Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

activitatea fizica si alte "secrete" pentru femeile trecute de 30 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu sunt o putoare ordinara si fac efort fizic minim, exact atat cat sa nu ruginesc, banuiesc. Merg la violei cu fetele o data, maxim de doua ori pe saptamana

Deja mergi des la volei comparativ cu majoritatea romancelor. Deci nu esti atat de anti-sport pe cat crezi.

 

Banuiesc insa ca ar trebui sa se intample vreun cataclism universal ca sa merg la sala, asa ca haideti sa postam videoclipuri cu tipuri de exercitii fizice care pot fi facute in casa ori pe terasa, si care dau rezultate.

SALA 2-3 zile pe saptamana cate 2 ore, dupa ora 16.30. Consecvent. Duce la o silueta foarte atragatoare(mie mi-a placut foarte mult... tipa, evident). Si niste brate cam musculoase, dar asta e, nu le poti avea pe toate.

 

Cataclismul de care zici = sa incepi sa arati naspa si sa nu te mai suporti.

 

Un barbat poate arata bine daca face flotari(foarte multe) acasa si abdomene daca are tendinta sa faca burta. La femei nu cred ca merg metodele asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de doua ori pe saptamana sau o data la doua zile?

 

Sex cu finalizare de minim 2 ori pe saptamana, cam 5 reprize, si macar o data la doua zile masaj si giugiuleala cam 15 minute.

 

 

Oricate abdomene as face, burta nu scade nici de-a dracu, adica scade ultima, pentru ca atunci cand slabesc prima data mi se sfoiegesc falcile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sala. Pentru mine, sala=psihoza. Si nu vreau nici sa ma trasnform in musculoasa. Nu-mi plac patratelele la femei (asta nu inseamna ca nu-mi dau palaria jos in fata vreunuia care a muncit si le are). Asta mi se pare tonfiata perfect:

 

 

 

Si imi mai place si Raicu, din punctul asta de vedere.

post-389416-0-27318700-1370108766_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sex cu finalizare de minim 2 ori pe saptamana, cam 5 reprize, si macar o data la doua zile masaj si giugiuleala cam 15 minute.

Sa inteleg ca daca o femeie depaseste ceea ce spui tu, devine anorexica ? :crazy:

 

Nu vreau sala. Pentru mine, sala=psihoza. Si nu vreau nici sa ma trasnform in musculoasa. Nu-mi plac patratelele la femei (asta nu inseamna ca nu-mi dau palaria jos in fata vreunuia care a muncit si le are). Asta mi se pare tonfiata perfect:

Atunci iti ramane varianta lui Romy, cea cu sexul! :crazy:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

V-as fi recunoascatoare daca nu ati balacari topicul. Daca aveti ceva la obiect de postat, postati, daca nu, duceti-va la barbati burtosi wanna be musculosi, va rog!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inteleg ca daca o femeie depaseste ceea ce spui tu, devine anorexica ? :crazy:

 

 

Atunci iti ramane varianta lui Romy, cea cu sexul! :crazy:

 

Eu scrisai varianta minimala si in trei luni jumate femeia scade cu 5 kg.

Am verificat asta si sunt sigur de rezultat.

 

Uitai sa scriu, ca minim o data pe luna e musai sa faca baie in cada impreuna cu partenerul si cel putin un dus.:focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu vreau sala. Pentru mine, sala=psihoza lene

Nu-i nicio rusine in a recunoaste :hi:

 

Eu doar te asigur ca nu exista solutii miraculoase care sa dea rezultate ca la reclame. Exista doar sala.

 

Si mie mi-e lene, am facut sala doar in scoala militara, ca ma plictiseam. Rezultatele au fost foarte bune. Dar dupa "parnaie" mi-a fost lene sa ma apuc din nou, desi amenint de cativa ani ca o sa fac eu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa fac miscare, dar sa fie ceva vesel si antrenant, nu sa ma inchid intre patru pereti. Da-mi orice de facut in aer liber, ori inot, vreun joc ceva, si fac. Dumnezeu ne-a lasat cu tot ce ne trebuie, nu trebuie sa tragem de fiare pentru a fi functionali. Ce, Fonda a tras de fiare? Sa fim seriosi.

Mi-ar placea o chestie cu dans, dar la noi in oras nu e. De inotat, am unde sa inot, insa imi trebuie un bazin mai mare si o companie mai putin antrenanta, ca nu-mi vine sa ma plimb dintr-un colt intr-altul cand toata lumea sta la bezele si povesti.

Voleiul e beton, insa chiar daca mi-as mobiliza compania mai des, nu cred ca duce asta la tonifiere pe termen lung, adica aspectul ala de corp totusi lucrat. Nu stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu sunt fan tipa asta:

 

Clipul asta e ceva mai lung decat altele, exercitiile sunt simple si le-am invatat aproape pe de rost, pun intregul organism in miscare si ma simt mult mai revigorata psihic dupa ce ma zbantui 10 minute cu ochii la ea. Imi pare rau ca nu e mai lung si imi pare rau ca nu am gasit mai multe de genul asta de-ale ei. Mai are, dar nu-mi plac.

E nevoie de putin spatiu, cam.. doi metri patrati, sa zic. :think:

(pentru cineva fara conditie fizica, cum sunt eu, astea 10 minute sunt crima si pedeapsa :haha: )

 

Si eu am devenit fana ei. :cheer:

Sa vezi ce o sa ma zbantui, pana scot limba de un cot. :cheer: :cheer: :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×