Sari la conținut
Forum Roportal
Motorină

Situatie 'cu virgula'

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Problema e ca o mielusica ce s-a deghizat in lupoaica nu va fi niciodata lupoaica, decat atunci cand ii faci incantatii.

 

Dar, hei.

E clar ca iti place sa iti complici existenta cu mielusei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare ciudat ca nu te dezgusta faptul ca are ca prieten un "prost si nespalat" de... cat timp o fi stand cu el si ca si fiind constienta de asta si neindragostita si nimic INCA mai sta cu el.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Problema e ca o mielusica ce s-a deghizat in lupoaica nu va fi niciodata lupoaica, decat atunci cand ii faci incantatii.

 

Dar, hei.

E clar ca iti place sa iti complici existenta cu mielusei.

 

Mi-e clar si mie... Si accept asta. Atat timp cat amandurora ne place joaca asta. Dar la urmatoarea fita, probabil zboara de tot. Si probabil stie asta.

 

Mi se pare ciudat ca nu te dezgusta faptul ca are ca prieten un "prost si nespalat" de... cat timp o fi stand cu el si ca si fiind constienta de asta si neindragostita si nimic INCA mai sta cu el.

 

M-am atasat de ea pe cand era 24/24 pentru mine... Ma rog, fara 10 minute, cat se certa cu nespalatos la telefon.

Si azi am luat-o la misto pe tema 'relatiei' pe care o are cu ala... Nu e coapta la minte, pur si simplu. Provine si dintr-o familie mai... atipica, nu are in minte imaginea caminului ideal, desi pare sa si-l doreasca. Are in schimb idei de genul "mama singura si independenta". Care ii trec in 5 minute...

Zicea cineva ca femeile se maturizeaza mai repede? :))

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turbina, ea nu este o mielusica care s-a deghizat in lupoaica, ci este o lupoaica care poarta o blana de oaie. Ea nu se joaca tot timpul, chiar daca tu ai aceasta impresie. Ceea ce tu percepi a fi joaca sint de multe ori cu emotiile si trairile ei din acele momente. Tu nu poti controla jocurile ei si nici ea nu o poate face, oricit de mult si-ar dori. ACEASTA ESTE PERSONALITATEA EI. Relatia voastra nu va mai fi niciodata ca la inceput pentru ca atunci ea purta o masca pentru a te cuceri, dar in timp masca a inceput sa cada si crezi ca ai vazut adevarata ei imagine.Te inseli, ai vazut doar o foarte mica parte din monstrul care este in ea, monstru pe care nici ea nu-l poate controla.

 

Ea este un rechin mult mai mare decit tine si te inseli daca ai impresia ca poti pleca oricind de linga ea fara sa suferi, in schimb ea te poate parasi instantaneu cu zimbetul pe buze fara sa regrete nimic si a mai facut-o in trecut. Te inseli daca crezi ca o poti ajuta sau o poti salva; ea nu vrea nici sa fie ajutata si nici sa fie salvata, dar vrea ca tu sa incerci si astfel va avea parte de mai multa atentie din partea ta. 

Editat de ♫ Blues ♬
Edit link

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turbina, ea nu este o mielusica care s-a deghizat in lupoaica, ci este o lupoaica care poarta o blana de oaie. Ea nu se joaca tot timpul, chiar daca tu ai aceasta impresie. Ceea ce tu percepi a fi joaca sint de multe ori cu emotiile si trairile ei din acele momente. Tu nu poti controla jocurile ei si nici ea nu o poate face, oricit de mult si-ar dori. ACEASTA ESTE PERSONALITATEA EI. Relatia voastra nu va mai fi niciodata ca la inceput pentru ca atunci ea purta o masca pentru a te cuceri, dar in timp masca a inceput sa cada si crezi ca ai vazut adevarata ei imagine.Te inseli, ai vazut doar o foarte mica parte din monstrul care este in ea, monstru pe care nici ea nu-l poate controla.

 

Ea este un rechin mult mai mare decit tine si te inseli daca ai impresia ca poti pleca oricind de linga ea fara sa suferi, in schimb ea te poate parasi instantaneu cu zimbetul pe buze fara sa regrete nimic si a mai facut-o in trecut. Te inseli daca crezi ca o poti ajuta sau o poti salva; ea nu vrea nici sa fie ajutata si nici sa fie salvata, dar vrea ca tu sa incerci si astfel va avea parte de mai multa atentie din partea ta. 

 

Bullshit.

