Sari la conținut
Forum Roportal
Spacer

Cum sa te placa profii?

Postări Recomandate

mda crede-ma ca nu mai tine ..... daca nu suna diriganta odata pe saptamana acasa e petrecere :doh: :doh: .... dar din pacate suna mere ;)( ...... api nu ii vina mea ca nu imi place romana :ok: si mai ales ca asa de plictisitor ii ca altceva nu ai ce face ;) ..... si pana la ura tot nou suntem de vina :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu aveam probleme cu romana. Profa daca greseam o virgula sau 2 imi dadea 9.

Asta pana m-am dus la un concurs si am luat nush ce diploma. De atunci nu mai e asa de :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa inveti la materiile respective!!! :crazy: :good:

 

Si eu aveam probleme cu romana. Profa daca greseam o virgula sau 2 imi dadea 9.

Asta pana m-am dus la un concurs si am luat nush ce diploma. De atunci nu mai e asa de :o:

Si diriga avea obiceiu sa se ia de o colega in continu!!Dar acu a lasat-o moale

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am problerme cu unii profi si in special cu cea de chimie ..si toate au inceput cand a aflat ca sunt cu un baiat care e in clasa cu mien..si a zis ca vrea sa ma prezint a doua zi la ea in laborator ca sa vada cum ne sta impreuna..(mai bine zis sa rada un pic ca asta face de obicei cu toata lumea.) nu m-am dus si din urmatoarea ora ma ascuilta mereu pe mine si pe el si daca lipseste unul incepe cu comentarii ..am fost si la directorul educativ..sa linistit oleaca da cand are ea fluturasi iar incepe

daca ii arati ca esti bun la materia lui mai merge...daca stii sa faci glume bune..depinde de profesor

Naspa...

Si daca esti cu nushu ce tip, care-i problema?!

E bine sa nu pui la suflet orice prostie; o ignori sau poti chiar sa glumesti pe tema asta, ii faci pe plac.. be nice :crazy:

Daca te si pricepi la materia respectiva, atunci e bine..

Editat de Nevermind

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca un profesor nu gusta glumele inteligente, inseamna ca nu le intelege... :crazy: in acest caz, daca ii esti antipatic, pune mana si invata cat sa...treci si nu baga in seama "magariile". daca gusta glumele inteligente, ai grija sa faci doar dintr-acestea.

a, poate am uitat sa va spun ca lucrez in invatamant! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Chiar conteaza mai mult sa te placa profii decat colegii? Ce sa inteleg de aici? Ca te doare atunci cand nu esti apreciat? Ca vrei sa primesti note mari sau sa stii TU ca esti bun? La mine era o problema cu proful de geografie, ne dadea doar extemporale, iar eu nu eram foarte bun la scris, dar la harta eram as. In clasa a IX-a aveam media 7,66, in clasa a X-a 8,33, in a XI-a 9, progresand fara sa ma bage in seama. Insa colegii mei care aveau doar 10 veneau la mine sa le explic lectia sau sa le arat pe harta. In clasa a XII-a am mers la olimpiada fara ca el sa stie si am luat nota maxima. Nu inseamna ca trebuie sa facem ca acest profesor, dar nici sa dati prea mare atentie notelor.

A, sa nu uit, acum sunt profesor de geografie. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ai adus aminte, Marinel, de ceva care ma facea sa fiu mandra de mine, in liceu. La literatura, preferam sa imi gandesc singura comentariile. Ma enervau cumplit intrebarile de genul "Ce a vrut sa spuna Eminescu in...?". Eram in clasa a XI-a si, la o astfel de intrebare, i-am raspuns profesoarei de lb. romana ca nu stiu ce a vrut sa spuna Eminescu dar ca, daca vrea, voi face o sedinta de spiritism, in care o sa-l intreb. A fost tare "incantata" profesoara de raspunsul meu... Sa revin.Se aduceau extemporalele la literatura. Cele de nota 10 erau interesante doar pt "proprietarii" lor. Ale mele(de 7 sau :spiteful: circulau prin toata clasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine m-au placut mereu profii dar nu stiu sa va spun de ce ... in special cei de limba romana si de istorie. poate ca eram mai timida si invatam destul de bine... asta pana in cl a XI-a cand am last-o mai moale... in schimb nu am reusit sa ma fac eu placuta de elevi ... cei drept nici nu mi-am batut capul prea mult . dar nu este deloc un capat de tara daca nu te plac profii trebuie doar sa nu te dispretuiasca :doh:

cel mai bine este sa le fii indiferent ! :salut:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu zic sa te uiti la ei de parca ai asculta (si te-ar interesa) ceea ce spun, sa le zambesti usor si sa dai putin din cap in semn aprobator la orice lucru ar spune (doar daca nu e o aberatie). asta te ajuta mult si la note..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca sa te placa profii, e simplu: nu le face probleme cu disciplina, nu fii obraznic, daca nu-ti place materia respectiva macar ai bun simt!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×