Sari la conținut
Forum Roportal
Davi_

Moderator pentru fiecare arie?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Te superi daca iti spun ca ai constatat gresit?

In rest , consider ca te rasfeti. Poate e firesc, e ziua ta de joaca. :o:

 

Si ziua ta de dat cu matura.

 

Nu stiu ce ar trebui sa fie forumul, dar cu siguranta un loc in care intri pentru a iesi incarcat cu chestii negative, nu e. Iar 90% din mizeriile de pe forum le fac userii, nu moderatorii.

 

Poate ca asa este, dar asta inseamna ca ceva e putred, fie regulamentul nu este aplicat fie nu este bun.

Daca ar exista un cadru de discutii civilizate, discutiile ar fi 90% civilizate. Deci depinde si de cadrul in sine, si de cine face ordine pe aici. Fiindca in anarhie nu te poti astepta la pace si intelegere.

Editat de Athmy
  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ziua ta de dat cu matura.

 

Eh, nu am moderat deloc, nu`mi plange de mila. Doar l-am banat pe Soogee.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca asa este, dar asta inseamna ca ceva e putred, fie regulamentul nu este aplicat fie nu este bun.

Daca ar exista un cadru de discutii civilizate, discutiile ar fi 90% civilizate.

 

Adica ceea ce scriu userii tine de regulament? Ce inseamna cadru de discutii? Ce nevoie ai de regulament, ca sa vorbesti civilizat? Ce legatura are aplicarea regulamentului sau validitatea lui cu atitudinea userilor? Bunul simt al fiecaruia ar trebui sa fie propriul regulament. Eu, una, cand fac misto de cineva sau sunt rautacioasa, stiu si singura ca fac asta, nu ma duc mai intai in regulament, sa vad daca se incadreaza la "infractiuni" ceea ce vreau eu sa zic.

Sau poarte n-am inteles eu ce-ai vrut tu sa spui.

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pe mine nu m-a sanctionat nimeni nemotivat. Sa ridice manuta ala de si-a vazut de treaba lui si a fost luat de moderatori pe sus ca din oala. A, ca moderarea nu a spalat pe jos cu userii cu care as fi spalat sau as spala si eu, asta-i alta treaba.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt forumuri, unde moderatorii aplica regulamentul, fara sa tina cont de simpatii sau antipatii.

Aplicarea unui regulament este ca si aplicarea legilor unui stat. Iar membrii care il incalca, sunt sanctionati. Cine il incalca in mod repetat si ostentativ, este banat. In felul asta se curata forumul de un userii recalcitranti, destinzandu-se atmosfera.

 

Pe mine nu m-a sanctionat nimeni nemotivat. Sa ridice manuta ala de si-a vazut de treaba lui si a fost luat de moderatori pe sus ca din oala. A, ca moderarea nu a spalat pe jos cu userii cu care as fi spalat sau as spala si eu, asta-i alta treaba.

 

Tu te referi la activitatea ta de pe Roportal sau de pe un alt forum ? Ca aicisha, nu ai decat 5 mesaje. :blink:

Ps : ti-am validat mesajul din greseala. :blink:

Editat de Sara'
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ar aplica sanctiuni la fiecare falfait din aripi al vreunui user, nu crezi ca in curand n-ar mai avea pe cine sa modereze?

Hai sa fim seriosi, toata harababura asta cu moderatorii vine din cauza ca acestia nu le baga pumnul in gura alora de ne sacaie pe noi. Soarta! Useri si moderatori perfecti nu exista, si daca or exista, nu sunt pe roportal.

Voi ati fost si pe celelalte forumuri romanesti? Cinstit pot spune ca exista atmosfere mult mai jegoase decat pe roportal.

Hai bai frate sa acceleram mai mult pe bun simt si sa ne abtinem a raspunde cu aceeasi moneda, si pana la urma lucrurile se vor schimba in bine.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu te referi la activitatea ta de pe Roportal sau de pe un alt forum ? Ca aicisha, nu ai decat 5 mesaje. :blink:

 

e dimineata la tine? :roll:

 

Voi ati fost si pe celelalte forumuri romanesti? Cinstit pot spune ca exista atmosfere mult mai jegoase decat pe roportal.

Ieri am intrat pe ala pe care mi l-ai dat tu, forum de cadre didactice, vorba aia. Nuuu vrei sa stii ce era acolo. Ca la cort.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ha-ha ! Amarena, vorbeam cu userul Andreea, care are 5 mesaje la activ pe ropo.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

e user vechi.. de-aia ziceam. Stiu cu cine vorbeai.

Cred ca esti singura care nu s-a prins cine e, de-aia intrebam daca e dimineata, ca dimineata merge mai greu cu percutatul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vreti sa va dau un link catre un alt forum moderat super, unde limbajul agresiv NU este tolerat ?

E activitate intensa, in ciuda sanctiunilor.

 

e user vechi.. de-aia ziceam. Stiu cu cine vorbeai.

Cred ca esti singura care nu s-a prins cine e, de-aia intrebam daca e dimineata, ca dimineata merge mai greu cu percutatul.

 

Aaa, pai atunci, sunt singura care nu a priceput ca nu e user nou. :stars:

Da de ce nu poseteaza de pe nickul obisnuit ?

 

Ha-ha, acum am vazut ca am scris poseteaza in loc de posteaza. :lol:

Las asa, ca e prea caraghios ca sa il modific. :lol:

Editat de Sara'

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×