Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Bai, nu ma iau dupa astia care stiu doar engleza. Cica leave, out , gone.

Pah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ... eu stiu ca pe jumatate e pe acolo, dar m-am gandit la all the way in comunitate sa fie ca Germania sau Belgia, Franta adica in alimentara sa fie mancare ce este si la Paris sau Roma, oportunitate egala cu nu este pe moment decat pentru unii.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da la acel teritoriu m-am gandit dar nu prea mult ca-s obosita si numai prajeala am in cap.   Cred ca s-a facut cu forta uiunea asta cam la repezeala, iar acum toti vor identitate nationala si limitare teritoriala.   Recent a fost cineva aici si mi-a spus in camparatie cu ce-i aici sau la Paris, la Bucuresti este dar nu original sau de calitate, e greu de gasit ceva real ca se falsifica totul de dragul banului.    

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare nu se mai pot razgandi englezii, gen sa iasa tinerii in strada or smth?

 

Ce zici, votarile astea se pot relua doar ca nu-i place unui grup dimineata cand deja s-au numarat toate urnele???

Au fost discutii destule inainte da a vota, lumea stia ce voteaza, nu s-a intamplat peste noapte doar  "hai sa ne votam ... out"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Deja sunt peste 2 milioane de semnaturi inscrise in.petitia pentru un nou referendum

 

Majoritatea celor care au votat OUT, sunt ori fara studii superioare, or peste 50-60 de ani, or cu salarii mai mici.

 

Cei care au vrut iesirea, si multi acum nu o mai vor, au facut-o si pt ca li s-a promis multe avantaje imediate ( cum ar fi ca taxele date la UE sa intre in sistemul medical) - iar acum au descoperit caracterul demagogic al acestor promisiuni.

Ca sa nu mai vorbim de faptul ca a doua cea mai cautata intrebare pusa pe google in MB a fost : what is UE? si ca majoritatea s-au declarat uimiti cand a scazut lira a doua zi.

 

 

Problema nu e deloc asa de simpla precum.o vede alde Trump, Olga.

Wait and see.

Procedurile fara precedent, prin puternicul caracter imprevizibil intrinsec pe care il poarta, lasa loc de multe posibilitati, inclusiv de aparitia unui nou referendum in MB.

 

 

http://m.gandul.info/international/2-2-milioane-de-britanici-au-semnat-petitia-pentru-repetarea-referendumului-update-15507513

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×