Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

La 06.01.2022 la 16:05, adal* a spus:

Sunt curios care va fi reactia ATP, daca va fi una.

Ma intreb daca ambasada din Europa care i-a dat viza lui Djokovic este formata din incompetenti.

Singurul raspuns este ca i-au dat viza, stiind ca va fi respins la intrarea in australia. Djoko a fost pe post de exemplu.

O chestie urata, care nu mai are nimic de-a face cu pandemia sau sportul.

Respect! Despre multe alte mizerii la care a fost supus nu are rost să comentez.

FB_IMG_1641627629576.jpg

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, n-are nimeni nimic cu el ca e sarb, ca e ortodox, sau ca e faimos si no.1, cum tot citesc prin comentarii si articole . Regulile sunt reguli la australieni, si punct. La ei in tara imi imaginez ca pot alege singuri cine si in ce conditii intra, nu? Si nici nu merge cu tratament special pentru vip. Nu e primul care crede ca ii merge cu autoritatile de frontiera australiene, si au patit-o si celebritati de la hollywood tot asa crezandu-se above the law si li s-a dat imediat peste bot.

Editat de Enki
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

And yet....you comment.

Dar stiu, ne-am obisnuit sa traim intr-o tara in care "merge si asa" a devenit o regula, te inteleg.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cică a avut covid în 16 decembrie. Asta înseamnă că acum are anticorpi ce se pot detecta la o simpla analiza de sange. 

Dar situația a devenit politica de-acum, un mic război rece despre care nu putem ști cum se va termina și cine va fi învingător. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
40 minutes ago, Rodica` said:

Cică a avut covid în 16 decembrie. Asta înseamnă că acum are anticorpi ce se pot detecta la o simpla analiza de sange. 

Dar situația a devenit politica de-acum, un mic război rece despre care nu putem ști cum se va termina și cine va fi învingător. 

Și mai e o problemă. Imediat după ce organizatorii Grand Slam-ului Australian Open au anunțat că-l acceptă pe Djocovik, au venit câteva zeci de contestații din partea unor jucători de tenis profesioniști nevaccinați, care prezentau și ei certificate că sunt ok însă nu se pot vaccina din diferite motive, mă rog, aveau motivele lor: „Adică, noi de ce nu și Djokovic da?”.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 4 ore, Fiero a spus:

Respect! Despre multe alte mizerii la care a fost supus nu are rost să comentez.

Exact. Regim de detentie, proces amanat 3 zile, etc.

In luna mai vor fi alegerei electorale pentru noul parlament in Australia.

Primul ministru australian considera in mod sigur ca acest scandal ii va aduce voturi.

O mizerie.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca voi care scrieti pe aici, sper ca sunteti constienti ca nu s-a dus acolo de capu' lui. In mod sigur a fost asigurat ca nu vor fi probleme, etc.

Dar s-au trezit altii(federalii) ca ei nu sunt de acord cu oficialii statului Victoria, unde are loc turneul.

Pai corect era sa-si ceara scuze si sa-i asigure transport gratuit inapoi, nu sa suporte Djokovic neintelegerile dintre oficialii statului australian.

Incercati sa nu judecati acest caz de abuz, din punctul de vedere al vaccinatului.

As fi chiar foarte interesat de procentul pe care l-ar obtine partidul primului ministru in statul Victoria.

Culmea ar fi ca cei ce detin drepturile pentru turneul de la Mebourne, sa fie intr-un partid de opozitie.

Eu deja sunt convins ca Djokovic este victima unor jocuri de culise, dar multi nu pot vedea atat de departe si iau tot ce li se transmite pe cale oficiala drept adevar, ca niste sclaveti "bine dresati"

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In general autoritatile vamale de peste tot nu sunt cele mai prietenoase si nu se inghesuie sa te faca sa te simti in largul tau si daca e ceva in neregula, nu stau la discutii. Sa ne aducem aminte anul trecut in Mexic cand un grup mare de romani a fost retinut pe aeroport naibii mai tine minte pentru ce motiv, fara telefoane, fara mancare, fara apa, cu copii mici dupa ei. Peste tot e la fel, SUA, Brazilia, nu sunt australienii mai rai sau altfel decat ceilalti. Pana nu intelegem pe deplin legislatia lor, la nivel federal si la nivel statal si cine ce poate decide si ce se intampla cand sunt decizii care se bat cap in cap, putem doar sa speculam. :smile:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce a fost mutat din centrul de refugiati unde avea regim de detentie, intr-un hotel de carantina din Melbourne, i s-a spus ca poate pleca oricand din Australia.

Eu cred ca Djokovic a facut foarte bine ca a ramas pentru proces si daca avocatii lui stiu sa zgarme gunoiul de acolo, s-ar putea sa aflam lucruri interesante.

Cu toate ca mai plauzibil ar fi sa se ajunga la o intelegere amiabila, a carei natura nu o pot eu prevedea.

Sau australienii vor forta nota si il vor expulza si ii vor da si o interdictie de intrare de cativa ani. Este foarte posibil si asta, daca media de acolo este tinuta in frau si nu va avea acces in sala de judecata si daca se spera la beneficii electorale cu orice pret.

Dar oricum, sper ca vor rasufla totusi, chestii interesante.

Editat de adal*
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×