Sari la conținut
Forum Roportal
`Andreea

activitatea fizica si alte "secrete" pentru femeile trecute de 30 de ani

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

A, si as mai face si inot. Era in bologna un centru de-asta "benessere" care avea de toate, aerobic, fitness, masaj, sauna, piscina... Era amplasat cam aiurea raportat la cartierul meu si nu ma puteam duce, dar am tanjit.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practicat cu regularitate, inotul duce la rezultate din astea, conturate?

Si-apoi cred ca trebuie un bazin special destinat celor care vor sa faca din asta un sport. Ca daca ma duc la bazinul de la noi, unde toata lumea vine la divertisment si racorire...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu la plaja.. la o piscina de-asta.. unde se antreneaza sportivii..

 

e, da' la urma urmei, poti sa te duci cand nu e nimeni, ori la prima ora, ori mai pe seara cand mai pleaca lumea.

Editat de S.M. Poupincourt

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi Camelia Potec.

 

Nu ai nevoie de bazin special, orice bazin e bun, poti sa te bagi la curs de inot sau sa gasesti o garla ca aia e mare si ai loc si de altceva decat de stat la relaxare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Abdomenele nu ajuta cu nimic atunci cand incerci sa arzi calorii, se consuma extrem de putine, fiind o grupa mica de muschi(si pe care nu o poti antrena zilnic, la fel cum nici brate nu poti face zilnic)

Antrenezi abdomenul cand deja nu mai ai grasime pe el, altfel e degeaba.

Asa e, daca ai o burta respectabila poti face azi lumina abdomene, nu vei dobandi patratele. Joggingul contribuie f. bine la eliminarea grasimii acumulate pe abdomen, iar un regim alimentar adecvat ajuta si el.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Practicat cu regularitate, inotul duce la rezultate din astea, conturate?

Da, nemaipomenit de conturate :doh:

 

Aveam o prietenă care după vreo 10 ani de înot era lată în spate ca gărzile elveţiene de la Vatican :o:

Da'sâni nu prea mai avea :doh:

 

P.S. Înainte să aud zgomotul enervant de zaruri: era acum 20 de ani, încă nu aveam cine ştie ce standarde :P

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asa e, daca ai o burta respectabila poti face azi lumina abdomene, nu vei dobandi patratele. Joggingul contribuie f. bine la eliminarea grasimii acumulate pe abdomen, iar un regim alimentar adecvat ajuta si el.

 

Io din cauza burtii is nevoit sa port numai chilotei tetra. :D

 

Da, nemaipomenit de conturate :doh:

 

Aveam o prietenă care după vreo 10 ani de

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Io din cauza burtii is nevoit sa port numai chilotei tetra. :D

Taci, mai, nu mai minti poporu', uratule, ai tu burta cum am eu implant cu silicoane!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate, sunt atatea topice si arii de balacareala, ma, pana nu balacariti voi tot ce va iese in cale, nu va lasati. Da' complimentati-va, ma, si flirtati in privat sau la amoare.

 

Ontopic, pentru incepatorii ca mine, idola mea:

 

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=qNPdBnlOK_U

Editat de `Andreea
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bai frate, sunt atatea topice si arii de balacareala, ma, pana nu balacariti voi tot ce va iese in cale, nu va lasati. Da' complimentati-va, ma, si flirtati in privat sau la amoare.

Imi cer scuze, am fost nesimpoarca, ai dreptate, mai ales ca ti-ai exprimat clar dorinta cand ai deschis subiectul ca cei care posteaza aici sa se abtina sa faca off-topic. Promit ca de acum incolo sa-mi aleg cu atentie locul unde-mi "complimentez" febletea.

Ontopic, pentru incepatorii ca mine, idola mea:

Si eu o admir foarte tare pt. felul in care arata, dar n-as putea sa-i urmez exemplul in veci, aerobicul ma plictiseste de moarte. Nu stiu daca si altii se plictisesc asa usor ca mine, dar cred ca pt. a evita asta, e necesar sa-ti alegi programul de exercitii pe care vrei sa le urmezi cu multa grija.

La fel ca si tine, n-as merge la sala nici daca as fi platita pt. asta, nu-mi place sa fac miscare la gramada, fac gimnastica acasa si combin lucrul cu aparatele cu miscarile de strecthing. Totul, asa cum am spus, pt. a evita plictisul. Si foarte important este sa efectuezi exercitiile corect si constant. Mai bine acorzi un timp mai scurt acestora si te concentrezi pe ceea ce faci, decat sa faci exercitii in prostie si apoi sa abandonezi sau sa le faci incorect pt. ca ai obosit.

 

Am vazut ca au fost aduse in discutie patratelele. Pana acum vreun an am avut asa ceva si eram tare mandra de ele, nu scapam nicio ocazie de a le arata fudula la cererea cuiva (deh, fiecare cu goanga lui!). Acum, dupa ce am pus cateva kg in plus, suspin dupa ele si sper sa le redobandesc cat mai repede, inca am bine conturat santul vertical de pe mijlocul abdomentului, asa ca, zic eu, sperantele nu-s neintemeiate. Cred ca unele persoane le obtin destul de usor, iar altele tb. sa depuna un efort considerabil pt. a le avea, asta tine de gene, de greutate, de cat de activa e persoana respectiva, dar si de alimentatie (nu poti avea patrate bine conturate cand balotezi torturi de inghetata la greu si te adapi constant cu bere, asa cum am facut eu in ultimul timp).

Da, stiu ca prezenta patratelelor la o femeie nu poate fi considerata un semn al feminitatii, ca putini barbati admira asa ceva la o femeie, unora chiar le repugna, asa cum le repugna si majoritatii femeilor, dar eu mi le-am dorit pt. mine si niciodata nu mi-a pasat de parerea altora.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×