Sari la conținut
Forum Roportal
Aurum

Vladimir Putin..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iti place politicile sale?

Avem mulţi oameni din Sankt-Petersburg sunt nemultumiti.

 

Putin plimbări în jurul Petersburg: Kondratyevsky Prospekt vatutina Strada-Sverdlovskaya dig...

Video:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iti place politicile sale?

 

 

 

Da, avand in vedere "vremurili" , pot sa spun ca Putin da dovada de echilibru si in cele mai multe cazuri stie sa gestioneze aspectele cu care se confrunta . Discernamantul , patriotismul, demnitatea, plus faptul ca este prezent uneori( in momentele importante) in biserica alaturi de poporul rus, respectandu-l pe Patriarhul Rusiei(un om exceptional)participand la Sfanta Liturghie( dand dovada ca are o anumita "cunoastere" si nu pot decat sa ma bucur pentru el si sa-i sustin "politicile sale" atunci cand consider io ca "strategiile" lui sunt benefice nu numai pentru Rusia...) .

Editat de LuciaD

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place cum merge pe langa acea cladire masiva fara prea multa ezitare pentru siguranta personala.

Cred de cand a intrat in Polit Buro, n-a mai facut pasi asa de multi singur ... avea nevoie de miscare sa-si puna gandurile la contributie, de multe ori asta lipseste la toata lumea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

va recomand cartea Annei Politkovskaia - Rusia lui Putin, pentru care autoarea a platit cu viata.

 

sa vezi acolo numai patriotism, demnitate si discernamânt. Rusia lui Putin îsi papa copiii de vii. si pe-ai altora, pe lânga ei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Putin a aparut la momentul potrivit in istoria Rusiei, dupa ce Eltin si Gorbaciov au distrus totul practic, Putin la moment asigura pastrarea acelor farimituri din infrastructura existenta alta data, or pe de alta parte ce e negativ , pot afirma ca refuzul de a lupta cu oligarhia rusa este o bila neagra pentru Putin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ai vrut sa zici kgb-ul.

sa fi fost fsb-ul macar la jumate din potentialul kgb-ului nu mai era dezmatul actual in Rusia si nici Abramovici,Berezovschii,Prohorov RAO ES, si alte personalitati si entitati de genul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avand in vedere ca uneori simt nevoia unui Putin si in Romania, as putea spune ca imi place.

Totusi nu traiesc in Rusia si este posibil sa nu am un tablou complet, legat de ceea ce reprezinta cu adevarat Vladimir Putin. Vazut de departe, Vladimir Putin pare a fi presedintele perfect pentru Rusia .Pacat ca nu este roman.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×