Sari la conținut
Forum Roportal
Vriies

Cel puţin patru specii de extratereştri au vizitat Pămantul

Postări Recomandate

Acum 3 ore, Kleopatrah a spus:

Dar de ce ar fi moartea o opreliste? 

Simplu. 

Pentru că, atunci când ești mort, nu-ți pasă, doar cei din jurul tău suferă.

La fel și când ești prost.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
10 hours ago, gargbird said:

Mulțumesc pentru empatie.

Dar încă nu-s mort.

Poate voi face o chestie memorabilă silit de împrejurări, sau din prostie, sau noroc, sau poate că mă voi adapta la noua lume seacă, rece și superficială. Poate voi face o armată de prostălăi ca mine și vom cuceri Vancouver sau Dawson City. 

 

Da, ma frend, 

E încă timp să punem dorințe-n buzunare,

deși amara Moarte aprinde focu-n vatră

și ceaiu-l pregătește,

să-l bem când om ajunge să-i fim doi veșnici oaspeți lipsiți de nemurire...

 

Admirabil spus! Îți dădui instant o bilă albă și nota 9,975.

Yep, poate vei face o chestie memorabilă. Îți țin pumnii.

 

La fel și eu, încă mai sper.

 

Trec zile prețioase și noi dorim să zboare,

Comori de preț mai mare sperând c-or da în floare:

O plantă foarte rară scăldată-n zori de rouă,

Un prunc pe care-l creștem, o cărticică nouă...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:sad: Astazi am auzit o treaba (cam "SF"- am citit multa literatura SF si am vizionat multe filme SF, insa nu ma uit chiar la  toate...) care m-a uluit si am zis ca-i ca si cum s-ar face o analogie cu "cel putin patru specii de extraterestri", ca prea le-a reusit o anume "strategie"...- "cel putin", deci poate ca mai urmeaza si altele!

Auziti aci ce ziceau: "Pntcd-ul a fost "trantit" ". "Prm-ul a fost "trantit" ". "Partidul Regalist (nu stiam ca am avut in Romania si acest partid!) a fost "trantit" ". "PNL-ul a fost (sau este in curs de-a fi) "trantit" ". ("trantit", in aceste cazuri, s-ar traduce cu " pus cu botul pe labe"  sau "redus la tacere" a celor care mai functioneaza pe ideea "national" si "natiune"!) 

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Lucia N a spus:

:sad: Auziti aci ce ziceau: "Pntcd-ul a fost "trantit" ". "Prm-ul a fost "trantit" ". "Partidul Regalist (nu stiam ca am avut in Romania si acest partid!) a fost "trantit" ". "PNL-ul a fost (sau este in curs de-a fi) "trantit" ". ("trantit", in aceste cazuri, s-ar traduce cu " pus cu botul pe labe"  sau "redus la tacere" a celor care mai functioneaza pe ideea "national" si "natiune"!) 

 

Cam asa suna istoria omenirii in ziua de azi, chiar asteptam Extra-Terestri sa le reduca pe capetele iluminate la ZERO!!!

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, The Unknown a spus:

Cam asa suna istoria omenirii in ziua de azi, chiar asteptam Extra-Terestri sa le reduca pe capetele iluminate la ZERO!!!

:laugh: O să apară cât de repede se poate! 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lăsați prostiile! Extratereștrii mei nu se bagă în politica de kko de pe Terra și cu atât mai puțin în politica din România, să fie clar! :laugh:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, Vriies a spus:

Lăsați prostiile! Extratereștrii mei nu se bagă în politica de kko de pe Terra și cu atât mai puțin în politica din România, să fie clar! :laugh:

:laugh: Ei, ai primit tu informația distorsionat! Îți (re)amintesc faptul că există și "hackeri cosmici"... 

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 11 minute, Vriies a spus:

Lăsați prostiile! Extratereștrii mei nu se bagă în politica de kko de pe Terra și cu atât mai puțin în politica din România, să fie clar! :laugh:

Pentru ei nu exista diferenta intre nationalitatile care ocupa pe moment Planeta Terra!!!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 minute, The Unknown a spus:

Pentru ei nu exista diferenta intre nationalitatile care ocupa pe moment Planeta Terra!!!

:laugh: Cu atat mai clar ca "nici" in toate domeniile...

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cre că ar trebui să se bage măcar cu un sfat, acolo. Măcar să ne spună: „Bă fraierilor, nu vedeți că poluați mediul, că vă distrugeți ecosistemul, biosistemul și cam toate sistemele? Poi n-aveți decât să vă auto-distrugeți, bă! Dar cu mentalitatea asta n-aveți ce căuta în spațiu, ca să distrugeți și alte planete!” :laugh:

Editat de Vriies
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×