Sari la conținut
Forum Roportal
Blues

Cand sistemul imunitar face misto de tine

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

explica ca

nu sa nascut

votbit

Sir, I'm gonna have to ask you to step out of the car and take a breathalyser test.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El este poliplotz mai mult decat poliglot. I-as explica ca nu am facut uz de limba romana cam 50 de ani si mult am uitat. Nu mai merg la scoala ca sa invat romaneste. Aci,cine vrea intelege ce scriu chiar daca fac uneori uz de cuvinte din alta limba sau gresite.

Am impresia ca tatal lui inca nu sa nascut cand eu nu am mai votbit si scris romaneste.

Discutia asta, aci este cam debila ca avem alte probleme putin mai serioase.

Nici eu nu stapanesc prea bine limba braziliana, dar nu ma supar daca cineva imi atrage atensau (atentia, in romanescenta).

Poliplotz suna ca o boala, sau ca o injuratura.

Ma indoiesc ca in piata Alexanderplatz Din Berlin pe Frankfurt... sau pe Main?!, nu conteaza, oamenii se saluta cu "Haro, mein liebst poliplotz! Wie geht's?".

Ma mai pricep la limba indiana, argentiniana, elvetiana si antarcticaniana.

Imi mai scapa cateva expresii, dar nu ma supar cand cineva imi atrage atentia.

 

 

 

Invidiosule.

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Numai sa va amintesc ca aci nu-i" foia lui Tandarica" :

 

Subiectul discutii:

 

 

de Blues

  • Super Moderator
  • bullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.pngbullet_black.png
  • 11202 mesaje

Scris 23 November 2013 - 04:43 PM

Esti bolnav si astepti ca sistemul imunitar sa lupte impotriva bolii. Nu se intampla asta, mergi la medic si primesti antibiotic. Fericit ca vei scapa de boala, te apuci de tratament. Observi ca nu se intampla nimic, mergi inapoi la medic si ti se spune ca al tau sistem imunitar e varza si lupta pentru a distruge antibioticul. Culmea este ca si reuseste. Incepi alt tratament, se intampla la fel. De ce? Nu se stie, medicii nu stiu decat ca sistemul imunitar este foarte slabit. Ia vitamine, suplimente, mananca bine, dormi, relax... Bine dar ce facem cu boala care nu trece ci din contra, se agraveaza? Si cu medicamentele distruse de sistemul imunitar? Si daca este atat de slabit, cum dreac mai reuseste sa lupte impotriva medicamentelor? Si de ce?

 

Ok, ce vreau? Nu stiu nici eu exact. biggrin2.gif

 

Sfaturi, leacuri babesti, suplimente, vitamine.. ce stiti si voi ca ar merge pentru intarirea imunitatii.

 

 

Cum se zice in "braziliana " lipsiti de inima ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca mai bine sa razi decat sa plangi. Chestia este ca in viata este timp in care razi si altul in care daca nu plangi,cel putin sa fii serios ca nu toti oamenii si in toate cazurile mor sa moara de ras .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A, si sa stiti ca-mi mai trebuiesc niste vene, platesc bilet de avion donatorilor. rotflmao.gif

 

Cum adica ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×