Sari la conținut
Forum Roportal
Marinetilaura

Acupunctura - Bucuresti

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna la toata lumea!

 

Eu locuiesc in Bucuresti si as vrea sa fac niste sedinte de acupunctura pentru durerile mele de cap, gat- pentru care nu am gasit inca o solutie in medicina clasica. E posibil sa am nevralgie Arnold, un inceput de spondiloza cervicala si rinita vasculara. Simptomele sunt dureri de ceafa, gat intepenit.

 

Mi-ar fi de ajutor niste sfaturi de la cei care au facut acupunctura sau poate au auzit pe altii care au facut.

Am inteles ca aceste sedinte de acupunctura se pot deconta la Institutul National de Medicina Alternativa si Complementara insa fiind o institutie publica sunt un pic reticenta pentru ca medicii nu-ti acorda atentia cuvenita, sunt supra-incarcati cu clienti si parca nici interes mare nu au atat timp cat sunt platiti de stat, in plus nici acele acelea poate nu-s chiar asa bune (stiu ca trebie sa fie folosite doar o singura data pe un pacient)....in fine, mi-e sa nu umblu degeaba si mai mult sa ma descurajeze decat sa ma ajute.......voi ce ziceti? cunoasteti medici buni in Bucuresti in domeniul acesta? ati auzit persoane care au fost multumite de sedintele de acupunctura? s-au simtit mai bine dupa ele?......eu sper macar sa mi se amelioreze durerea pt ca imi influenteaza foarte mult viata si nu cedeaza la niciun medicament 8)

 

Multa sanatate! :bye:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×