Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

vreau sa stiu ce carte anume v-a placut cel mai mult, v-a impresionat... ''cartea voastra de suflet'' daca se poate spune asa...

in cazul meu, cartea care m-a impresionat foarte mult(pana acum... din cate am citit) este "Mizerabilii" de Victor Hugo... citind-o am ras, am plans... asteptam cu sufletul la gura sa vad ce se va mai intampla...

va astept parerile... puteti pune si mai multe carti daca vreti

 

mai adaug ceva... daca se poate, sa spuneti ce anume v-a impresionat...

"Mizerabilii"... m-a impresionat bunatatea lui Jean Valjean, mi-a tinut treaz interesul, de asemenea, povestea de dragoste dintre Cossette si Marius... nu cred ca mai are rost sa fac prezentarea, deoarece sunt aproape convinsa ca multi dintre voi ati citit-o, iar celor care nu au citit-o o recomand din tot sufletul...

Editat de adyna_supergirl

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ba da ,Dreptul Comertului International.

De cite ori o citesc imi vin ideei de afaceri. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:flowers: ... dar "Mersul trenurilor" nu-ti place?

acum.. serios... mie mai imi plac "Elevul Dima dintr-a saptea" si "Invitatie la vals" de Mihail Drumes... mi-au placut povestile de dragoste... si ma atrage si ideea de sinucidere din dragoste, desi eu nu sunt de acord cu asa ceva in realitate... dar cel mai mult tot "Mizerabilii" imi plac... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:flowers: ... dar "Mersul trenurilor" nu-ti place?

acum.. serios... mie mai imi plac "Elevul Dima dintr-a saptea" si "Invitatie la vals" de Mihail Drumes... mi-au placut povestile de dragoste... si ma atrage si ideea de sinucidere din dragoste, desi eu nu sunt de acord cu asa ceva in realitate... dar cel mai mult tot "Mizerabilii" imi plac... :flowers:

NU ..mersul ..nu

Ce te face sa crezi ca am scris 'la misto'..?

si daca tot vb 'Buridan' de .... Michel..nu mai stiu

Editat de laurent-III-rd

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai iubit dintre pamanteni - Marin Preda pentru ca e romanul total si mi-au placut ideile si tririle schimbatoare prin care a trecut

Valurile - Virginia Woolf - m-am identificat mult cu toate personajele mai ales cu Bernard

Al doilea sex - Simone de Beauvoir - am invatat ca femeia nu ii e cu ABSOLUT NIMIC inferioara barbatului

Calatorie la capatul noptii - L.F. Celine - mi-a placut stilul si umorul cu care vorbea despre nenorocirile vietii lui

muuulte, multe, dar nu imi mai aduc aminte

 

mi-a placut si mie "Elevul Dima..." si cartile lui Drumes, au fost preferatele mele inainte sa descopar alte carti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmm recunosc ca sunt cam inculta la capitolul asta.. nu citesc aproape deloc.. si totusi.. dintre putinele carti pe care le-am citit, cel mai mult mi-a placut "ciresarii", pt ca este o carte plina de aventuri.. si mi-a mai placut "fortareata digitala" de dan brown.. da, intr-adevar este o carte comerciala, dar mie mi-a placut totusi.. codurile alea.. multa vreme le-am folosit :D comunicam prin biletele codate, in timpul orelor, cu cei care citisera cartea si stiau sa le decodeze..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×