Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Moderator pentru fiecare arie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

In situatii de genul asta, legal, se face reclamatie la politie. Exista posibilitatea de a fi indentificati si de catre politie si de catre admini.

 

In situatii de genul ala am preferat sa ii banez. Si atat.

 

Da de ce nu poseteaza de pe nickul obisnuit ?

 

Pentru ca are contul blocat, din motive independente de ea. Iar eu nu i-l pot recupera, again, din motive independente de mine. Speram ca se vor rezolva toate aceste probleme cat mai curand.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In situatii de genul ala am preferat sa ii banez. Si atat.

 

 

 

Pentru ca are contul blocat, din motive independente de ea. Iar eu nu i-l pot recupera, again, din motive independente de mine. Speram ca se vor rezolva toate aceste probleme cat mai curand.

 

Am inteles. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Subariile foarte dificile sunt:

 

Religia

Politica

Sanatatea

 

 

Subariile dificile sunt:

 

Astrologie si paranormal

Dragoste

Noi si altii

 

Se pot combina si modera de 3 oameni. Propun Religia+Astrologie si paranormal- bydy; Sanatate+Dragoste- Darianna; Politica+ Noi si altii.- roportal

Subariile care pot deveni dificile sunt:

Filosofie

Coltul vesel+trist

Bla bla bla

 

Acestea pot fi moderate de Blues.

 

Mentionez ca, din punctul meu de vedere, problema nu sta in numarul moderatorilor sau numarul masteratelor pe care il au moderatorii. Problema este cum face un moderator calculul intre traficul adus de un user dificil si traficul pe care il pierde din causa userilor care renunta datorita userului dificil? Cu alte cuvinte, cam cat are voie o gaina sa cotcodceasca dupa ce a facut un ou? ( e doar un exemplu, nu cred ca roportal e o cotineata... stiu ca multi vor interpreta spusele mele cum le tuna lor....)

De aceea am propus admini ca moderatori pe ariile dificile, pentru ca au o viziune mai buna asupra lucrurilor si stiu sa echilibreze balanta intre factorul uman, cel comercial si cel intermediar.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Propunerea mea:

 

Arta si Cultura + Varia-> gargbird

 

Omul si Societatea + Timp Liber-> Blues

 

IT & Calculatoare + Stiinta si Tehnica -> Bogdan_Popescu

 

Asa, baaa.

Uite un om destept. Adica nu chiar om, ca e femeie, da' imi place cum gandeste. Daca cad eu moderator la arta si cultura, numai sopenhauer va dau sa ascultati, si va cant Betoven si Straus jr. la vioara. Si fac o gramada de poezii, delicatii muzicale. DJ gargbird. Aoa aoa aka aoa aoa Pasquinel. Facem seara de opera cu mici, seara de muzica haus cu fasole la ceaun, seara de rock'n'roll, baby.

Voi fi un educator, un petagog. Voi fi ca un doctor.

 

http://www.youtube.com/watch?v=JnX_5OAEtQo

  • Upvote 13

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×