautat altul. 

Taman la asta te-ai oprit? O fi frumos, o fi sexos, dar nu-i de tine. Vrei sa trăiești ascunsă ca Ana in pereti? Macar meșterul a avut un scop. Si puțoiul tau are, dar d-astia găsești gârlă, ii primesti rest la Mega. 

Hai, capul sus si da-i jet. Sa se duca la el in tanzania, să vedem ce cămilă agață pe acolo. 

 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate încă nu ești pregătită să ai relații. Poate ar trebui să îți acorzi timp, să cunoști oameni ca să îi poti clasifica cat mai corect? 

Da, femeile întâlnesc adesea bărbați care ( surpriză! ) vor doar sex. Alta surpriză: in majoritare covârșitoare (?) Bărbați vor doar sex de la o femeie. 

Oamenii doritori de relații cu angajamente, sunt putini. De ambele tabere. 

Surprinzător pentru mine este că tu, la 23 de ani iti doresti o relație cu angajamente. Nu iti doresti sa iubești, nu iti doresti sa fii iubita. Iti doresti relație serioasă. Adică d-aia, până la bătrânețe dacă se poate. 

Zic sa iti faci o gașcă de prieteni, să asculți poveștile lor de iubire, să înveți din greseli și abia după aceea să cauti iubirea, validarea intr-o relatie. 

Da, după părerea mea, atat vrea de la tine. Nu il mai întreba, nu are rost. Arata-i ca ești deșteaptă, ca te-ai prins singura cum sta treaba și da-i papucii fără explicații. 

De acuma, când unul te minte ca religia, ca legi nescrise, ca luna plină in conjuncție cu steaua in colțuri, vei sti ca e abureala și ii vei spune PA din prima. 

Ia partea bună din toată povestea. 

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 ore, M1elena a spus:

Acum dintr.o data nu mai stie ce vrea...nu imi pot explica asta..

Pentru ca urmeaza sa inceapa scoala unde vor fi foarte multe fete din care vrea sa-si selecteze si el o duzina, asa ca la inceput de an nou universitar :cool:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, M1elena a spus:

Pai a zis ca in Romania este normal sa faci sex, ca daca eram in Israel nu puteam sa facem.

Fraza asta nu-ti da de gandit, cum vede el fetele din Romania???   Alea din Izrael se marita doar virgine ... restul nu sint dezirabile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 ore, M1elena a spus:

Adica vrei sa spui ca scopul lui de a ma tine ascunsa este sa faca doar sex cu mine si nu de a avea o relatie asa cum credeam eu...?

E X A C T ... ai inteles in final din cati pasi e relatia ta cu tipul, credeam ce a evreu din Israel, dar nu e diferenta intre cei din orient cand vine vorba despre femei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, Davi_ a spus:

[...]

Hai, capul sus si da-i jet. Sa se duca la el in tanzania, să vedem ce cămilă agață pe acolo. 

 

 

:laugh:

agata pe dreacu'. Acolo o camila mai pe spranceana e scumpa cu draci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, M1elena a spus:

Am inteles ca nu ma vrea.Dar tot ma simt trista..

Sper ca tristetea sa nu te tina pana la urmatorul "netot". Tu cam ai "harul" asta.  :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×