Sari la conținut
Forum Roportal
Spacer

Cum sa te placa profii?

Postări Recomandate

cu pupatul în c*r nici eu nu sunt de acord, pentru că e cu două tăişuri... pe de-o parte te faci plăcut de profi, pe de altă parte colegii o să prindă boală pe tine. mai bine fi indiferent. :blink:

Editat de Levana.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am ajuns de curand la concluzia: Esti sincer, inveti rezulta ca esti prost. Piloşii intotdeauna vor fi cu un pas in fata ta si vor lua note mai mari. Mai grav e cand nepotii astia vor veni sefi peste tine si-ti vor vorbi de moralitate si etica. Foarte profesionist.

Cel mai bine e sa inveti pentru tine, iar cand e vorba de note sa profiti . A nu se intelege ca incurajez pupincurismul si copiatul, ci subtilitatea. :o:

Editat de humea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Piloşii intotdeauna vor fi cu un pas in fata ta si vor lua note mai mari.

"Pilosii" nu vor fi poate niciodata cu un pas inaintea celor care invata, ci cei din urma vor avea mereu avantajul ca stiu, iar asta e o senzatie infinit mai placuta si mai satisfacatoare decat cea a notelor cumparate. Mai devreme sau mai tarziu, oricum iese la iveala cine si cat a invatat. Iti poti da seama dupa cum leaga oamenii cuvintele/frazele (daca le leaga). :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai devreme sau mai tarziu...

Sau prea tarziu.

 

Stiu unde bati. Satisfactia este, intr-adevar mult mai mare cand stii , dar asta nu-ti da de mancare.

Cei care nu stiu sa vorbeasca nu au scrupule si nici constiinta. Te duc la pierzanie pentru simplul fapt ca sunt sefii tai.

Editat de humea
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta era ideea: sa ma fac inteleasa. :)

Peste cativa ani iti vei da seama ca nu-i chiar asa roz cum pare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Peste cativa ani iti vei da seama ca nu-i chiar asa roz cum pare.

Dar, sigur, aici era vorba despre cum sa ne placa profesorii, ca realitatea oricum nu putem noi sa o schimbam, adica...pile o sa tot fie, dar m-am hotarat sa nu imi mai pese atat de mult. Am vazut si eu ce inseamna sa inveti si sa muncesti pe branci pentru un examen si sa ia unul care si-a petrecut anul prin discoteci si baruri nota cu cateva sutimi mai mica. Si iaca se ingroasa randurile somerilor...dar sa depasim subiectul; suntem usor off-topic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar, sigur, aici era vorba despre cum sa ne placa profesorii, ca realitatea oricum nu putem noi sa o schimbam, adica...pile o sa tot fie, dar m-am hotarat sa nu imi mai pese atat de mult. Am vazut si eu ce inseamna sa inveti si sa muncesti pe branci pentru un examen si sa ia unul care si-a petrecut anul prin discoteci si baruri nota cu cateva sutimi mai mica. Si iaca se ingroasa randurile somerilor...dar sa depasim subiectul; suntem usor off-topic.

Suntem pe topic, linisteste-te.

Demult, si eu m-am hotarat sa nu-mi mai pese, dar se pare ca uneori nepasarea asta te trage inapoi si-ti dai seama ca nu ai obtinut rezultatele potrivite la momentul potrivit. Adica, nu ai stiut cum sa te faci placut de profi. , ca sa zic asa.

In fine, parerile sunt impartite. Eu vorbesc din experienta. Ce e mai important pentru mine e faptul ca am constiinta impacata si nu regret mai nimic. Am reusit in viata pe propriile forte. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×