Sari la conținut
Forum Roportal
fast_motion

Decizie grea pentru Tv nou

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Anyway sa-l stapanesti sanatos. smile.png

...si daca pe viitor vei vrea web cam ca sa folosesti aplicatia Skype pe TV, astea sunt optiunile, singurele cred...

 

attachicon.gifmaxresdefault.jpgattachicon.giflogitech-tv-cam-skype__04.jpg

 

 

sau asta:

 

http://www.noelleeming.co.nz/shop/tvs-dvds/tv-dvd-accessories/sony-cmubr200-skype-camera-and-microphone-unit/prod123244.html#specs-tab

9990 de coroane norvegiene ? huh.png WTF...e scump. Am facut socoteala si vine cam 1777 de dolari canadieni.

Noi l-am luat pe al nostru la pret redus la jumate care a costat 904 $. Asta ar fi cam 5081 coroane norvegiene.

Modelul e KDL-47W802A. Acum nu stiu daca in Europa sunt comercializate sub alte numere de model sau nu, dar cred ca sunt la fel cu diferenta la marime 46" vs 47".

 

Pe aici se invrte cam la 1500 euro.

da make, eu l-am luat de pe lefdal.com la acelasi pret plus 70-80kr transportul. acum il astept cu nerabdare!!!

 

Sa-ti fie de bine!

Poate ai sa ne spui si noua daca citeste traducerile 3D de pe stick. :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu nu mai urmaresc filme cu subtitrare de multi ani insa daca imi aduc aminte o sa testez unul sa vad daca recunoaste formatul ala .srt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

din pacate eu nu mai urmaresc filme cu subtitrare de multi ani insa daca imi aduc aminte o sa testez unul sa vad daca recunoaste formatul ala .srt

 

Normal ca va recunoaste .srt plus alte multe formate, nici nu incape discutie.

M-am fost referit daca vei avea posibilitatea de-a vedea traducerea 3D si nu 2D via USB.

Uite, la asta ma refer:

 

http://www.free-codecs.com/download/3D-Subtitler.htm

Adicatelea formatul idx / sup.

din pacate eu nu mai urmaresc filme cu subtitrare de multi ani insa daca imi aduc aminte o sa testez unul sa vad daca recunoaste formatul ala .srt

 

Ce te faci daca vezi un film made in ceaina? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E aceiasi camera ca aia din prima mea poza. :lol:

 

:huh:

Scuze, n-am dat click la link! :lol:

Mai exista si altele facute de sony, dar mi-e lene sa le caut. :p

 

Da, in tarile afectate de criza, prostia prospera, iar preturile urmeaza un curs crescator.

N-ai stiut? ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista si altele facute de sony, dar mi-e lene sa le caut.

 

Mai exista modelul precedent CMU-BR100 si atat. Pentru televizoarele noi modelul de mai sus este cel indicat. Restul ce or mai exista sunt doar web cam pentru PC-uri nu pentru smart TV, cel putin nu pentru sony TV.

Cand am cumparat eu camera, am cautat de mi-au iesit ochii si in cele din urma am sunat la sony support sa-i intreb ce si cum. Mi-au spus ca exista doar doua posibilitati, una fiind camera lor si ala cea de la Logitech cu Skype integrat.

Editat de Naeema
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai exista modelul precedent CMU-BR100 si atat. Pentru televizoarele noi modelul de mai sus este cel indicat. Restul ce or mai exista sunt doar web cam pentru PC-uri nu pentru smart TV, cel putin nu pentru sony TV.

Cand am cumparat eu camera, am cautat de mi-au iesit ochii si in cele din urma am sunat la sony support sa-i intreb ce si cum. Mi-au spus ca exista doar doua posibilitati, una fiind camera lor si ala cea de la Logitech cu Skype integrat.

Da, pe CMUbr100 am fost vazut-o anul trecut in magazine cand cautam altceva.

Nu m-a preocupat in mod deosebit, stiu doar ca o vazusem si ti-am zis.

 

Normal ca nu orice cam. web e compatibila. :p

Zici ca ti-au iesit ochii? :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

Ce te faci daca vezi un film made in ceaina? eusa_think.gif

 

ah bine, e altceva atunci insa nu urmaresc asa des... ma gandeam ca daca nu merge sa citeasca 3d de pe usb as putea sa gasesc un film care are subtitrarea hard coded si atunci as rezolva problema :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ah bine, e altceva atunci insa nu urmaresc asa des... ma gandeam ca daca nu merge sa citeasca 3d de pe usb as putea sa gasesc un film care are subtitrarea hard coded si atunci as rezolva problema :)

Sau...daca te tine buzunarul, n-ai decat sa-ti iei un player care sa suporte formatul idx/sup. :p

Ai primit tv-ul?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nup... pe marti sper... l-au trimis dintr-un depozit din danemarca si sper sa fi ajuns azi iar maine cand vin oamenii la munca sa il inregistreze... pe marti sper sa vina.

 

de ce ma bucur insa este ca am luat de la cineva calman calibration si nu mai trebuie sa platesc, cea mai ieftina varianta a programului costand 150$ am impresia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×