Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Reuters:

When asked to choose between three options - May’s deal, a no deal or staying in the EU - 48 percent said they would prefer to stay in the EU, 27 percent wanted to leave with no deal and 13 percent would opt for the government’s deal.

Sky Data interviewed a nationally representative sample of 1,466 Sky customers online between July 20 and 23. Data are weighted to the profile of the population.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 9 minute, Lxn a spus:

Reuters:

When asked to choose between three options - May’s deal, a no deal or staying in the EU - 48 percent said they would prefer to stay in the EU, 27 percent wanted to leave with no deal and 13 percent would opt for the government’s deal.

Sky Data interviewed a nationally representative sample of 1,466 Sky customers online between July 20 and 23. Data are weighted to the profile of the population.

Mai, da' tu esti mai indaratnic decat un catar. Deschide-ti ochii si urechile culegand mai multe informatii. Nu te agata cu disperare de  stirile care iti convin sau care iti ies la socoteala.

Vezi ca mai sus a postat un tip care traieste in UK. O mai buna descriere decat cea de la fata locului, chiar ca nu se poate. Exista destui care filtreaza informatiile din anumite motive, iar tu ai motivele tale sa vezi doar ceea ce scriu ei. Bineinteles ca daca traiesti in tara esti, cam rupt de realitatea europeana. Lasa, nu-mi spune povesti nemuritoare gen turist. E necesar sa traiesti pe meleaguri straine pentru a simti si pricepe ceea ce se intampla in tara unde te afli.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
On 7/31/2018 at 7:57 AM, KPB said:

Vezi ca mai sus a postat un tip care traieste in UK. O mai buna descriere decat cea de la fata locului, chiar ca nu se poate. 

Pare periculos pentru est-europeni:

https://www.bbc.co.uk/news/stories-45103617

...She was then forced to have sex with thousands of men. She didn't see daylight for months. She was only allowed to sleep when there were no clients but they came round the clock - up to 20 of them per day. Some days there was no food, other days maybe a slice of bread or someone's leftovers.

Deprived of food and sleep, and constantly abused, she lost weight fast and her brain stopped working properly.

Customers paid 80-100 euros for half an hour, or 160-200 euros for an hour. Some left Anna bleeding, or unable to stand, or in so much pain that she thought she must be close to death...

Zic: mâna românului mafiot e lungă și încleștată cu a englezului. 

Uite și comentariul altcuiva despre articol:

Burn365:

Romanian gangsters/gypsies are an absolute nightmare. Everyone jumps down a person's throat and yells "racism!!" when they say pretty much the entire lot are scum but, fuck me they are

 

Până una-alta, guvernul UK introduce în cultura mondială... justiția roșie, fără dovezi: așa se decide că rușii sunt de vină pentru Skripal.

Concluzia mea: uite alt stat eșuat, care a tâlhărit o vreme, după care, în vremuri moderne, a devenit caraghios. Și-a regăsit, totuși, commonwealthul avut cu România: țiganii. Trafic de persoane, calomnii, strănegocieri la tratate. Pentru independențăSună familiar spiritul acesta? Țiganii chiar sunt un charter în orice țară: în legea lor și nu a țării. Și sunt foarte mândri de asta. Sacrifică civilizație, confort, chiar și dreptatea, pentru niște bullying și ceva vise în gustul lor.

Agită și-unii și-alții tinichelele vândute de SUA (măcar englezii au văzut defectul) și scurg resursele ce se cuveneau Europei ca să cumpere.... niște backfire.

Până în ziua de azi nu m-am obișnuit cu ideea de Brexit, cu absurdul incomensurabil al acestei decizii. Tot nu îmi vine să cred că au luat-o în mod real. Tot mă aștept să se trezească.

 

 

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deci azi n-ar mai parasi EU asa cu o viteza mare cu care s-a votat iesirea din "bloc" ... cuvant nou pentru mine acest "bloc" dar e bine ca sint flexibili si au din ce alega ... inca!!!

Un cantec maghiar zice ca "Nici cu tine sau fara tine nu pot sa traiesc"  seamana cu aspectul britisilor pe moment cum se uita la problema azi, si ce vad pentru viitor nu se vede ca deja s-a lasat ceata!!!  :pardon:   "Se veled, se nélküled, élni nem tudok" ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://blacknews.ro/theresa-may-incepe-un-turneu-diplomatic-in-africa/

aș zice cu unii elitiști din UK s-au plictisit de Europa sedentară și visează iar la gloria lui Livingstone...

 

https://www.bbc.com/news/amp/uk-politics-45325701 

În Africa de Sud urmașii burilor olandezi au fost puși pe fugă

https://www.theguardian.com/world/2018/jun/27/murders-of-farmers-in-south-africa-at-20-year-low-research-shows

căutând azil în Rusia.

S-a creat sau s-a menținut așadar o nișă disponibilă pentru o diplomație mai rafinată.

https://ro.m.wikipedia.org/wiki/Buri_(Africa)

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cine seamana vint culege furtuna. Albii din Africa de Sud nici macar nu si-au pus problema sa-si apropie populatia bastinasa, asa ca eu personal nu le pling de mila.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

azil in Rusia?

daaaa, buna Idee. 

 

mai nou Propaganda de la Sputnik anunta ca merita sa ceri azil in Rusia? la Vladivostok? wow.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Guvernul britanicilor insistă pentru ruperea de UE și tot ei se supără grav dacă obțin acest lucru, până într-acolo că ne amenință cu armele. O altă retorică genială tolerată de poporul englez:

Dominic Raab spusese anterior că un eșec, un Hard Brexit, adică ieșirea Marii Britanii din UE fără niciun fel de acord, va genera în Regatul Unit resentimente profunde cel puțin preț de o generație și va avea implicații geopolitice majore în Europa. Între altele, pentru că e greu de crezut că, în aceste condiții, Marea Britanie, singura țară din Europa, alături de Franța, care are o reală potență militară, va continua o colaborare strânsă în materie de securitate cu țările dintr-o structură pe care a părăsit-o în urma unui divorț urât

https://m.revista22.ro/70273606/brexit-ul-i-proiectul-statelor-unite-ale-europei.html

Editat de Lxn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×