Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

On 9/29/2020 at 5:04 AM, The Unknown said:

Există extratereştri? Descoperire epocală pe Pământ! Sunt miliarde de ani, atenţie ... cand va plimbati in deşertul Atacama din Chile sa nu cadeti din neatentie in acea crapatura de unde apar farfurii zburatoare  Alien Emoji on Facebook

 

 

„Extratereștrii există și este posibil să fie printre noi pe Pământ”, a spus primul britanic care a intrat în spațiu, fostul astronaut  Helen Patricia Sharman.

Dr. Helen Sharman a declarat pentru revista Observer că viața extraterestră trebuie să fie undeva în univers și că „e posibil ca ei să fie chiar acum, aici, și noi să nu-i putem vedea”. 

„Extratereștrii există, nu există două modalități în acest sens”, a spus ea, adăugând că „trebuie să existe tot felul de forme diferite de viață” printre miliardele de stele.

Dr Sharman, în vârstă de 56 de ani, a făcut istorie când a călătorit la stația spațială sovietică Mir în mai 1991.

https://www.forbes.com/sites/lanceeliot/2020/02/29/former-astronaut-suggests-alien-beings-are-here-on-earth-if-so-maybe-they-are-waiting-for-ai-self-driving-cars-to-emerge/#405a1a7e3bf9

image.gif

image.gif

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-i nika, se mai întâmplă! 

Editat de Vriies

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

1 oră în urmă, Vriies a spus:

 

„Extratereștrii există și este posibil să fie printre noi pe Pământ”, a spus primul britanic care a intrat în spațiu, fostul astronaut  Helen Patricia Sharman.

Dr. Helen Sharman a declarat pentru revista Observer că viața extraterestră trebuie să fie undeva în univers și că „e posibil ca ei să fie chiar acum, aici, și noi să nu-i putem vedea”. 

„Extratereștrii există, nu există două modalități în acest sens”, a spus ea, adăugând că „trebuie să existe tot felul de forme diferite de viață” printre miliardele de stele. 

Dr Sharman, în vârstă de 56 de ani, a făcut istorie când a călătorit la stația spațială sovietică Mir în mai 1991.

https://www.forbes.com/sites/lanceeliot/2020/02/29/former-astronaut-suggests-alien-beings-are-here-on-earth-if-so-maybe-they-are-waiting-for-ai-self-driving-cars-to-emerge/#405a1a7e3bf9

image.gif

image.gif

 

Acum 59 minute, Vriies a spus:

Nu-i nika, se mai întâmplă! 

Exact, doar că eu nu am zburat în spațiu cu rușii, nu?

Afirmația aia a doamnei Șaraiman, cum că "trebuie să existe tot felul de forme diferite de viață" (printre miliardele de stele (sic!) ), nu e cu nimic mai presus decât bășina pe care am tras-o eu mai devreme. 

Știi de ce? Pentru că doamna doctoriță Șaraiman nu a venit cu o bucată de marțian în poșetă, ci doar a scos niște vorbe, contorsionate de un fel de "Cancan" de America.

Vriies, ca să fie lunga scurtă: când o să-mi aducă cineva un căcat de extraterestru, prezentându-mi dovezi incontestabile cu privire la proveniența căcatului, îți promit că îl încălzesc la microunde și îl mănânc pe pâine.

Nu m-am supărat, doar m-am enervat.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, gargbird a spus:

Dr Sharman, în vârstă de 56 de ani, a făcut istorie când a călătorit la stația spațială sovietică Mir în mai 1991.

A făcut istorie? 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 minutes ago, gargbird said:

 

 

Exact, doar că eu nu am zburat în spațiu cu rușii, nu?

Afirmația aia a doamnei Șaraiman, cum că "trebuie să existe tot felul de forme diferite de viață" (printre miliardele de stele (sic!) ), nu e cu nimic mai presus decât bășina pe care am tras-o eu mai devreme. 

Știi de ce? Pentru că doamna doctoriță Șaraiman nu a venit cu o bucată de marțian în poșetă, ci doar a scos niște vorbe, contorsionate de un fel de "Cancan" de America.

Vriies, ca să fie lunga scurtă: când o să-mi aducă cineva un căcat de extraterestru, prezentându-mi dovezi incontestabile cu privire la proveniența căcatului, îți promit că îl încălzesc la microunde și îl mănânc pe pâine.

Nu m-am supărat, doar m-am enervat.

 

Exact! Tu nu ai zburat în spațiu și nu ai avut o asemenea pregătire în domeniu. Cel mult „ai zburat pe șoselele patriei” cântând Șaraimanu și posibil cântece patriotice.

De aceea, afirmația doamnei de care discutam e mult mai presus decât bășina pe care o trăseși tu mai devreme, din prea mult entuziasm coroborat cu necunoștință de cauză. 

 

N-o să-ți vină, bre, nimeni, cu o bucată de marțian în poșetă. Stai liniștit. Nu se împiedică nimeni de credința ta că „Pământu e tot ce mișcă”!:biggrin:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
30 minutes ago, gargbird said:

A făcut istorie? 

În sensul că istoria o consemnează. Din nefericire, nu același lucru s-ar putea spune despre tine. Și nici despre mine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, Vriies a spus:

Și nici despre mine.

Mulțumesc pentru empatie.

Dar încă nu-s mort.

Poate voi face o chestie memorabilă silit de împrejurări, sau din prostie, sau noroc, sau poate că mă voi adapta la noua lume seacă, rece și superficială. Poate voi face o armată de prostălăi ca mine și vom cuceri Vancouver sau Dawson City. 

Da, ma frend, 

E încă timp să punem dorințe-n buzunare, deși amara Moarte aprinde focu-n vatră, și ceaiu-l pregătește, să-l bem când om ajunge să-i fim doi veșnici oaspeți lipsiți de nemurire...

Editat de gargbird
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 6 ore, gargbird a spus:

Mulțumesc pentru empatie.

Dar încă nu-s mort.

Dar de ce ar fi moartea o opreliste? 

Daca discutam despre extratereștri putem mentiona si zombi.

Un zombie poate sa faca istorie. 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×