Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

La 05.04.2021 la 0:03, Maeve. a spus:

Eu nu mai am anturaj de peste doi ani de zile. Am plecat din Iasi in 2019, am ajuns in Bucuresti, am muncit pana in martie 2020 apoi pandemie apoi iar munca in iulie-octombrie 2020 apoi iar pandemie si cursuri online, bine, m-am inteles bine cu un coleg de facultate dar i-a murit tatal, deci nu avea cum sa ii arda de muze, deeci nu mai am cerc social de peste doi ani. Asa ca sunt singura. Nu sunt muza nimanui. 

O sa vina un moment in viata ta cand faptul ca esti muza cuiva, chiar a unei persoane a carei muza ai fi vrut tare mult sa fii, sa nu mai conteze deloc, iar dragostea o sa iti para, scuze de expresie, doar o basina rasuflata. Singurul lucru care conteaza cu adevarat e iubirea, afectiunea reala pe care ti-o poate da un om, bazata pe respect si a-ti pasa de cineva din tot sufletul, a te durea cand pe ea/el o/il doare si a face tot ceea ce iti sta in putinta sa o/il sprijini, afectiunea bazata pe fapte, nu pe exaltare si cuvinte frumoase, dar goale.

Am descoperit un cantec de curand, sper sa iti placa si tie.

 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 ore, King1 a spus:

Subscrius deplinus :smile:

Tu ai atins înțelepciunea mai devreme, nu e de mirare, esti mereu cu cel putin un pas inaintea majorității. :)

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×