Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

 

Nimeni nu raspunde asa din senin.

Fie s-a saturat sa tot fie intrebat, si percepe asta ca pe o forma de control, fie are ceva de ascuns.

 

Oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oare?

 

Da.

 

Adica, nu umbla ca sa se afle in treaba..dar poate cauta un servetel la tine in poseta, pana mergi tu la baie, ce stiu eu?

Se intampla nenumarate ocazii de genul intr-o viata de om, intr-un cuplu.

 

 

Tare faza cu servetelul. :lol:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai mai explica-mi o data cum sta treaba cu servetelul. Cei doi se afla acasa sau in public, cand el are nevoie de un servetel si cauta in geanta femeii cand ea e la baie ? Daca sunt acasa, geanta ei este singurul loc unde poate gasi un servetel ? Prosoape nu exista ? Cutie mare de servetele ? Si treaba e atat de urgenta incat nu poate sa astepte pana iese ea din baie ca sa o intrebe daca are servetele in geanta ? Sau nu o poate intreba prin usa de la baie ?

Daca se afla in public, la restaurant sa zicem, aia n-au servetele ?

Hai sa fim seriosi. Din experienta mea personala, femeile nu prea tin nimic prin genti, ce sa le trebuiasca barbatilor. laugh.png

Editat de Naeema
  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca nici tu nu suporti ca partenerul sa se atinga de geanta ta?

sau ca ai nevoie de spatiu pentru tine, cand ai nevoie. nu de genul - poseta e a mea, strict a mea..tot timpul si pentru totdeauna?

Una e petrecerea timpului liber, ca nu ganditi in doi si alta e 'pe aici nu se trece' la ce ma refer eu.

In general imi place singuratatea.

Poate sa se uite in geanta daca vrea.

Dar nu imi place frecusul la creier: unde esti? Cat stai? Sau sa nu razi in public. Sau sa iti aleaga prietenii/prietenele.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

unde esti/cat stai sunt intrebari normale atata vreme cat nu sunt puse zilnic. de ce razi in public/eu decid cine sunt prietenii tai deja duce a comportament de psiho

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chestia cu prietenii nu e chiar asa Ampera. Daca eu ma imprietenesc spre exemplu cu cineva care este influenta rea asupra mea, e si normal ca al meu sa puna piciorul in prag la o adica. Si viceversa. Dar trebuie sa fie din motive serioase, nu asa de flori de mar doar ca nu-i place lui de mutra lu aia, sau mie la fel in ceea ce priveste vreun prieten de al lui.

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu n-am nimic impotriva prietenilor lui, atata timp cat nu-i aduce acasa. De fapt, nu prea imi place sa-mi calce nimeni pragul, sunt mai ciudata de fel. In special cand vine neanuntat. Turbez, de-a dreptul, si nu ma sinchisesc sa-mi ascund nemultumirea.

Editat de Fiero
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu mi s-a spus niciodata 'not allowed!', dar mi-am auzit ' think twice'. nu stiu daca as reactiona bine sa mi se spuna 'nu ai voie' indiferent de influenta persoanei asupra mea. eu daca am chef sa fumez si sa beau zilnic, fumez si beau zilnic. pot sa Aud 'las-o mai moale', dar 'opreste-te' spus ca o comanda nu au ce cauta in prezenta mea. nu am 12 ani si pot decide si singura, asa cum am decis si pana sa il intalnesc pe X sau Y, so give me some credit, inca o pot face.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×