Sari la conținut
Forum Roportal
The Unknown

Crezi că te tragi din daci?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Lucia i-a maghiarizat, de suparare ca nu ii da nimeni like-uri

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 oră, SenAnlatKaradeniz a spus:

Lucia i-a maghiarizat, de suparare ca nu ii da nimeni like-uri

:laugh: Mai degraba tu, ca esti " neagra de suparare "  ca am primit prea multe like-uri pe forumul Roportal! Ca tot dupa mine te tii si nu mai stii tu cum sa faci sa dai in "daci", in 'evrei", in "maghiari"..., de fapt in cine n-ai dat tu de cand esti pe acest forum?! In mine stiu ca destul de des, dar pe la noi este o vorba faina: "Dai in mine, dai in tine".

On: Eu "ma trag " (ca sa folosesc cuvintele din titlul acestui topic) din evrei si din daci si, chiar daca v-am mai spus asta, pe teritoriul Ungariei de astazi erau daci, cetatile lor au fost ocupate de catre maghiari, nu invers.

Ps: Nemtii au o vorba faina " Egal"! Asadar si prin urmare, "egal" pentru mine ca cineva-mi da sau nu da "Like"(nu cum incearca sa insinueze pe forum), ca cineva foloseste "sageata in jos" s.a.m.d., si sper sa intelegeti asta! :laugh:

Editat de LuciaD
  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 17 minute, LuciaD a spus:

chiar daca v-am mai spus asta, pe teritoriul Ungariei de astazi erau daci, cetatile lor au fost ocupate de catre maghiari, nu invers. 

Lucia, dar poate ca maghiarii au fost inaintea dacilor aici, apoi s-au hotarat sa plece o vreme in asia si pe urma au revenit acasa.:smile:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, adal* a spus:

Lucia, dar poate ca maghiarii au fost inaintea dacilor aici, apoi s-au hotarat sa plece o vreme in asia si pe urma au revenit acasa.:smile:

Posibil si asa. Oricum, Adevarul, mai devreme sau mai tarziu, "iese la suprafata", cum este-o zicere. (cam multe virgule p-aci...:laugh:)

Editat de LuciaD
  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, LuciaD a spus:

Posibil si asa. Oricum, Adevarul, mai devreme sau mai tarziu "iese la suprafata", cum este-o zicere.

Bine, stii ca am glumit, dar pana la urma maghiarilor le-a mai ramas doar varianta asta, in disperare de cauza.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, LuciaD a spus:

 

Protestez impotriva acestor cuvinte revoltatoare.

1. Sunt alba, nu neagra.

2. Consider ca ai primit prea putine like-uri, dar e ceva subiectiv.

3. Nu am dat in toata lumea ( e o exagerare epocala). Daca am dat, am dat doar replici, nu m-am luat de nimeni fara motiv.

4. Daca te tragi din evrei, care sunt stapanii lumii, de ce mai conteaza pentru tine daca te tragi din daci sau maghiari? Tot goimi sunt.

5. Esti unul din userii pe care ii admir, dar e ok, nu trebuie ca sentimentul sa fie reciproc

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 51 minute, adal* a spus:

Lucia, dar poate ca maghiarii au fost inaintea dacilor aici, apoi s-au hotarat sa plece o vreme in asia si pe urma au revenit acasa.:smile:

Asta poate e o gluma, dar e si putin adevarata. Se stie ca o parte din triburile fino-ugrice au migrat catre Finlanda. Nu vad de ce nu s-ar fi intors de acolo unii din ei.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×