Sari la conținut
Forum Roportal
A|exia

O fi macar indragostit de mine?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna,am deschis acest topic pt a`ncerca sa ma lamuresc in anumite privinte...

De 3 luni de zile sunt implicata intr`o relatie...care aparent merge bine...Spun "aparent" pt ca nush daca iubitul meu pune la fel de mult pret pe aceasta relatie ca si mine!

Ca sa fie mai usor,am sa va spun ce mi`a placut la el,ce`mi place si ce nu...

 

CE MI`A PLACUT:

Mereu cand steam doar noi,imi spunea cat de bine se simte alaturi de mine...cat de fericit e ca sunt alaturi de el,cata liniste`i ofer...mereu avea gesturi tandre,dezinteresate...

 

CE`MI PLACE:

E atent la detalii...observa spre exemplu...daca mi`am vopsit parul...daca mi`am cumparat ceva nou...imi cumpara flori sau mici atentii cand are ocazia...nu`mi impune sa fac anumite chestii...nu`mi interzice sa fac altele...e atent,tendru in pat...e calm,are rabdare...se comporta frumos...

 

NU`MI PLACE:

Nu prea petrecem timp impreuna...de`obicei ne vedem doar seara...dupa 9 pentru ca are un program destul de incarcat...dar ramanem impreuna pana dimineata...in weekend ne vedem putin mai mult...dar nu`l vad prea nerabdator sa ne vedem...

In timpul zilei nu prea mai vb...mai nou,ma suna mereu cand ajunge acasa de la munca si seara dupa ce iese de la sala...

Azi,n`a mers la munca...si l`am sunat la un moment dat si mi`a spus ca e la biliard...dupa cum vorbea,nu parea sa`mi ascunda ceva...dar m`a intrigat faptul ca nu mi`a spus cu cine e la biliard...si ca nu m`a invitat si pe mine...

Pe messenger nu prea vorbim...decat eventual sa stabilim in cat timp vine sa ma ia...

Nu ne`am prezentat parintilor...desi atat familia lui cat si familia mea stiu ca suntem impreuna.

Ne`am certat o singura data cam rau,acum vreo luna...dar eu consider c`am trecut peste asta...

 

Nu stiu daca sunt eu absurda sau nu...dar uneori il simt foarte aproape iar alteori,foarte distant si ma doare ca parca simt ca relatia noastra nu mai evolueaza...

 

Voi ce parere aveti?Ati trecut prin asa ceva?

(mentionez ca am 23 de ani si 2 relatii luuuungi la activ :spiteful: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In primul rand:

- topic mutat la Cazuri si necazuri in dragoste

- te rog sa folosesti fontul standard al forumului.

 

Si apoi:

- zici ca nu prea petreceti timp impreuna, decat seara dupa 9 si in we mai mult. Seara dupa 9 in fiecare zi?! Ca daca da, asta nu inseamna putin.

- te suna de cel putin 2 ori pe zi, right? Tu de cate ori ai vrea sa te sune?!

- a fost la biliard si nu te-a invitat si pe tine... de ce nu te-ai invitat tu?

- messengerul nu e recomandat in cuplu oricum. Ori nu se intelege exact ceea ce vrei sa transmiti, ori te lasi dus de impuls si zici prea multe.

- nu v-ati prezentat parintilor. De ce nu faci tu primul pas, daca tot iti doresti asta?

- e posibil sa vreti lucruri diferite de la relatia asa. Tu o iei foarte in serios din cate vad eu. Vezi sa nu il sufoci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dariannane aproape in fiecare seara dormim imreuna...poate din 7 seri,4-6 dormim impreuna....cat despre faza cu biliardul,nu m`am autoinvitat,tocmai ca sa nu se considere "sufocare" ca nah...poate o fi iesit cu prietenii...pt ca ce`i drept nu prea mai iese cu toata gasca...are doi prieteni cu care mai iese asa..unul e casatorit iar celalalt e mai mereu plecat dincolo...

