Sari la conținut
Forum Roportal
Hasu

Postinor- pastila de a 2-a zi

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

hmmm...o sa imi iau inima-n dinti si o sa merg la un ginecolog saptamana viitoare....

 

"sa iti iei inima in dinti"? de ce? Ginecologul este medic. Nu te duci acolo numai cand ai probleme, te duci (sau ar trebui) sa te duci la control periodic. Nu este absolut nimic rusinos in asta!

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Repet. mergi la doctor. E posibil sa fie lucrui si mai grave, sau din contra. E posibil sa fii si insarcinata. Preferi sa stai sa iti pui intrebari? Mergi si afla raspunsurile. Succes. :crazy:

 

insarcinata....doamne fereste :kisses:

 

"sa iti iei inima in dinti"? de ce? Ginecologul este medic. Nu te duci acolo numai cand ai probleme, te duci (sau ar trebui) sa te duc la control periodic. Nu este absolut nimic rusinos in asta!

da stiu asta...dar nah...m-am saturat de medici pana peste cap mi-e frica insa ce va spune la final k am...k e klar k am o problema...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
insarcinata....doamne fereste :kisses:

 

 

da stiu asta...dar nah...m-am saturat de medici pana peste cap mi-e frica insa ce va spune la final k am...k e klar k am o problema...

 

In primul rand... te rog da o tura pe la regulament... nu ai voie sa scrii cu prescurtari gen k, sh...etc :crazy:

Apoi, daca descoperi ca ai intr'adevar o problema (desi, sa fim serioase, asta este evident, si inca una serioasa) e calea cea mai scurta spre rezolvarea ei. Tratezi si gata.

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cate probleme....si pe deasupra mai am si insomnii si ganduri sinucigase

 

nu asta este subiectul temei, este un topic cu sinucigasi mai la vale, pe la coltul trist. Eu nu calc acolo ca ma enervez cand vad atata inconstienta.

Deci sa revenim la topic: degeaba postezi, problemele se rezolva la medic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu asta este subiectul temei, este un topic cu sinucigasi mai la vale, pe la coltul trist. Eu nu calc acolo ca ma enervez cand vad atata inconstienta.

Deci sa revenim la topic: degeaba postezi, problemele se rezolva la medic.

mda..:kisses:< o sa ma duc mc pt sfaturi nb la toti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu esti insarcinata ... daca te-ai protejat. In cativa ani o sa ai si ciclul regulat.

 

Nu neaparat,eu nu am mai auzit sa-ti intarzie ciclu 2 luni de zile ca nu e regulat,stiam de maxim o luna de zile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu neaparat,eu nu am mai auzit sa-ti intarzie ciclu 2 luni de zile ca nu e regulat,stiam de maxim o luna de zile

Poate sa iti intarzie si 1 luna si 2 si 6 luni, depinde de problema ... daca este ceva major in legatura cu problema de sanatate poate sa intarzie si mai mult. A facut 2 teste de sarcina si au iesit negative... pana nu se duce la un control nu are de unde sa stie ... Dar daca starea ei generala este buna ... probabil este doar o dereglare pe baza de stres.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate sa iti intarzie si 1 luna si 2 si 6 luni, depinde de problema ... daca este ceva major in legatura cu problema de sanatate poate sa intarzie si mai mult. A facut 2 teste de sarcina si au iesit negative... pana nu se duce la un control nu are de unde sa stie ... Dar daca starea ei generala este buna ... probabil este doar o dereglare pe baza de stres.

 

am facut chiar 3....azi de dim l-am facut p ultimul...si tot negativ..prezervativ a folosit deci insarcinata nu sunt ,... iar ciclul meu niciodata nu a fost regulat,,,decat atunci cand am luat anticonceptionale...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×