Sari la conținut
Forum Roportal
Arielix

Ateismul si lupta impotriva lui Dumnezeu !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Iar iubirea , este cadou de la Dumnezeu. Nimeni nu iti face cadouri doar asa ca ai ochii frumosi.  

 

 

Iubirea ar putea fi „cadoul” pe care-l merităm, pe care fiecare ni-l facem în măsura în care ajungem la un anumit stadiu de evoluție...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iubirea ar putea fi „cadoul” pe care-l merităm, pe care fiecare ni-l facem în măsura în care ajungem la un anumit stadiu de evoluție...

Aparentele inseala...am dat deja niste exemple. Desi vedeai ca se poarta frumos cu animalele...era doar o iluzie. Valoarea fiind in bani si alte rautati. Egoism... Atunci cand nu te gandesti ca Dumnezeu te pedepseste, este permis totul ca doar tu esti stapan, nu? E mult mai usor si mai relaxant sa fi liber, sa nu trebuiasca sa dai vreo socoteala. Iar atunci te porti ca atare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In fine, eu cred ca Blues a inteles mai bine decat tine. Credinta e cheia. Care parte nu ai inteles. Credinta iti descuie partea din creier neutilizata. Se vede in spectru...in culori de curcubeu.

Neutilizata? Lobul frontal e neutilizat, si se activeaza doar prin credinta? :rot: De unde le scoti, Kosty, ca lesin aici de ras. Te-ai gandit sa faci stand up comedy, ai un umor involuntar si iti garantez ca ai avea succes. Daca ar exista un club al ateilor, ai tine numere in fiecare seara cu casa inchisa.

Culori de curcubeu? Adica, ca steagul LGBT? O fi vreun semn?

Editat de Enki
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Neutilizata? Lobul frontal e neutilizat, si se activeaza doar prin credinta? :rot: De unde le scoti, Kosty, ca lesin aici de ras. Te-ai gandit sa faci stand up comedy, ai un umor involuntar si iti garantez ca ai avea succes. Daca ar exista un club al ateilor, ai tine numere in fiecare seara cu casa inchisa.

Iar ma ispitesti

 

http://bucurialuisatan.com/category/al-treilea-ochi/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 .

Realitatea e ca...credinta inseamna ceva in creierul uman...

 

 

 

Asta în mod cert! Însă treaba e că nu s-a ajuns la concluzia „care credință este cea mai bună”! 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, esti un model pentru satanisti. Cred ca nici cei mai inraiti nu posteaza linkuri care sa promoveze satanismul mai multe ca tine. Acus or sa te caute sa te coopteze in echipa lor.

Anyways, eu ma retrag pe ziua de azi, am trecut putin sa vad doar ce faceti.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aparentele inseala...am dat deja niste exemple. Desi vedeai ca se poarta frumos cu animalele...era doar o iluzie. Valoarea fiind in bani si alte rautati. Egoism... Atunci cand nu te gandesti ca Dumnezeu te pedepseste, este permis totul ca doar tu esti stapan, nu? E mult mai usor si mai relaxant sa fi liber, sa nu trebuiasca sa dai vreo socoteala. Iar atunci te porti ca atare.

N-ai înțeles nika. E vorba de „a ajunge” la un anumit stadiu de evoluție.

Ăla cu care ai avut tu de-a face, era un om rudimentar, indiferent de convingerile lui. De aici, nu trebuie să extrapolezi.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, esti un model pentru satanisti. Cred ca nici cei mai inraiti nu posteaza linkuri care sa promoveze satanismul mai multe ca tine. Acus or sa te caute sa te coopteze in echipa lor.

Anyways, eu ma retrag pe ziua de azi, am trecut putin sa vad doar ce faceti.

In fine, cu toate astea...e cum am zis. Ti-am zis deja ca e valabil in ambele tabere, aceasi parte a creierului. dar trebuia tu sa ma provoci.

Asta în mod cert! Însă treaba e că nu s-a ajuns la concluzia „care credință este cea mai bună”! 

Nu ai ajuns tu...dar niciodata nu se stie.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un ateu, nu simte nimic. Poate ca ii pare rau pentru pierdere din obijnuinta, dar atat. Sentimente nu au.  Pai daca e forum public de ce nu ma lasi impace?

Pentru unu ca tine, cine ar putea avea ceva  ... sentimente sint mult spuse!

 

Aici chiar nu intelegi limba ta ... eu raspund la topic, e mare diferenta, tu te prefaci pe aici sa ataci persoana.  Ce fel de  pace exprimi?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In ambele tabere? Adică si la aia care cred in dumnezeu si la aia care cred in demoni? Tu inca nu ai inteles ca s-ar activa si la zâna măseluță si la mos craciun, daca ai crede in ei?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×