Apreciez parerea ta! :spiteful:

Multumesc

Iar tu bydy,nu trebuie sa fi "acra" si ca sa fiu mai explicita...mereu cand iesim iesim ca un cuplu de indragostiti..ca si`un cuplu normal...mergem la o prajitura,o inghetata...luam masa...sau mai ales in weekend cand e vreme frumoasa si timpul nu preseaza pe nimeni,mergem mai multe cupluri la munte,sau undeva asa de fun...

...si...te`ai gandit cumva ca o persoana vrea sa fie sigura de actele sale,nu sa faca lucrurile de dragul de`a le face...sau ca asa face toata lumea?Eu m`am gandit,doar ca am cerut PARERI nu pareri RAUTACIOSE!

...si...ca sa poti sa spui chestia cu "fata cu care se culca" (adica sa`ti dai cu parerea atat de departe) cred c`ar trebui sa`l cunosti mai mult decat l`am descris eu aici...si pe mine la fel!

 

Anyway...poate mi`e ca as vrea sa petrecem mai mult timp impreuna...sau nush...

E si stresat putin...cu niste problemute acasa...si putin stresat si de la munca...pt ca desi urmeaza sa fie promovat,e putin pus pe ganduri legat de viitorul firmei...ma rog...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aproape in fiecare seara dormim imreuna...poate din 7 seri,4-6 dormim impreuna....cat despre faza cu biliardul,nu m`am autoinvitat,tocmai ca sa nu se considere "sufocare" ca nah...poate o fi iesit cu prietenii...pt ca ce`i drept nu prea mai iese cu toata gasca...are doi prieteni cu care mai iese asa..unul e casatorit iar celalalt e mai mereu plecat dincolo...

 

 

mereu cand iesim iesim ca un cuplu de indragostiti..ca si`un cuplu normal...mergem la o prajitura,o inghetata...luam masa...sau mai ales in weekend cand e vreme frumoasa si timpul nu preseaza pe nimeni,mergem mai multe cupluri la munte,sau undeva asa de fun...

 

Anyway...poate mi`e ca as vrea sa petrecem mai mult timp impreuna...sau nush...

E si stresat putin...cu niste problemute acasa...si putin stresat si de la munca...pt ca desi urmeaza sa fie promovat,e putin pus pe ganduri legat de viitorul firmei...ma rog...

mie nu mi se pare nimic ciudat la relatia ta

despre parinti ai putea sa discuti cu el si sa faci tu primul pas. nu a trecut chiar asa de mult timp de cand sunteti impreuna. din punctul meu de vedere, o relatie se poate numi relatie dupa pragul minim de 3 luni. sau poate ca el are alte motive pe care le vei afla daca stii cum sa pui problema, cu diplomatie.

in rest... e bine ca incerci sa nu il "sufoci" si ca-i acorzi timp sa stea cu prietenii lui. la fel sa faci si tu cu prietenele tale.

din cate am inteles de la tine motivul pentru care nu petreceti mai mult timp nu tine de el ci de job, ca in majoritatea cazurilor.

iar la intrebarea din topic... numai tu stii daca si el vibreaza pe aceeasi unda cu tine. tu esti cea care SIMTE! :spiteful:

 

ps: sa stii ca in general e binevenita orice parere, chiar daca e rautacioasa sau nu. de multe ori aceste pareri rautacioase, cum le spui tu, au si un sambure de adevar si te pot determina sa iti pui intrebari la care nu te-ai gandit pana in acel moment (nu ma refer neaparat in cazul tau...)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am cerut PARERI nu pareri RAUTACIOSE!

pai...chiar tu ai zis, ai cerut pareri dar n-ai specificat de care.

eu cred ca totusi esti inca ca la inceput si-ti doresti sa fie mai tot timpul cu tine.

El cati ani are?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
CE`MI PLACE:

E atent la detalii...observa spre exemplu...daca mi`am vopsit parul...daca mi`am cumparat ceva nou...imi cumpara flori sau mici atentii cand are ocazia...nu`mi impune sa fac anumite chestii...nu`mi interzice sa fac altele...e atent,tendru in pat...e calm,are rabdare...se comporta frumos...

