Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

Romanii ''vor invada UK in 2014''

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma cunoasteti destul incat sa va bata la ochi cand chiar am ceva cu cineva si cand doar fac misto, printre picaturile de seriozitate.

Mai ales tu :huggles:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai ales eu?

Eu te-am mai rugat frumos sa ai mare grija cu glumele de genul asta. Ai facut niste glume similare in postarea despre UK pe facebook si nu iti poti imagina ce furtuna am avut si ce am suportat.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UK e doar o tara unde as face niste bani, astfel incat sa-mi pot pune in aplicare planurile de viitor.

Degeaba e o tara dezvoltata, atat timp cat modernismul aproape ca sta in loc. Nu oriunde, dar deseori pe alocuri.

Vreme proasta (asta e, nu-i vina lor), mancare proasta si nesanatoasa, femei urate si cu tupeu jegos (macar unele au ceva in cap, dar mie imi place ca femeia sa poarte uneori si fusta), in general, oameni morocanosi, pretentiosi si aroganti (ca sa nu mai pun in calcul aversiunea lor fatisa fata de est-europeni - la fel de fatisa ca si a mea fata de sub-culturile anglo-saxone).

In concluzie, ori sunt prea balcanic si obtuz, incat sa le pot accepta cultura cu bratele deschise, ori sunt prea deschis la minte si prea tanar, incat sa nu aleg o alta tara, precum SUA, sau chiar Canada.


L.E.: Nu m-as duce niciodata sa stau in Anglia, poate doar ca turist. Nu ca n-as mai putea de bine, unde sunt acum, in Scotia - via Irlanda de Nord.

Editat de Olivier Dzidzi
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

UK e doar o tara unde as face niste bani, astfel incat sa-mi pot pune in aplicare planurile de viitor.

Degeaba e o tara dezvoltata, atat timp cat modernismul aproape ca sta in loc. Nu oriunde, dar deseori pe alocuri.

Vreme proasta (asta e, nu-i vina lor), mancare proasta si nesanatoasa, femei urate si cu tupeu jegos (macar unele au ceva in cap, dar mie imi place ca femeia sa poarte uneori si fusta), in general, oameni morocanosi, pretentiosi si aroganti (ca sa nu mai pun in calcul aversiunea lor fatisa fata de est-europeni - la fel de fatisa ca si a mea fata de sub-culturile anglo-saxone).

In concluzie, ori sunt prea balcanic si obtuz, incat sa le pot accepta cultura cu bratele deschise, ori sunt prea deschis la minte si prea tanar, incat sa nu aleg o alta tara, precum SUA, sau chiar Canada.

L.E.: Nu m-as duce niciodata sa stau in Anglia, poate doar ca turist. Nu ca n-as mai putea de bine, unde sunt acum, in Scotia - via Irlanda de Nord.

Scuze ca întreb, dar în ce cercuri te învârti?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scuze ca întreb, dar în ce cercuri te învârti?!

Pending to be excused (de asta raspunsul meu a venit dupa aproape doua luni)...

..

...

....

.....

......

.......

........

Ca de obicei, pe cont propriu.

Editat de Olivier Dzidzi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesant topicul.

Chiar ma gandeam mai demult sa deschid un topic legat de discriminarea romanilor in UK si nu numai; am ajuns sa ne stie pana si thailandezii de 'panarame'. 

Daca vreti,puteti sa urmariti orice videoclip de pe youtube care are ca titlu "ROMANIA" sau "ROMANIAN"  este urmat de o siroaie de comentarii cu injuraturi la adresa noastra. Unul scria ca ar trebui sa nu fim considerati oameni albi...daca ar putea sa arunce cu pietre in noi, ar arunca...

Acesti indivizi care ne vorbesc atat de urat nu sunt numai din UK ci de PESTE TOT, adica Polonia, Moldova, Bulgaria, Turcia, Australia si restul lumii.

Eu am avut parte de o experienta foarte neplacuta cand eram intr-un pub cu mai multi prieteni din diferite tari si unul din ei i-a intrebat pe restul daca vor sa mearga sa viziteze Romania, unul din ei care nu stia ca sunt romanca, nici nu a vrut sa auda, si incepuse sa insire o mie de motive sa nu ne riscam viata in Romania, dar i-au facut semn ceilalti sa taca ca eu sunt romanca. M-am simtit groaznic. Parca e tara in razboi sau mai stiu eu ce. Groaznic.

Editat de adnana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din cand in cand mai vad si romanii cum e sa vorbeasca lumea rahat de ei. It's ok, nu e sfarsitul lumii. Au supravietuit alte natii reputatii nefericite, va supravietui si natia romana. Life goes on...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×