Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

activitatea fizica si alte "secrete" pentru femeile trecute de 30 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Dumnezeu ne-a lasat cu tot ce ne trebuie, nu trebuie sa tragem de fiare pentru a fi functionali. Ce, Fonda a tras de fiare? Sa fim seriosi.

Fonda nu, dar Madonna da.

 

Si daca este sa fim seriosi sa stii ca este adevarata chestia cu sexul. Nu accelereaza metbolismul dar consumi cele mai multe calorii in timpul ala. E dovedit stiintific.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mi-ar placea o chestie cu dans,

 

Cred ca pt lenese e ideal dansul, cursuri de dans, zumba. (visul meu)

Sala mie mi se pare atat de boring.. desi n-am fost niciodata, chiar si aerobicul normal.. dar mult mai atragatoare mi se pare zumba. Sau o scoala de dans..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Madonna arata ca naiba.

Ok, Tina Turner ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Jane Fonda e cea mai tare.

Tina Turner e foarte ok pentru greutatea ei. Eu nu mi-as dori sa ajung la greutatea aceea desi, cinstit judecand, nu cred ca ar mai fi avut picioarele pe care le are daca ramanea slaba-slaba. De fapt, am vazut imagini cu ea de cand era chiar slaba si picioarele nu erau atat de wow. Oricum, si Tuner e tare, de ce sa comentez aiurea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abdomenele nu ajuta cu nimic atunci cand incerci sa arzi calorii, se consuma extrem de putine, fiind o grupa mica de muschi(si pe care nu o poti antrena zilnic, la fel cum nici brate nu poti face zilnic)

Antrenezi abdomenul cand deja nu mai ai grasime pe el, altfel e degeaba.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Oricum, ideea este ca, "trasul de fiare" iti tonifiaza mai repede musculatura. Doar ca nu tre sa depasesti aceea limita in care sa se tranforme muschii in fibra si arati oribil musculoasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa slabesti trebuie sa faci miscare, ca sa poata fi puse toate grupele de muschi in functie. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi place sa fac miscare, dar sa fie ceva vesel si antrenant, nu sa ma inchid intre patru pereti. Da-mi orice de facut in aer liber, ori inot, vreun joc ceva, si fac. Dumnezeu ne-a lasat cu tot ce ne trebuie, nu trebuie sa tragem de fiare pentru a fi functionali. Ce, Fonda a tras de fiare? Sa fim seriosi.

Mi-ar placea o chestie cu dans, dar la noi in oras nu e. De inotat, am unde sa inot, insa imi trebuie un bazin mai mare si o companie mai putin antrenanta, ca nu-mi vine sa ma plimb dintr-un colt intr-altul cand toata lumea sta la bezele si povesti.

Voleiul e beton, insa chiar daca mi-as mobiliza compania mai des, nu cred ca duce asta la tonifiere pe termen lung, adica aspectul ala de corp totusi lucrat. Nu stiu.

Si eu sunt foarte de acord cu tine si pot gasi chiar si mai multe scuze si justificari pentru ce burtica am facut si cata lene mi-e sa o dau jos ;)

 

Voleiul duce la ce vrei tu doar practicat la nivel profesionist... are aceleasi rezultate ca baschetul, insa - deci vezi cum arata o baschetbalista sau o voleibalista.

 

De ce nu ii poti antrena zilnic?

Deoarece corpul are nevoie de timp sa regenereze fibrele musculare rupte in timpul efortului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×