 

NU`MI PLACE:

Nu prea petrecem timp impreuna...de`obicei ne vedem doar seara...dupa 9 pentru ca are un program destul de incarcat...dar ramanem impreuna pana dimineata...in weekend ne vedem putin mai mult...dar nu`l vad prea nerabdator sa ne vedem...

In timpul zilei nu prea mai vb...mai nou,ma suna mereu cand ajunge acasa de la munca si seara dupa ce iese de la sala...

poate chiar nu are timp de mai mult......adica sa intelegi ca si el e ocupat si inca nu reprezinti tu cel mai important lucru din viata lui,in timp e nevoie de rabdare,dar va vedeti destul de des si ajuta asta,are nevoie sa respire sa stie ca poate face tot ce doreste-bine mai putin sa te insele dar in rest sa fie liber.

doi la mana te suna cel putin o data pe zii...e bine inseamna ca mai reprezinte ceva pentr el-da vad ca te suna chiar de 2 ori..si mai bine,inseamna ca se intereseaza de tine

apoi aveti timp in week-end sa recuperati sa vb despre ce te supara sa ii explici toate astea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar tu bydy,nu trebuie sa fi "acra" si ca sa fiu mai explicita...mereu cand iesim iesim ca un cuplu de indragostiti..ca si`un cuplu normal...mergem la o prajitura,o inghetata...luam masa...sau mai ales in weekend cand e vreme frumoasa si timpul nu preseaza pe nimeni,mergem mai multe cupluri la munte,sau undeva asa de fun...

...si...te`ai gandit cumva ca o persoana vrea sa fie sigura de actele sale,nu sa faca lucrurile de dragul de`a le face...sau ca asa face toata lumea?Eu m`am gandit,doar ca am cerut PARERI nu pareri RAUTACIOSE!

...si...ca sa poti sa spui chestia cu "fata cu care se culca" (adica sa`ti dai cu parerea atat de departe) cred c`ar trebui sa`l cunosti mai mult decat l`am descris eu aici...si pe mine la fel!

 

Anyway...poate mi`e ca as vrea sa petrecem mai mult timp impreuna...sau nush...

E si stresat putin...cu niste problemute acasa...si putin stresat si de la munca...pt ca desi urmeaza sa fie promovat,e putin pus pe ganduri legat de viitorul firmei...ma rog...

 

1.Asa, parerea mea e ca ar trebui postat la inceputul fiecarui topic.....am venit la voi, vreau doar pareri pozitive si pline de mila crestineasca, cine nu poate sa se abtina de la a posta.

2. Parerea mea este ca si barbatii si femeile care doar au o relatie de futai si atat merg la o prajitura, cafea, inghetata ( de amu nu prea , ca e frig) iau masa la restaurant. Trust me, criza e mare,dar inca se mai gaseste de o pizza si un durex in buzunarele voinicilor.

Deci ideea ca iesiti la a consuma inainte de a o face, nu este standard pentru a fi un cuplu de indragostiti. Ultima data cand am verificat chiar daca ti-o trageau doar, te scoteau la masa la restaurant. Ca erau atrasi de tine sexual si era placuta compania ta, plus berica putea relaxa atmosfera. :spiteful:

3. Daca te-a prezentat prietenilor sai proprii si personali, care nu sunt si prietenii tai, sau ma rog, nu erau, inseamna ca e cat de cat ok relatia.

4. Pentru a afla raspuns la intrebarea din topic: mergi la el si ii spui " Mocofane, ma iubesti, iubirea mea?" si el o sa zica

" Jawohl, mein Fuhrerin!" :senile: :rot: Noi nu estem ghicitori....Io zic ca te iubeste mult! Nah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa nu uitam ca relatia lor are numai 3 luni. La 3 luni cum ne-am dori sa arate o relatie?! Eu cred ca va vedeti chiar mult.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt de acceasi parere cu bydy. Aceasta relatie pare sa fie una care se rezuma doar la sex. Cel putin asa pare din ce ai scris tu acolo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×