Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Cand sistemul imunitar face misto de tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

phehehehee

 

mai conteaza daca am dupa ce mi-ai scos ochii degeaba? :rot:


Intrebare: vanataile care ti-au aparut din senin ( pe alt topic :crazy: ) aveau legatura cu Auriul asta? :huh:

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eek.gif

Asta ce vrea sa insemne?

Putin umor din cand in cand iti va face numai bine ca daca vei fii trista o sa se bucur numai dusmanii /le tai/ale . Tu vrei asa ceva? give_rose.gif

Cred ca i s-a facut rau de la cate emoticoane am pus io. laugh.png Probabil crede ca am vreo 200 kg rotflmao.gif

Rebecca draga,nu m-am referit deloc la tine sau altcineva. Am glumit numai si nu stiu dece crezi ca m-am gandit la o anumita persoana.

Eu niciodata nu cred "probabil". Daca as fii vrut sa ma refer la dumneata as fii scris ca "deoarece Rebecca are 200 de kg, s a m d "

Nu te supara pe mine degeaba.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Blues,ce mai faci? Cum te simti?

 

Baiatului meu nu a ajutat amestecurile de antibiotice si nu antibioticele cele mai noi. Nu a ajutat nici tratament ce a facut singur cu gel proaspat de aloia vera. Tocmai ultimul tratament ce a primit i-a ajutat in mare masura. Acest tratament i-a propus un profesor dermatolog: de doua ori pe zi frectii cu uleiul "pomului de ceai " un ulei eteric care se face dintr-o planta care cu toate ca se numeste pomul de ceai,nu are nimic cu ceaiul si nici cu pomul.

Melaleuca_alternifolia este o planta australiana din care se face un ulei care are propietati antiseptice speciale.

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Melaleuca_alternifolia

 

Exema pe piept si umeri i-a disparut deacuma 2 saptamani in care nu mai se unge cu acest ulei. Doctorul si baiatul meu sunt foarte multumiti deocamdata dar si continuie examinari la fiecare cateva zile.

se pare ca s-au facut tratamente cu acest ulei si in cazuri in care a fost implicat si sistemul rispator in boala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Nu vreau sa le dau dusmanilor inca un prilej de bucurie, se bucura si asa destul de mult. rotflmao.gif

 

Cat de infect poate fi un om ca sa se bucure de un asemenea necaz? :think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multe medicamente au fost facute in cursul vremii din plante diferite care se cunosc uneori mii de ani de catre strabunii nostrii. Si aceasta planta, cum si Aloia Vera care am amintit sunt cunoscute de bastinasii in tara in care se gasesc. Sunt plante care sunt dovezi reale ca au efect pozitiv si sunt plante ca nu au dovezi sau daca au,ele nu sunt valabile.

 

Antibioticele au avut efecte nedorite si exema la inceput a disparut dar s-a intors in moment ca nu a luat antibioticele. Dupa doctori, la el infectia este pe piele si in glandele de limfa. La fel cu aloiavera. Acuma cu "uleiul pomului de ceai"' exema a disparut si nu sa intors si 10 zile dupa ce a incetat sa se unga cu acest ulei. Sa speram ca si mai departe o sa fie asa .

 

La el boala a inceput dupa si in urma unei gripe in special mai grea.

 

Mai scrie singura cand ai noutati ca afara de grioja noi vrem ca sa invatam din fiecare caz ca poate maine o sa putem ajuta pe altcineva cu sfaturi bune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa cum auexplicat doctorii,ca sunt implicati cam trei,eczema era de fapt nulte "cosuri" mititele in care s-au asezat microbii care au propitatea afurisita sa se izoleze din partea corpului in cavitati microscopice la care nu ajung remedile care ar venii cu sangele. Culoarea rosie a eczemei este tocmai acel sange care nu poate intra in acele cavitati. Din directia pielii tocmai mai usor de intrat dar sa nu uitam si propietatea fenomenala a acestor microbi sa se obisnuiasca la medicamente. In acele cavitati microbii se intaresc si se inmultesc. Asa ca ei sunt accesibil mai bine din partea pielii.

Glandele limfatice,daca sunt numai ele implicate sunt foarte eficacii sa se trateze singure. Problema incepe cand microbii invadeaza incontinu din "cresele " lor de pe piele. In acest caz,sistemul limfatic nu mai reuseste si etapa vitoare este infectia oaselor, Sa speram ca situatia baiatului o sa continuie sa fioe multumitoare. I se fac incontinu analize si deocamdata eczema a disparut complect. Sa fiti sanatosi!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Norocul fiului meu, daca se poate zice asa, a fost ca el a primit versia cea mai usoara a Aureusului, care a atacat o mica parte din pielea lui. In asa caz,daca nu se primeste tratament potrivit microbul trece la ganglionii limfatici si in continuare la oase. El a primit tratamentele cand era in faza ca ganglionii limfatici incepuse sa fiu atacati. Doctorii i-au zis fiului sa nu aiba grija ca in moment ce exema depe piele va disparea,si ganglionii o sa se insanatoseasca singuri ca droaia de microbi de pe piele nu vor sprijini microbii care se lupta cu celulele albe din sustemul linfatic.

 

La inceput a primit cateva antibiotice deodata, in pilule,nu in transfizie. In continuare i sa dat creme sa puna contra exemei,creme care nu au ajutat deloc. A facut tratament cu gel natural de aloya vera si la urma cu uleiul pomului de ceai despre care ti-am scris deja. De mai mult ca o luna nu mai face nimica, exema i-a disparut complect. Sa speram ca aventura lui cu Aureus sa sfarsit deocamdata.

 

In nici un moment nu a suferit de ce amintesti dumneata si nu a slabit. A cuntinuat sa se plimbe cu motocicleta pe munti si in rape.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa aproape 1 an de batalie, azi pot sa tip tare, dar tare, AM SCAPAT DE STAFILOCOCUL AURIU!!!

S-a dus si acolo dus sa ramana.

 

Asta inseamna bere bere pentru mine si pentru voi una virtuala, fac cinste. smile.png

 

Aveti grija de sanatatea voastra, mai ales de sistemul imunitar. give_rose.gif

Multa sanatate dar permite-mi un consiliu: Deoarece azi stii ca esti vulnerabila la acest microb de care ai scapat nu de mult,obisnuieste-te sa te pazasti de acesti microbi in vitor prin o igena obsesiva ,in special spalatul mainilor cu solutii desinfectante cum si sa nu te aflii in preajma bolnavilor .Cred ca asta o sa-ti fie foarte greu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oscilez intre 45 si 47 kg (cand sus, cand jos) si inca mai am starile de oboseala si somnolenta.

 

Am inteles ca ai scapat de problema, dar man (women) esti in Holanda... cand mai ai probleme, apeleaza cu incredere.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×