Sari la conținut
Forum Roportal
Fiero

Femeile sunt sefi mai rai decat barbatii

Evaluează acest topic

  

19 membri au votat

  1. 1. Sunt femeile aflate in functii de conducere mai rele decat barbatii aflati in functii de conducere?

    • Da.
      9
    • Nu.
      1
    • Sunt la fel de rele sau la fel de bune ca si barbatii.
      6
    • Nu stiu.
      3


Postări Recomandate

N-am idee daca fosta mea sefa ma placea, nici n-am incercat sa descopar asta, cert e ca imi faceam treaba mea plus o parte din atributiile ei. N-am avut niciodata probleme cu ea ( perioada doar de doi ani).

 

Ia gandeste-te putin la partea pe care am subliniat-o si boldat-o.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sa fie doar constinciozitatea aceea care le determina pe femei sa fie scorpii in relatiile cu subalternii?

 

Da. Numai asta.

In cazul in speta este vorba de a fi constiincios in rolul de "scorpie".

Un barbat in general renunta, din vari motive. Femeile merg pana la capat, indiferent ca e rol de "om bun" sau de "om rau".

Ce nu ai priceput?.....in tot ceea ce fac, sunt mai constiincioase. Chiar daca ceea ce trebuie sa faca este o actiune nociva.

Editat de 5 o'clock
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da. Numai asta.

In cazul in speta este vorba de a fi constiincios in rolul de "scorpie".

Un barbat in general renunta, din vari motive. Femeile merg pana la capat, indiferent ca e rol de "om bun" sau de "om rau".

Ce nu ai priceput?.....in tot ceea ce fac, sunt mai constiincioase. Chiar daca ceea ce trebuie sa faca este o actiune nociva.

Pai, ceea ce spui tu le face sa para pe toate la fel. Poate c-am priceput, numai ca nu-mi convine.

 

Si, ai dreptate, n-am vazut barbati sa mearga pana-n panzele albe sa pt. ca li s-a pus pata pe cineva, dar femei am vazut.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ia gandeste-te putin la partea pe care am subliniat-o si boldat-o.

 

 

stiu ce vrei sa zici. A fost alegerea mea, si nu ca sa ma dau bine pe langa ea, ci a fost in interesul meu. In mod normal ar fi trebuit sa trec zilnic pe la sediu, da' n-o faceam decat de trei ori pe luna. Cand luam leafa si cand prezentam situatia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ce vrei sa zici. A fost alegerea mea, si nu ca sa ma dau bine pe langa ea, ci a fost in interesul meu. In mod normal ar fi trebuit sa trec zilnic pe la sediu, da' n-o faceam decat de trei ori pe luna. Cand luam leafa si cand prezentam situatia.

Nu m-am gandit deloc sa te acuz c-ai fi vrut sa te dai bine pe langa ea, am vrut doar sa-ti atrag atentia ca e foarte posibil ca ea sa nu-ti fi creat probleme pt. ca o eliberai de anumite sarcini. :)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai, ceea ce spui tu le face sa para pe toate la fel. Poate c-am priceput, numai ca nu-mi convine.

 

Si, ai dreptate, n-am vazut barbati sa mearga pana-n panzele albe sa pt. ca li s-a pus pata pe cineva, dar femei am vazut.

 

Pai tu ai deschis subiectul ca sa auzi numai ce-ti convine, sau sa afli un adevar?

In locul tau, mie mi-ar conveni.

Pentru ca tocmai asta le ajuta in viata sa se descurce mai bine.

N-ai remarcat ca , statistic vorbind, speranta de viata la femei e mai mare decat la barbati?

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai tu ai deschis subiectul ca sa auzi numai ce-ti convine, sau sa afli un adevar?

In locul tau, mie mi-ar conveni.

Pentru ca tocmai asta le ajuta in viata sa se descurce mai bine.

N-ai remarcat ca , statistic vorbind, speranta de viata la femei e mai mare decat la barbati?

Acum eu stiu ca tu glumesti, cum stiu ca ti-ai dat seama ca si eu glumeam.

Am remarcat si ce spui tu. Poate e devina si faptul ca femeile, de multe ori, refuleaza pe cine apuca si de cat ori au ocazia, inclusiv pe subalterni (ca tot suntem pe topicul asta), iar barbatii nu fac asta. O fi si din cauza ca au impresia ca-si pierd din prestanta. Pe cand femeilor se pare ca nu le pasa de asta, indiferent de pozitia sociala, au tendinta in anumite imprejurari sa se comporte precum tatele.

Editat de Fiero

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am gandit deloc sa te acuz c-ai fi vrut sa te dai bine pe langa ea, am vrut doar sa-ti atrag atentia ca e foarte posibil ca ea sa nu-ti fi creat probleme pt. ca o eliberai de anumite sarcini. :)

 

 

consider ca facusem un schimb cu ea cat se poate de echitabil. Am avut libertatea de miscare pe care nimeni altul n-a avut-o.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru ca... daca te uiti cu atentie... vei vedea... ca ele sunt facute sa supravietuiasca, in orice conditii, sa traga pe oricine se poate, sa profite de orice, fara resentimente. Natura a intentionat asta. Restul sunt povesti, despre inocenta, sensibilitate si spanac.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

consider ca facusem un schimb cu ea cat se poate de echitabil. Am avut libertatea de miscare pe care nimeni altul n-a avut-o.

Inteleg. Un fel de serviciu contra serviciu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×