Cel mai probabil e ca l-ar iubi daca ar putea sa iubeasca. Dar nu poate, ca e imatura, ca nu stie, ca trebuie sa invete, ca mitul femeii independente, ca istoricul familial, ca necunoastere de sine etc. Dupa niste ani (cam multi) s-ar putea sa invete. Ar trebui sa inceapa cu ea insasi. Pana atunci.... chin de ambele parti.

 

Turbina, nu cumva tot facand pe tipul smecher, ea ajuns sa nici nu mai stie ca tu vrei altceva de la ea? Nu ca daca ar sti, s-ar schimba situatia in bine. Sunt curioasa pur si simplu.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, e blogul meu si consider ca nu am spamat nimic. Eu chiar am fost intr-o situatie similara si am pus un link un site care l-ar putea ajuta. Pina una alta nu vind nimic :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Turbina, nu cumva tot facand pe tipul smecher, ea ajuns sa nici nu mai stie ca tu vrei altceva de la ea? Nu ca daca ar sti, s-ar schimba situatia in bine. Sunt curioasa pur si simplu.

 

Nu am o atitudine de arogant in fata ei, sau ceva de genul. Am mai discutat cu ea cate putin despre un "noi", dar de fiecare data a respins ideea. Nu in sensul ca nu m-ar vrea, ci ca are relatia asta, ar fi aratata cu degetul daca l-ar lasa pe CAPist (de parca inselatul e mai inocent), ala s-ar tine dupa ea si bla bla bla. Oricum nu cred in vorbele ei, fie ca le 'nimereste' cateodata sau nu.

 

Azi m-am vazut putin cu ea, si mi-am dat seama ca ne-am vazut saptamanal in ultima vreme (adica mult mai rar). Facand o recapitulare dupa mesaje, mi-am dat seama ca ne-am vazut cand ii spuneam eu ca am timp liber, iar ea a cam facut tot posibilul sa ajunga atunci.

Ma tot intreaba ce am mai facut, cum am rezolvat diverse lucruri, si cand imi formulez un raspuns, imi dau seama ca nu am mai comunicat de vre-o luna cu ea. Se uita cu niste ochi mari si dragalasi la mine, pastreaza o distanta pe care mi-e greu sa o explic, parca am fi la inceput, si nu ar sti daca are sanse cu mine, ceva de genul.

E o scumpa in starea asta, da' nu trebuie sa stie :))

Saptamana trecuta ii povesteam ce alta fata am cunoscut (azi am realizat ca ar putea fi geloasa).

 

In rest toate bune si frumoase, maine termin Passatul, intra a mea la facut si... Ea sa fie sanatoasa cu CAPistul, cel putin o vreme :D

Editat de Turbina
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pastreaza o distanta pentru ca simte ca a pierdut teren in fata ta si vrea sa inteleaga cit de mult mai esti al ei sau daca-i mai crezi minciunile, Cu alte cuvinte, simte ca i-ai cam ghicit jocul, dar pentru ca nu ai confruntat-o in mod direct inca mai sta linga tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum ai spus intr-un mesaj anterior, nici ea nu isi intelege/controleaza jocurile. De asta nu consider ca m-a mintit, sau ca ma foloseste. Mai ales ca m-a suparat rau cu cateva faze, i-am scos ochii atunci ca imi cere doar servicii si in rest o doare in c*r. Si cam asa a fost perioada aia, mai tarziu si-a recunoscut vina, dar nu am mai ajutat-o cu nimic. Dupa aia a fost intamplarea cu 'te iubesc'.

Nu stiu, singurul ei castig din toata povestea asta, ar putea fi atentia. Daca scad severitatea mea si certurile pe care le are cu CAPistul ca sa iasa cu mine, nu iese deloc pe profit.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ea priveste relatiile cu barbatii ca pe o vesnica vinatoare. Este interesata de cei care o resping elegant si face orice sa-i aiba, dar in momentul in care au devenit ai ei isi pierde repede interesul si cauta pe altcineva. Este exact ca o pisica care omora soareci sau vrabii doar pentru placerea vinatorii, nu pentru hrana.

 

Chiar daca ea nu-si intelege si nu-si poate controla jocurile, efectul asupra ta este acelasi: te vei simti mintit si manipulat ... poate chiar mai rau. Este bine ca nu iei aceste lucruri personal, dar nici nu trebuie sa te prefaci ca nu le vezi pentru ca isi va pierde respectul pentru tine si va mari din ce in mai mult miza. Daca vrei sa ai in continuare aceeasi relatie cu ea (adica bazata strict pe sex) nu-i reprosa nimic si nu o judeca. Daca vrei mai mult, cauta pe altcineva pentru ca ei ii este teama de intimitate si orice ai face nu poti schimba asta.

Editat de Gaslight

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×