Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Cand sistemul imunitar face misto de tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Despre ce, Tuamne iarta-ma, discutati voi acilea? eek.gif

 

Nu ma nervati, azi am facut vaccinul si is cu capsa intoarsa. dwarf.gif

Au gasit fetele aci un subiect mai atragator decat necazurile dumitale, sexul meu. Sunt foarte impresionat de interesul lor dar ca sa nu lasam lucruri neclare,declar solemn ca sunt numai barbat,asa,fara alte titluri.Greselile mele de ortografie se fac in urma faptului ca mai mult decat 50 de ani nu am facut uz de limba romana. Scuze.

 

Blues, se zice "enervati" si nu cum ai scris dumneata. Asa cred.

Editat de Inteleptul Sorinica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abia acum am vazut topicul. Incepe o cura de cu polen crud, o bomba de vitamine si minerale si-ti intareste sistemul imbunitar. Laptisor de matca idem, catina si multa echinacea si vitamina C.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, ''enervati'' se zice, am scris eu intentionat ''nervati''.

 

Cum sta fiul tau cu beleaua de stafilococ, vreo ameliorare?

 

Fiului meu i sa dat catratament sa amestece o alifie care se cheama Calamin cu continutul capsulelor a unui antibiotic care se numeste Dalacin (francez) si sa unga in fiecare zi zonele infectate ,pe piept si umeri. Dupa o saptamana,cand egzema a disparut mai continuie inca 14 zile cu toate ca pe piele nu se mai vede nimica. El nu a schimbat nimic din viata si munca lui. Se pare ca boala este afectata de acest tratament si daca se va inoi in vitor va trebui sa faca inca o data un asa tratament. Cum ai scris dumneata, se pare ca infectia nu mai pe piele se trateaza mult mai usopr decat alte infectii care implica organe interne si circulatia sangelui. Sa fiti sanatosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ok, am trecut si astea pe lista. Echinacea parca am vazut la supermarket, daca nu ma insel.

 

Vitamina C nu mai iau, imi face o pofta de mancare exagerata, atat de mare incat ma arde stomacul.

Eu ma impac fff bine cu Echinacea, la noi se gasesc comprimate care au o concentratie 500-1000 mg. Nu lua din alea cu 30 mg concentratie planta ca-s apa de ploaie.

Ori polen crud, ori uscat, macar una din cele 2 variante, is o bomba de vitamine si minerale. Amu, posibil sa creasca si pofta de mancare :P

Vittamina C se poate lua nu numai din pastile de Vit C, ci si din alte surse, gen catina sau/si Amalaki.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La farmacii ( la noi) se gasesc pastile de echinacee + vitamina C + zinc; sunt excelente pentru imbunatatirea sistemului imunitar, eu iau de cativa ani .

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu daca este minune. Eu iau de aproape 5 ani , continuu, cate o pastila dimineata si una seara. Nu am fost niciodata nici macar racit in aceasta perioada si nu am alte probleme de sanatate.

Editat de VEMANS
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa cum se zice: unii bolnavi de gripa care se trateaza cu vitamine si medicamente naturale minune se insanatosesc dupa o saptamana pe cand altii care nu iau nimic din remediile astea,se nsanatosesc sarmanii numai dupa 7 zile...

 

Domnul Veman a declarat solemn ca un remediu ,el il ia de doua ori pe zi "de aproape 5 ani". Asta i-mi aduce aminte de o anecdota: Doua femei discuta. Una zice ca o doare un genunchi. A doua zice ca si pe ea o doare un genunchi de 6 ani dar ia un medicament natural,minunat, o pastila in fiecare zi.

Prima intreaba: Pai sunt zapacita. Daca-i "medicament minunat",dece il iei 6 ani si totusi te doare genunchiul? A doua raspunde: Pai asa mi sa spus....

 

 

Domnul Vemans. Eu fac in fiecare toamna vaccin contra gripei si nu am fost gripat deloc in ultimii 20 de ani.

Editat de Inteleptul Sorinica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×