Sari la conținut
Forum Roportal
Spacer

Cum sa te placa profii?

Postări Recomandate

Cum sa te placa profii?

Fa-le pe plac. Daca dai de "comunisti" (cum le zicem noi :D):

 

- nu vorbi decat daca esti intrebat sau ai ceva interesant de spus.

- invata materia, sau macar prefa-te ca te intereseaza (freaca-ti barbia din cand in cand si fa o fata de om ganditor, usor incruntat, urmarind in permanenta proful/tabla, sa pari cuprins de materia predata).

- pune intrebari legate de materia respectiva (poti intreba absolut orice iti trece prin minte, atata timp cat nu te abati de la subiect, si nu pui intrebari stupide) asta le arata ca iti pasa.

- Nu comenta. Sub nici o forma, nu comenta, si nu corecta. Un "comunist" nu greseste niciodata. Nu le place cand sunt corectati, iar daca faci asta regulat, te vor evita si te vor asculta mai rar, pt ca ii intimidezi 8).

- Daca au o zi mai buna, si sunt mai draguti (cu alte cuvinte, nu se supara daca mai faci o gluma, sau vorbesti cu colegu'), nu sari calul. Nu te vor ierta niciodata pentru asta.

 

Eu cunosc o astfel de profesoara: profa mea de desen ("Fosila", "Baba senila", "The psycho")... ce misto-uri faceam de ea :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

^^Tot la profa de romana,cls 9,am trecut a 10-a acum :D^^ Am uitat sa precizez faza cu comentatu'...ii comentez daca ma ridica in picioare de aiurea...mama mama....stii cum...zice "De ce imi raspunzi?" si eu :"da' nu va raspund"."Pai atunci taci din gura cand vorbesc eu,stai mereu acolo ascuns si vorbesti cu alalalt,parca el e mai breaz".Si colegu' : "Da' ce-am facut doamna?".Si discutiile continua... :stars:

Editat de N!gh7 W0lf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
- invata materia, sau macar prefa-te ca te intereseaza (freaca-ti barbia din cand in cand si fa o fata de om ganditor, usor incruntat, urmarind in permanenta proful/tabla, sa pari cuprins de materia predata).

- pune intrebari legate de materia respectiva (poti intreba absolut orice iti trece prin minte, atata timp cat nu te abati de la subiect, si nu pui intrebari stupide) asta le arata ca iti pasa.

- Nu comenta. Sub nici o forma, nu comenta, si nu corecta. Un "comunist" nu greseste niciodata. Nu le place cand sunt corectati, iar daca faci asta regulat, te vor evita si te vor asculta mai rar, pt ca ii intimidezi :good:.

- Daca au o zi mai buna, si sunt mai draguti (cu alte cuvinte, nu se supara daca mai faci o gluma, sau vorbesti cu colegu'), nu sari calul. Nu te vor ierta niciodata pentru asta.

asa sunt eu la scoala!! :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt .... surpriza .... prof . Imi plac elevii mai indrazneti ca sa spun asa , dar aceasta indrazneala sa fie insotita de bun simt . Nu ma deranjeaza un comentariu spus la locul lui , nu ma deranjeaza fiu corectata .... chiar ma bucura acest lucru , uneori in felul mai destindem atmosfera ( predau fizica si uneori lectiile pot fi mai dificile si ... o mica interventie din partea unui elev este binevenita uneori ) .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×