Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Mda....faza cu ora 3 dimineata si cu cele 3 batai din cate stiu ora 3 dimineata este ora "demonilor" iar acele 3 batai sunt in semn de batjocura pentru sfanta treime. E zic sa faceti niste investigatii ca sa fiti sigure de acele voci si de acel "nenea" si daca se dovedeste a fi adevarat....hmmmm, eu nu as recomanda frica in acele momente pt ca frica este un condiment delicios pentru acele entitati.

Editat de Spedyy

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiu... am fost si eu speriata urmatoarea seara. Si am tot cautat pe net.

 

Socrul ei a murit inainte sa nasca pe copil. A fost un om rau la viata lui. Copilul nu l a cunoscut. Iar sora mea cam are niste pacate...legate de viata ei maritala...

 

Exista vreo sansa sa fie adevarat ca spiritul lui sa ii arate ca stie ce a facut si sa se manifeste asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hell no!!!  Oare ce pacate sa aibe in viata ei maritata???   Lasati femeia in minti normale sa-si creasca copilul iar spiritele rele trebuiesc alungate prin "Saging" casa!!!   Atit ajunge ... se cumpara plantele, se usuca putin sa arda ca verde nu se intampla si plimbat planta fumegand prin incaperi cu atentie sa nu ia foc casa!!!  si s-a curatat de toate alea locul dar cel mai bine ar fi sa se mute si sa uite de asemenea experiente ca n-o ajuta in viata pe nimeni.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nenea "shamanu" trebuia sa ii specifici si ce plante anume trebuiesc ca asa se poate duce oricine sa culeaga cucuta de pe strada si sa dea cu ea prin casa....planta se numeste salvie si da trebuie sa fie uscata o aprinzi ca sa fumege si te plimbi cu ea prin toate camerele si spunand o rugaciune din cate stiu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ii bag eu, Doamne fereste, nimic in cap, ea imi spune. Si la pacate ma refer la faptul ca a fost si inca mai e, va dati si voi seama, adulterina.

 

Repet, ar putea fi adevarat? Ea spune si e sigura ca daca e vorba de socrul ei, nu ii e frica. Nu l a suportat niciodata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce sa zic, nu poti fi sigur daca ar fi aceea persoana doar daca cumva ar demonstra ca el ar fi, ceva gen cum se foloseau tablele ouija si intrebai cum il cheama si el isi spunea numele....ceva de genu, pana atunci ar putea fi orice, poate fi si o "magie neagra" facuta de cineva de exemplu....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Adulterina .... adica a facut copilul cu socrul???   si de ce ar fi pacatul ei numai, nici nu stiu daca mai conteaza chestii din astea la un moment dat, copilul trebuie ferit de asa ceva, el nu-i devina de aceste fapte inexplicabile si nu trebuie sa creasca sa creada ca e facut din pacate.  Mai e nevoie de un mare buchet de Sage sa se aeriseasca si mintile si gandurile de influente negative.    Sper ca am inteles bine explicatia rebusistica, incrucisarea ideilor cu mortii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A mai avut si alti barbati, e ideea. Copilul e al sotului, asta e clar, stati linistiti.

 

Mie cel mai teama imi e de copil. El are si deficiente la vorbit...foarte tarziu a inceput sa vorbeasca..a fost cu el si la controale pt autism etc, dar toata lumea spune ca nu are nimic. Pur si simplu nu s a stat de el. Fiindca mama lui mai are si alte activitati, din pacate, ma refer la adultere.

 

Si legat de copil: acum cativa ani, l a visat si sora mea si soacra ei in aceeasi noapte rapit de niste oameni in negru, il tineau legat si il obligau sa spuna tatal nostru. Ambele femei in aceeasi noapte... l au dus la biaerica etc...

 

Deci se pare ca e cat se poate de reala ideea asta, nu?

Si inca o data, nu exagerati sa credeti ca vai ce viata avem. Lucrurile astea se intampla foarte rar. Avem vieti normale. Vreau sa stiu daca aceste "semne" sunt periculoase.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

   Punctele 2 si 3 sunt, asa cum ai observat si tu, conectate.

   Explicatia cuiva dinainte, ca acea sfera pe care o vedeai era de fapt o impuritate din umoarea apoasa este de a dreptul hilara.

   Poate fi un fenomen fizic deosebit sau poate fi manifestarea vizuala a unei fapturi spirituale.

   Inclin sa cred ca daca acea aparitie era manifestarea unei fapturi, acea faptura spirituala nu era din cele care vor binele oamenilor. 

   De ce spun asta? Pentru ca ulterior au inceput sa-ti apara acele vise care ti-au indus ganduri negative legate de biserica. Nu pare a fi o simpla coincidenta.

 

   Ai vorbit vreodata cu un preot despre acele vise?

   Te citez: "...cred si in spirite celor plecati, ca sunt pretutindeni, dar inofensive...in cele mai multe cazuri...".

    Aceasta invatatura, din punctul de vedere crestin ortodox, este gresita si credinta in spirite, mai ales in cazul tau, te poate pune intr-o postura de vulnerabilitate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×