Sari la conținut
Forum Roportal
'Scumpika

Defectele fetelor vazute de baieti.....si vice versa :)(

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Hai ca dezvolt eu:

Cam tot ce zic poate fi evitat doar prin rostirea frazelor esentiale:

- cicaleala ('nu te du acolo'; 'ti-am zis sa conduci mai incet'; 'de cate ori sa-ti zic...')

- minciuna (mai bine tace, oricum se afla)

- fostii prieteni (mai bine tace, nimeni nu vrea sa afle de ei)

- manifestari de gelozie si posesivitate (ma refer la cele care fac o regula din asta)

- lipsa de daruire (nu stie sa ofere, nu ar fi dispusa sa renunte la nimic)

- lipsa de flexibilitate (nu stie sa lase de la ea sau sa cada de acord)

- lipsa de integritate (mana in mana cu minciuna; nu te poti baza pe nimic din ce spune, intarzie, iti inseala increderea)

 

Nu ma leg de 'defecte' fizice, pentru ca fiecare are alte gusturi. Personal nu-mi place machiajul extrem de strident si lipsa de conditie fizica de baza.

 

Stiu ca pare o lista lunga, dar personal mi se par calitati de baza la o persoana cu care ajungi sa iti petreci o gramada de timp.

In plus, multe din ele depind si de noi (m) si cum ne comportam fata de ele (f).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da cine a spus ca am terminat? tre' sa rumeg informatia mai intai. asta a fost doar impresia de moment :dee

 

 

ma ce durere esti cu avatarul ala. cand il vad ma umfla rasul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asa...hmmm...sa le luam pe rand.. :twisted:

cicaleala ('nu te du acolo'; 'ti-am zis sa conduci mai incet'; 'de cate ori sa-ti zic...')
cred ca se aplica deasemenea unei categorii extinse de barbati si pot spune ca unii sunt extrem de "virulenti". Nici eu nu sunt de acord cu cicaleala. Din punctul meu de vedere e pierdere de timp. Nu ma avantajeaza...nu practic. :!: :dee

 

minciuna (mai bine tace, oricum se afla), lipsa de integritate  
Asta cred ca este unul dintre cele mai puternice motive de a desface o relatie. Insa, din nou, tre' sa spun ca se aplica la fel de bine si....altora. :dee

 

fostii prieteni
dar cine oare are nevoie de ei? intr-o relatie e loc numai de DOI :!: ce a fost...a fost. Si el a avut foste prietene. Ca doar nu la-am primit ambalat si cu sigiliul intact. haida de.....sa fim seriosi. ca uite asa apar si...
manifestari de gelozie si posesivitate
:dee

cat despre....

daruire
si
flexibilitate
fiecare cat poate... :)

 

insa, inca o data, chiar cu riscul de a ma repeta, aceleasi "complains" se potrivesc foarte bine si partii opuse. :dee

 

as mai avea eu cateva de adaugat dar ce rost are? Nu ma dau in vant sa-mi fac singura un deserviciu :twisted:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, bineinteles, cererea ~= oferta, nu degeaba am scris ce am scris acolo :dee

plus, nu am zis niciunde ca trebuie sa fie modesta :)

cred ca putem pastra threadul pentru a va spune si voi (f) parerile negative despre (m) :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×