Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

la noi e mai simplu, spunem neintrebati ce facem sau pe unde suntem/cu cine. ne dam raportul din obisnuinta, poate ca sa evitam intrebarea directa. asa am fost din start, asa ni se potriveste

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nais topic, stupid.

Cred ca depinde de om, sa zic asa.

De exemplu, eu sunt o fire mai inchisa, mai putin vorbareata si nu imi plac manifestarile de dragoste in public, alintul si prea mult timp impreuna. Am nevoie de spatiul meu care nu trebuie invadat.

De mentionat ca aplic aceeasi unitate de masura in cazul partenerului. Imi plac regulile si disciplina( referitor la rolul fiecaruia), un contract cu clauze bine specificate.

sa inteleg ca nici tu nu suporti ca partenerul sa se atinga de geanta ta?

sau ca ai nevoie de spatiu pentru tine, cand ai nevoie. nu de genul - poseta e a mea, strict a mea..tot timpul si pentru totdeauna?

Una e petrecerea timpului liber, ca nu ganditi in doi si alta e 'pe aici nu se trece' la ce ma refer eu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

tabieturile se inghit reciproc...dar si asa, cand nu am chef sa fiu atenta la tabietul tau, nu-s..nici sa pusti.

pusca!

sa vad, pusti???!!!!

 

nici sa ma impusti...?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la noi e mai simplu, spunem neintrebati ce facem sau pe unde suntem/cu cine. ne dam raportul din obisnuinta, poate ca sa evitam intrebarea directa. asa am fost din start, asa ni se potriveste

si asa mi se pare si mie firesc.

dar la fel de firesc mi se pare ca atuncic and nu ai zis ceva si esti intrebat..sa zici, frate. ca si cum ai fi zis fara sa fii intrebat.

nu e firesc asa?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sa inteleg ca nici tu nu suporti ca partenerul sa se atinga de geanta ta?

 

al meu nu are ce cauta in geanta mea! nu a avut, nu are, nu o sa aiba. lucrurile lui sunt in buzunarele lui, lucrurile mele sunt in buzunarele/geanta mea. tlf meu e al meu si nu e al 'nostru', la fel cu pc-ul, mail, si tot ce tine de personal. cand am devenit un cuplu nu am semnat sa renunt la identitate si nici el.

si asa mi se pare si mie firesc.

dar la fel de firesc mi se pare ca atuncic and nu ai zis ceva si esti intrebat..sa zici, frate. ca si cum ai fi zis fara sa fii intrebat.

nu e firesc asa?

 

pt mine e firesc si nu vad nimic aiurea, asta pt ca stiu ca ma intreaba de curiozitate si nu pt ca e gelos sau ma suspecteaza de ceva

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

al meu nu are ce cauta in geanta mea! nu a avut, nu are, nu o sa aiba. lucrurile lui sunt in buzunarele lui, lucrurile mele sunt in buzunarele/geanta mea. tlf meu e al meu si nu e al 'nostru', la fel cu pc-ul, mail, si tot ce tine de personal. cand am devenit un cuplu nu am semnat sa renunt la identitate si nici el.

asta nu inseamna nici pe departe sa renunti la identitate.

daca tu esti la wc si el are nevoie de cheile de la masina sa ia ceva din ea, nu are voie sa o caute la tine in geanta, daca tu ai fost soferita?..trebuie sa astepte pana termini tu ca sa ceara voie?..in fine, poate striga prin usa. o fi si asta o varianta, cestiuio.

 

Eh, asta e. Mie mi se pare absurd ..

Editat de stupid_me

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

gizaz.

Eu nu as putea trai asa.

Pai fratele meu, daca te intreb cu cine esti cand te sun si aud ca e cineva acolo.. ca sunt curioasa...ce te doare-n fund sa nu raspunzi?

Wtf is the big deal?

 

A se face diferenta intre freak control si curiozitati firesti, panamea smile.png))))

 

Te cred ca nu poti, dar poate nu ar strica sa fii putin mai relaxata, sa nu te mai incarci cu ( cucu :D ) curiozitati d-astea aiurea. Mai ales ca lui nu i se par ok.

 

Sa stii ca e foarte aiurea sa ii spui partenerului cu cine esti, mai ales daca te aud si ceilalti. Asta poate fi interpretat ca esti controlat, sub papuc si alte d-astea care displac, in primul rand barbatilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

asta nu inseamna nici pe departe sa renunti la identitate.

daca tu esti la wc si el are nevoie de cheile de la masina sa ia ceva din ea, nu are voie sa o caute la tine in geanta, daca tu ai fost soferita?..trebuie sa astepte pana termini tu ca sa ceara voie?..in fine, poate striga prin usa. o fi si asta o varianta, cestiuio.

 

Eh, asta e. M

mi se pare absurd ..

 

daca ma intreaba are voie, daca nu, nu!....same 4 me

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Te cred ca nu poti, dar poate nu ar strica sa fii putin mai relaxata, sa nu te mai incarci cu ( cucu biggrin2.gif ) curiozitati d-astea aiurea. Mai ales ca lui nu i se par ok.

 

Sa stii ca e foarte aiurea sa ii spui partenerului cu cine esti, mai ales daca te aud si ceilalti. Asta poate fi interpretat ca esti controlat, sub papuc si alte d-astea care displac, in primul rand barbatilor.

pfai.

Adica daca eu ies in oras, sa cumpar ceva strict...dar se intampla sa ma intalnesc cu o amica si sa ma opresc la o bere si el suna...si sa o auda si pe asta si sa ma intrebe cu cine sunt..eu daca zic 'sunt cu x' tradez impresia ca sutn controlata, sub papuc si alea alea?

Deci da. Mi se pare absurd si cred ca doar ...hotilor de hoti le e frica.

 

Am curiozitati..pentru ca am observat ca in familiile asemanatoare cu cele italieniesti si grecesti, intimitatea individuala de acest gen nici nu e conceputa..dar nici familii mai unite nu exista pe lume.

 

daca ma intreaba are voie, daca nu, nu!....same 4 me

Pfai!

Editat de stupid_me
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×