Sari la conținut
Forum Roportal
Andradada

Scuipat cu sange

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Asta voi face...nu s-a mai repetat doar ca a fost o chestie ciudata

Fumez de 6 luni..deci nu e mare chestie.Multumesc oricum..sa speram ca nu a fost nimic :blink:

 

Cand am scuipat eu sange,facusem un TBC negativ deci..nu am luat d ela cineva,pe baza de stress.Ce e TBCu? ti se gaureste plamnul cu incetul incepand de la niste leziuni..pe plamn..sau poate fi o bronsita pe care n-o trata..ca vezi tu mai incolo ce naspa e..daca tii regim si mananci bine, fara fumat,fara prajeli..fara..mare efort...iti revii..oricum,radiografie urgent..si stai la caldura pe cat posibil,oricum, trebuie la DR...el spune exact

Editat de rebelfire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu a fost sange "curat", daca expectoratia nu este pulmonara, atunci nu se poate spune ca este TBC.

Gargoyle, don't worry, gatul tau este prea iritat din cauza infectiei. Laringita/faringita, dar, pentru linistea ta, du-te la medic.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut ,am si eu o mica problema,azi dimineata m-am trezit cu sange la gura:-? care ar putea fi cauza?fumatul,desi acum numai este excesiv,faptul ca am mancat aseara?

chestia -i ca azi`noapte am simtit ca mi curge dar nu m am ridicat ,sa ma duc la baie,iar azi dimineata limba-mi era putin maro la suprafata.

ma puteti ajuta cumva? un sfat,ceva?[ii prima cand mi se intampla ,ceva de genu]

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×