Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

activitatea fizica si alte "secrete" pentru femeile trecute de 30 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Jane Fonda nu este idola mea numai din cauza felului in care arata. Banuiesc ca stiti povestea de viata a acestei femei iar pentru cine nu o stie, cu siguranta o poate afla. Apoi, felul in care arata este un tel, mijlocul prin care poate fi atins (aerobic, fitness etc) banuiesc ca este o chestiune de optiune. Si, inca o data, felul in care arata este doar un detaliu la Jane Fonda.

 

http://www.youtube.com/watch?v=W6W8DtF7lvE

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=UxtKC4TKzAc

 

 

La tine, flying_soul, cred ca e natia "de vina". :crazy: Esti genul mai atletic, din cate am bagat de seama.

Am observat ca cele care au apucat sa faca un sport la modul serios de cand sunt mici, raman cu musculatura mai bine definita pentru cam tot restul vietii lor. Gen Menghia.

Editat de `Andreea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mereu ma exprim pocit. O admir pt. felul in care arata, dar si pt. altele. Da, ii cunosc povestea, dar eu, spre deosebire de tine, cred ca felul in care arata nu poate fi considerat un detaliu, ci parte a mutiplelor sale calitati. Stiu ca ea a declarat ca s-a apucat de aerobic pt. a scapa de gandul permanent si obsesiv al mancatului. Spunea ca ajunsese la un moment dat ca toata ziua sa se gandeasca la mancare, sa faca mancare sau ambele. Aerobicul a salvat-o. De-aia cred eu ca felul in care arata nu poate fi considerat doar un detaliu, pt. ca semnifica lupta cu o slabiciune si, totodata, infrangerea ei cu puterea vointei. :)

Un sport anume n-am practicat in copilarie, dar stiu ca toata ziulica nu-mi stateau picioarele: coarda, elasticul, batutul mingii, alergatul, cataratul in toti pomii si pe toate gardurile erau "sporturile" mele favorite. Ai dreptate, sunt genul atletic, oricat as fi de slaba nu atarna pielea pe mine, nici nu poti canta la coastele mele ca la acordeon, iar de celulita pana acum un an, nici poveste. Si mai stiu ca genul asta de corp, chiar daca nu-i genul de corp feminin, se pastreaza, daca nu-ti bati joc de el (cum obisnuiesc eu uneori, chiar deseori) si ii acorzi un picut de grija, pana tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×