Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 8 minute, Maeve. a spus:

Eu intangibila? Nici pomeneala. Sunt sociabila. Chiar daca par eu melancolica aici, sunt easy peasy :)) 

Te-ai gandit poate ca fix faptul ca esti atat de sociabila poate fi ce il tine pe loc? Cand iesi undeva ai oameni in jur, trebuie sa faca eforturi pentru atentia ta, sa iasa in fata, sa se remarce, si poate nu-i e firea..

In fine, e doar o idee. Eu zic zic ca n-are cum sa nu fii si tu muza cuiva din anturajul tau. Nu cred ca trebuie sa cauti undeva foarte departe, si nici prin iubiri apuse.

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bine, exista un cost, in orice imprejurare.

Intimitatea.

Si asta implica in primul rand multa vulnerabilitate din partea ta.

Editat de Stu'
  • Like 1
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 12 minute, Enki a spus:

Te-ai gandit poate ca fix faptul ca esti atat de sociabila poate fi ce il tine pe loc? Cand iesi undeva ai oameni in jur, trebuie sa faca eforturi pentru atentia ta, sa iasa in fata, sa se remarce, si poate nu-i e firea..

In fine, e doar o idee. Eu zic zic ca n-are cum sa nu fii si tu muza cuiva din anturajul tau. Nu cred ca trebuie sa cauti undeva foarte departe, si nici prin iubiri apuse.

Eu nu mai am anturaj de peste doi ani de zile. Am plecat din Iasi in 2019, am ajuns in Bucuresti, am muncit pana in martie 2020 apoi pandemie apoi iar munca in iulie-octombrie 2020 apoi iar pandemie si cursuri online, bine, m-am inteles bine cu un coleg de facultate dar i-a murit tatal, deci nu avea cum sa ii arda de muze, deeci nu mai am cerc social de peste doi ani. Asa ca sunt singura. Nu sunt muza nimanui. 

Editat de Maeve.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 ore, Stu' a spus:

Bine, exista un cost, in orice imprejurare.    Intimitatea.   Si asta implica in primul rand multa vulnerabilitate din partea ta.

Nici intre calugarite nu mai este o problema intimitatea!!!   Cred ca am rupt deja acea bariera de o vreme, acum si o femeie poate provoca un barbat la actiune si este OK.

Editat de The Unknown

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 19 ore, Maeve. a spus:

Eu nu mai am anturaj de peste doi ani de zile. Am plecat din Iasi in 2019, am ajuns in Bucuresti, am muncit pana in martie 2020 apoi pandemie apoi iar munca in iulie-octombrie 2020 apoi iar pandemie si cursuri online, bine, m-am inteles bine cu un coleg de facultate dar i-a murit tatal, deci nu avea cum sa ii arda de muze, deeci nu mai am cerc social de peste doi ani. Asa ca sunt singura. Nu sunt muza nimanui. 

image.png.ddc53504bc10a9d66625be63b8ac527c.png

Nu te judeca cu totul doar dupa perioada asta de pandemie, cand tuturor ni s-a redus anturajul, ca sa zic asa.

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×