Sari la conținut
Forum Roportal
Arielix

Ateismul si lupta impotriva lui Dumnezeu !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pai asta sa ti-o spui tie, care cu cateva pagini in urma ni-l dadeai exemplu pe prietenul tau din Germania ca sa ne convingi ca ateii nu iubesc.

 

 

uite ca asta cu Germania mi-a scapat.

 

deci el se preumbla pe la satanisti, carevasazica...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai asta sa ti-o spui tie, care cu cateva pagini in urma ni-l dadeai exemplu pe prietenul tau din Germania ca sa ne convingi ca ateii nu iubesc.

Ipocritule, ii acuzi pe unii de lucruri pe care le faci si tu.

itsamazing-how-people-dont-practice-what

Numai putin. Eu nu am acuzat. Nu aveam de unde sa stiu ce ganduri a avut el pana nu am primit mesaj de sus...

uite ca asta cu Germania mi-a scapat.

 

deci el se preumbla pe la satanisti, carevasazica...

:rot: fi sigur ca pe langa asta ti-au mai scapat tie multe... nu stiu cum te descurci prin politica cu scapari deastea...

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da,

da' si când mi se pune pata pe tine, o cam încurci.

 

dar stai, ca mi-a rasarit ideea de baza.

 

deci catolicii, protestantii si restul lumii sunt satanisti (e citatul tau, asa ai zis).

 

dar tu te cam preumbli printre ei, profiti carevasazica de faptul ca te gazduiesc, asa satanisti cum sunt ei, profiti de pe urma satanismului

 

si pe urma ... îi critici pe forum cum ca-s ai dracului.

 

cum vine asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Kosty, concentreaza-te inainte sa te repezi sa raspunzi, pentru ca trebuie sa iti repet lucrurile ca la copiii mici.

Ii spui lui Unknown asta, ca face afirmatii de doi lei cu ce a vazut ea si ca nu vrea sa vada decat relele, si ca ce a vazut ea nu e tot:

NDeci nu mai fa afirmatii de 2 lei cu ce ai vazut tu. Ceea ce ai vazut tu nu este tot, avand in vedere ca nu vrei sa vezi nimic bun doar cele rele.

In timp ce ieri tu erai ala care flutura exemplul cu prietenul tau ateu din Germania ca sa ne demonstrezi ca ateii nu iubesc. IPOCRITULE. Nu mai fa afirmatii de doi lei cu ce ai vazut tu, ca cei ai vazut tu nu e tot si TU nu vrei sa vezi nimic bun, numai relele.

Ipocritule.

Ipocritule

Ipocritule

Editat de Enki
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ala era ateu si nu am zis ca e satanist. Intelegi tu? Chiar daca un ateu intr-un fel ii face jocul satanei in punerea unor limite in legile lumesti...totusi nu e satanist. De ce? Pentru ca in sinea lui nu il considera nici pe satan ca fiind o forta vie. Pe un ateu il intereseaza ideologia lui, dar nu il intereseaza pe satan. Intelegi matale? Ti-am zis eu ca iti scapa cam multe... In legatura cu catolicii, din nou nu am zis ca ei sunt toti catolicii satanisti. Am zis ca papa si conducatorii lui cu buna stinta ei stiu in ce directie mana urmasii lor. Dar urmasii, cu incredere ii urmeaza crezand ca sunt pe calea cea buna. Dar biserica catolica, nu este biserica lui Hristos. Sunt mai multe care iti scapa tie, in legatura cu petele... punele la conservat.


Kosty, concentreaza-te inainte sa te repezi sa raspunzi, pentru ca trebuie sa iti repet lucrurile ca la copiii mici.

Ii spui lui Unknown asta, ca face afirmatii de doi lei cu ce a vazut ea si ca nu vrea sa vada decat relele, si ca ce a vazut ea nu e tot:

In timp ce ieri tu erai ala care flutura exemplul cu prietenul tau ateu din Germania ca sa ne demonstrezi ca ateii nu iubesc. IPOCRITULE. Nu mai fa afirmatii de doi lei cu ce ai vazut tu, ca cei ai vazut tu nu e tot si TU nu vrei sa vezi nimic bun, numai relele.

Ipocritule.

Ipocritule

Ipocritule

Bun dar eu nu am vazut numai un ateu. La fel cum nu am vazut numai un preot. Eu nu m-am ferit de atei, nu am avut niciodata nimic cu ei. Daca ma feream nu il cunosteam nici pe ala. Daca consideri ca ateii stiu sa iubeasca, deschide un topic asemanator cu ''Fapte frumoase ale crestinilor'' si scrie ''Fapte frumoase ale ateilor'' Calculeaza de cate luni e deschis acel topic si ii dam si noului topic tot atatea luni. Dupa care tragem linie si masuram iubirea...sacrificiu, valoarea, sufletele salvate de atei. Sa vedem pana unde sunt dispusi ateii sa mearga facand bine...pana acu am vazut limitele crestinilor. Sa vedem deci unde sunt limitele ateilor... Asta va fi interesant. :haha: Arata-mi un ateu care a infiat 400 de copii, arata-mi un calugar care a refuzat atatia bani cati a refuzat el de la Becali. Intelegi? Si daca nu e exact atata, dar cat o fi e bine si asa.

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

I P O C R I T U L E

P

O

C

R

I

T

U

L

E


Si mai esti si analfabet functional.

Inainte sa sari in sus ca te-am injurat, vezi ce inseamna

https://ro.wikipedia.org/wiki/Analfabetism_func%C8%9Bional

 

Se pare ca nici la a doua strigare nu ai inteles ce ti-am spus eu.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai bine te-ai grabi sa-ti salvezi confratii...cu fiecare secunda care trece au nevoie de tine, lupta pentru ei :aikido:


Arata-mi un ateu care a deschis vreun cabinet medical sa ingrijeasca oameni si sa ofere in schimb declaratie de comun acord ca serviciul e gratis. Asa de dragul de a ajuta, de a face bine...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai citit sa vezi ce inseamna analfabet functional? Inseamna ca e ca si cum as vorbi cu peretii, si nu din cauza ca avem pareri diferite si nu voi reusi sa te conving de ceva vreodata. E din cauza ca tu nu intelegi ceea ce citesti ca sa imi poti raspunde la subiect. Si nu e vorba de idei complicate, nici de stiinta. E vorba de comunicari simple. Cum ar veni eu iti zic du-te sa repari masina si tu imi spui ca nu poti din cauza ca e inchis la paine.

IPOCRITULE.

Editat de Enki
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa nu mai schimba subiectul. Uite ca tot veni vorba...de obicei nu cer nimic pe forum. Vreau sa ajut o familie din serbia sa primeasca drept de munca aici in germania. De cateva luni ne chinuim sa gasim o gaura in sistem. Nemtii vor sa ii trimita acasa. Nu vor sa le dea drept de munca. Dar...am gasit o gaura in sistem. Daca fata ar gasi pe cineva aici care sa o ''infieze'' in acte doar, ei nu au nici o pretentie. Automat toata familia ar primi drept de munca. Se gaseste vreun ateu dispus sa faca treaba asta? Inainte sa ma intrebati de ce nu fac eu asta, va raspund ca suntem aproape de aceeasi varsta...deci pica varianta. Cine ar mai fi pe aici in germania? De bani nu se pune problema ca facem noi cumva...ideea e sa vrea careva. Asa de dragul de a face bine...

Editat de Kostyrapper

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×