Sari la conținut
Forum Roportal
Hasu

Postinor- pastila de a 2-a zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

n-am fost niciodata pana acum la un control si sincer imi e putin rusine, cat despre un test de sarcina as vrea sa stiu cam cat costa unul pentru ca in momentul asta nu prea am bani?desi oricat ar fi o sa fac rost de bani dar imi e teama de rezultat

 

Nu stiu cat costa, dar nu cred ca e prea scump. Cred ca pana in 10 RON. Uita'te pe google, cred ca gasesti si p'acolo. Stiu ca ti'e frica dar degeaba te ascunzi. Poate fi si ceva normal. Mie in ultimul timp a inceput sa'mi intarzie. Mi s'a intamplat sa intarzie si 2 luni, iar luna asta deja am 2 zile de intarziere. Problema unei sarcini nu se pune, ca am fost fetita cuminte :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
La un moment dat tot va trebui sa faci un control ginecologic. Nu are de ce sa iti fie rusine, toate femeile trec prin asta. :spiteful:

Testul de sarcina costa intre 7 ron si 25 ron. Nu te teme de rezultat, oricum trebuie sa il aflii.

o sa cumpar un test pana la urma sa ma conving de rezultat,desi sper sa nu fie nimic.mie intotdeauna mi-a intarziat cel putin o saptamana dar acum nu stiu de ce imi e asa frica pentru ca pana acum n-am facut o problema din asta.sunt destul de sigure aceste teste de sracina nu?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o sa cumpar un test pana la urma sa ma conving de rezultat,desi sper sa nu fie nimic.mie intotdeauna mi-a intarziat cel putin o saptamana dar acum nu stiu de ce imi e asa frica pentru ca pana acum n-am facut o problema din asta.sunt destul de sigure aceste teste de sracina nu?

 

Oarecum, dar...nimic nu e perfect :spiteful: Poti incerca de 2 ori, ca sa fii sigura :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Oarecum, dar...nimic nu e perfect :blink: Poti incerca de 2 ori, ca sa fii sigura :tease:

ok multumesc.o sa va tin la curent :crazy: sper sa nu fie nimic totusi :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
o sa cumpar un test pana la urma sa ma conving de rezultat,desi sper sa nu fie nimic.sunt destul de sigure aceste teste de sracina nu?

Ca sa fii tu sigura ca nu este nimic, cel mai bine ar fi sa iti cumperi un test de sarcina. Eu nu cred ca esti insarcinata.

Dar ca sa fii tu linistita, fa-ti un test. E frecvent intalnita treaba cu intarziatul ciclului. Si mie imi intarzie cam o saptamana de obicei. Dar sunt anumite perioade in care se intampla asta. Si oricum nu se pune problema unei sarcini. Pot fi dereglari hormonale. So ... linisteste-te!

Editat de Ruxandra_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa fii tu sigura ca nu este nimic, cel mai bine ar fi sa iti cumperi un test de sarcina. Eu nu cred ca esti insarcinata.

Dar ca sa fii tu linistita, fa-ti un test. E frecvent intalnita treaba cu intarziatul ciclului. Si mie imi intarzie cam o saptamana de obicei. Dar sunt anumite perioade in care se intampla asta. Si oricum nu se pune problema unei sarcini. Pot fi dereglari hormonale. So ... linisteste-te!

Doamne chiar sper sa fie doar asta, pentru ca astfel nu stiu ce o sa fac :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Doamne chiar sper sa fie doar asta, pentru ca astfel nu stiu ce o sa fac :spiteful:

Te mariti? Ca asta poti s-o faci............

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te mariti? Ca asta poti s-o faci............

orice ar fi nu pot sa ma marit pentru ca asa cum am spus m-am despartit de prieten si nu mai exisata cale de impacare.dar oricum nici nu vreau sa ma gandesc la asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×