Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Putem spune ca ti-a pus o eticheta, insa nu stiu daca este corecta sau gresita.

O femeie este privita de un barbat asa cum ea i se prezinta, ori daca tu-l tii doar intre cearsafuri timp de citeva luni de zile fara sa faceti aproape nimic altceva, el nu te va privi ca pe prietena lui, ca pe iubita lui, ci ca pe o partenera de sex. Daca vrei sa ai o relatie comporta-te ca si cum esti intr-o relatie si nu accepta sa-i fi doar amanta. Ce este asa greu de inteles?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai eu m.am comportat ca si cum eram in relatie, cand am cerut reciprocitate nu este posibil ca nu este pregatit ca mai are nevoie de timp.Ma deranjeaza ca petrece timp mult cu verii lui care ii dau exemple ca poate sa se vada cu fete fara sa aiba obligatii.Credeam ca i.am explicat si a inteles cum sta treaba.Dar de la am spune ca vrea sa fim prieteni apropiati pentru sex am ramas uimita.Este foarte schimbat oricare ar' fii motivul stiu ca nu ma mai vrea.Iar eu cand primesc o oferta de genul asta de la un om care am avut sentimente sau am ma simt dezgustata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 10 ore, M1elena a spus:

Nu stiu cum trebuie sa fie o relatie, de la atatea relatii esuate nu mai stiu nimic.  Ce presupune o relatie adevarata??     Cum trebuia sa fie relatia asa si nu este??

De asta-mi era  "frica" ... tu n-ai citit un roman de dragoste in viata ta???   Unde ai crescut ca esti inafara notiunilor esentiale de demnitate al unei persoane???  Maica-ta nu ti-a povestit nimic sau prietenele, cum era nu demult in Romania capitolul dragoste si curtatul fetelor.   S-au schimbat treburile dar nu spre bine cum observ.   Filme s-au facut in toate tarile planetei, se poate compara deja mentalitatea barbatilor si al femeilor in multiple situatii, traditii, stare sociala, nationalitati!!!   N-ai si tu o eroina pe care-l imiti in viata privata!!!

Una pozitiva din romane care a ajuns undeva nu numai ca a studiat, dar si pe teren personal.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce repeti mereu "sint in relatie"????    Ce inseamna acel cuvant pentru tine ca-l repeti la nesfarsit.   Daca esti la facultate ar trebui sa ai un vocabular mai select mai ales cand vorbesti despre tine, nu mai stiu ce sa cred, parca studiezi medicina.   Bine ca nu ajung pe mana ta, dar vai si amar de acei pacienti ... 

Relatie inseamna, a avea o pozitie fata de alta persoana sau firima ...  o legatura de rudenie sau prietenie, de munca, iar cu noi pe forum esti in relatie de forumist pe langa acea relatie amoroasa!!!  Nu demult se tot repeta cuvantul "cuplu" care irita urechile mele ca suna foarte vulgar de unde eu ma uit la acele situatii.      

Poata in Europa se exprima asa mai nou, desi n-am auzit pe nimeni sa vorbeasca asa, si vin multi in vizita din toata lumea, chiar ieri am vorbit cu o nemtoaica doar revenit dupa 1 an de sedere acolo ca-i maritata in State, dar stilul de a se exprima a ramas acelas.   Trebuie sa tragi o linie de la curea in sus undeva ca sa fi respectabila si a fi energetic cu amorezii care se topesc doar dupa tine.   Nu stiu ce se studiaza azi prin facultati dar sint lipsuri mari din cate citesc pe forum.    Un pic de disciplina militara n-ar strica si nu fi desperat ca cel real apare deodata ca un meteor, n-ai de pescuit sa-l gasesti.    Daca vrei unu pe masura ta, faci un anunt foarte proferional si le interview-ezi ca pentru a fi angajati pentru un job important si pe urma alegi, desigur fara test la orizontala!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ar' trebui sa fiu mai selectiva sa ies mai mult, sa cunosc iar apoi sa iau o decizie.Am gresit ca m.am grabit dar o.sa invat ceva din asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ei au alta mentalitare/ educație. Altfel privesc femeile. Citeste despre musulmani, despre arabi și te lamuresti care este treaba cu tipul. 

Da, trebuie să fii selectivă. Nu e musai să fii disponibilă pentrufiecare bărbat care iti ofera o fărâmă de atenție.  Fi atenta la detalii. 

Intra in relație cu un bărbat care face si el ceva pentru a avea o relație cu tine. De ex, să te cucerească. Lasa-l pe el sa lupte putin pentru tine, sa te seducă, pune-ti putin gust dpadv. Ce dracu, chiar au murit toți bărbații normali la cap? 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca nu sunt asa multi astia gresiti si dupa ce o sa-i epuizeze, va da in sfarsit de "el".

Trebuie un pic de "pe repede inainte".:smile:

 

Editat de adal*
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×