Sari la conținut
Forum Roportal
Spacer

Cum sa te placa profii?

Postări Recomandate

Eu vorbesc din experienta.

Si eu; o experienta traita de curand.

Ce e mai important pentru mine e faptul ca am constiinta impacata si nu regret mai nimic. Am reusit in viata pe propriile forte. :)

Vezi? Despre linistea asta interioara vorbeam. E teribil de importanta; esentiala, as putea spune. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca o nota iti poate schimba cursul vietii. Si te intrebi: eu de ce trebuie sa trag atat ca sa reusesc, cand pentru altii e atat de usor??

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea e ca o nota iti poate schimba cursul vietii. Si te intrebi: eu de ce trebuie sa trag atat ca sa reusesc, cand pentru altii e atat de usor??

Stiu; gandurile astea sunt demoralizante si depinzi de medii...intr-un fel, dar e bine sa ai un parinte care sa iti spuna: "Cu ce ai in cap mergi mai departe". Suna foarte bine in unele momente, ciudat de incurajator.

Editat de Ana 1996
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si ca sa fi placut de profi tre sa le faci prajituri sau sa le pui covor rosu cand intra in clasa?

Chiar crezi ca pe un prof il intereseaza altceva in afara de a te educa?

Atata timp cat esti respectuos si inveti esti placut de profi.Poti sa le dai cati bani vrei tu, sa ai cate pile vrei.Nu vei sti niciodata daca te place ca elev sau pentru ca bunicu tau e nu stiu ce prieten de-a nu stiu cui.

Normal ca daca inveti si iti umbla gura fara rost deranjandu-i orele sau facand pe istetu si cand nu trebuie nu te place.

Si pana la urma nu conteaza daca iti zambeste sau nu cand iti da o nota mare(meritata bineinteles).Depinde si cu ce scop mergi tu la scoala...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa le duca mamica si taticu plase cu de toate.

Sa le dea telefoane ca sa tina legatura cu ei, sa ii intrebe daca nu au nevoie de ajutor cu acte, cu relatii.

Sa se duca scolarizatul la ei la meditatii.

Sa le duca flori.

Sa vezi ce o sa te placa. O sa te iubeasca, admire, indrageasca, si o sa te laude in clasa. Iubirea lor e stabila si de lunga durata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa le duca mamica si taticu plase cu de toate.

Sa le dea telefoane ca sa tina legatura cu ei, sa ii intrebe daca nu au nevoie de ajutor cu acte, cu relatii.

Sa se duca scolarizatul la ei la meditatii.

Sa le duca flori.

Sa vezi ce o sa te placa. O sa te iubeasca, admire, indrageasca, si o sa te laude in clasa. Iubirea lor e stabila si de lunga durata.

 

La ce liceu?Agricol cumva?

Si daca domnu elev e paralel cu tot ce se intampla la scoala?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oioioi pur si simplu nu-ti bate capul, invata cat sa nu ramai corigent, de preferat sa mergi si la ceva olimpiada si scapi de ei :tease: .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La ce liceu?Agricol cumva?

Si daca domnu elev e paralel cu tot ce se intampla la scoala?

 

Eu am intalnit profesori din astia si la cele mai bune scoli din orasul meu.

Daca elevul e paralel, atunci e supraapreciat de profesori.

Daca e bun, i se vor deschide toate drumurile in viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si nu in ultimul rand, sa fii fată.

din experienta mea de proaspat scolar si apoi din schimb de experienta cu alte mame cu copii la alte scoli precum si cu profi...focus.gif

invatamantul romanesc le incurajeaza pe fete. ca-s cuminti, silitoare, vorbarete....crazy.gif

 

da` nu-mi bat capul ca majoritatea se pierd pe parcurs pana la urma si tot dintre baieti se aleg varfuri in majoritatea domeniilor. :yes:

da` nu-i coreeect doh.gif

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×