Sari la conținut
Forum Roportal
Aurum

Vladimir Putin..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cateodata nu tine teoria cu haosul si manipularea. De exemplu in Egipt, ce...nu le era puterilor care conduc lumea, bine cu Mubarak pe tron ? Il aveau in buzunar, aveau tratat cu Israel. Pentru ce sa doreasca sa creeze haos si instabilitate acolo?

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cateodata nu tine teoria cu haosul si manipularea. De exemplu in Egipt, ce...nu le era puterilor care conduc lumea, bine cu Mubarak pe tron ? Il aveau in buzunar, aveau tratat cu Israel. Pentru ce sa doreasca sa creeze haos si instabilitate acolo?

 

Pemtru ca incepea sa le fie si celor din Egipt mult mai bine si fiind din ce in ce mai multi "vizitatori (si)pe la "Obiectivele turistice", cine stie ce se mai putea descoperi prin zona, asa ca nu au mai "riscat" nimic. Parca Putin a atras atentia de fiecare data si asta tocmai pentru ca le-a "dibuit " strategia. Acum chiar ca nu stiu io dar sunt oameni care deja sunt la curent si cu alte "neste treburi" despre care nu prea-i "voie" sa stie toti semenii.

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Glumesti nu ?

nu cred ca glumeste deloc.

 

trist, dar adevarat!

 

as vrea sa o intreb ce crede despre faptul ca mubarak a fost eliberat din puscarie dupa ce el si regimul lui au omorat mii de oameni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Glumesti nu ?

laugh.png

Draga Naeema, nu voi continua (off-topicul).

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

El a fost educat din pruncie ceea ce a devenit pana-n prezent. KGB l-a dadacit imediat dupa nastere sa fie puternic reprezentant al Rusiei indiferent ce vremuri vor veni in lume. El nu a fost ales la o sedinta, a fost preparat pentru munca ce va avea de indeplinit, exact cum fac regii, de asta difera de alti presedinti comunisti si nu numai.

cind am spus a aparut m-am referit la investirea sa in functie de prim-ministru al federatiei ruse in 1999

Eu vorbesc aici cu foarte multi rusi si din statele musulmane rusesti: coafeza, macelarul, brutarul, etc., si nimeni nu spune nimic bun despre el!!!

Eh .. si cum se face ca locuind o perioada de timp in Russia nu prea am intilnit oameni care sa arunce cu noroi in Putin??? Iar argumentul cu frica chiar nu are nimic comun cu realitatea de acuma, eu am locuit o perioada in Moscova si una mai scurta in Ekaterinburg, si de ce oare cu toata dictatura lui Putin este mult mai linsite si ordine fata de Bulgaria sa nu mai zic de iubita mea tara R Moldova??? de ce in Oriol poti sa iti deschizi un bussines ,liber si fara careva presiuni dar in Chisinau nu poti? de ce in Varna nu poti? Iar despre rusi din state musulmane in mare parte aia sunt caucazieni imigranti si cei din asia centrala. vorbitori de limba rusa, posesori ai cetateniei ruse dar care nu au nimic cu federatia Rusa.

auzi ce declara ieri nenea Putin: 'Assad nu a folosit arme chimice si este acuzat pe degeaba.'

 

no shit?! nu a folosit? cadeau aia ca mustele, nu aveau rani pe corp, nu erau impuscati, batuti, aveau toate simptomele unui atac chimic si Putin ii tine partea sirianului.

 

si voi in slavi il ridicati....

 

WTF is wrong with ya' ppl???

http://nsnbc.me/2013/08/28/confirmed-us-claims-against-syria-there-is-no-evidence/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

Eh .. si cum se face ca locuind o perioada de timp in Russia nu prea am intilnit oameni care sa arunce cu noroi in Putin??? Iar argumentul cu frica chiar nu are nimic comun cu realitatea de acuma, eu am locuit o perioada in Moscova si una mai scurta in Ekaterinburg, si de ce oare cu toata dictatura lui Putin este mult mai linsite si ordine fata de Bulgaria sa nu mai zic de iubita mea tara R Moldova??? de ce in Oriol poti sa iti deschizi un bussines ,liber si fara careva presiuni dar in Chisinau nu poti? de ce in Varna nu poti? Iar despre rusi din state musulmane in mare parte aia sunt caucazieni imigranti si cei din asia centrala. vorbitori de limba rusa, posesori ai cetateniei ruse dar care nu au nimic cu federatia Rusa.

 

 

poate n-ai stat de vorba cu cine trebuia.

 

eu am auzit alte povesti. de exemplu una care m-a înfiorat.

 

exista in Rusia trupe organizate de batausi,

care, chipurile, lupta împotriva consumului de droguri si împotriva practicilor homosexuale.

 

cei de la radioul german îi numeau "tinerii lui Putin", au tot felul de asociatii si baga oameni in spital.

 

de fapt , nu-i baga in spital, in Rusia nu se trateaza dependentii de droguri (e interzis prin lege), sunt lasati sa moara in fata spitalului ori sunt aruncati in puscarie.

excesul de zel duce si la alte batai pe cap de locuitor, astfel ca, iata, avem garzi patriotice ce stau cu bâta pregatita.

 

 

cred ca te-ai plimbat doar pe bulevard, acolo unde fac japonezii poze de famlie.

ia mai da o tura si pe la marginea imperiului.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

eu zis ca astepti pana maine, vineri 30 august, cand se fac oficiale rezultatele UN.

 

discutam maine, dar nu aici, aici e vb de nenea putin, tovarasul lui assad.

 

de putin, ce sa zic? un clovn, un tiran

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh .. si cum se face ca locuind o perioada de timp in Russia nu prea am intilnit oameni care sa arunce cu noroi in Putin???

 

Cei cu care au am vorbit sint refugiati, au stat in jur de 1 an la Timisoara in lagar pana au primit vizele de intrat in Statele Unite.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eh .. si cum se face ca locuind o perioada de timp in Russia nu prea am intilnit oameni care sa arunce cu noroi in Putin??? Iar argumentul cu frica chiar nu are nimic comun cu realitatea de acuma, eu am locuit o perioada in Moscova si una mai scurta in Ekaterinburg, si de ce oare cu toata dictatura lui Putin este mult mai linsite si ordine fata de Bulgaria sa nu mai zic de iubita mea tara R Moldova???

de frică. Nici pe vremea lui Stalin nu găseai ruși care să-l critice.

Argumentul cu frica este comun cu realitatea. Tu nu prea faci priză cu ea (și cu logica), când spui că liniștea și ordinea din Rusia nu este consecința directă a guvernarării absolutiste a lui Putin.

Trebuie să fii tâmpit sau profund ignorant să nu recunoști în reflexele autocrate a lui Putin despotismul înaintașilor lui, începând cu Ivan cel groaznic și terminând cu Lenin, Stalin sau oricare prim secretar PCUS.

Editat de mareexecutor
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×