Sari la conținut
Forum Roportal
Black velvet

Vreau sa traiesc!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca ai anumite conditii si aici stiti la ce ma refer da, viata e frumoasa si vei spune ca ai pentru ce sa traiesti si ca esti fericit. Daca nu sunt acele conditii normal ca viata nu e grozava pentru ca nu are cum.

 

Daca ai, ok, dar nimeni nu este impiedicat sa-si creeze conditiile pentru a fi fericit. Am avut perioade in viata in care imi dramuiam banii de paine, dar eram fericit si in niciun caz nu-mi acceptam situatia, ma revoltam impotriva ei si faceam eforturi pentru a iesi din ea si a-mi crea o situatie care sa ma multumeasca. Atitudinea interioara conteaza foarte mult pentru a putea iesi din situatii dificile.

 

Fiecare doarme asa cum isi asterne! Asta-i realitatea lumii. Daca astepti sa-ti astearna altii, vei dormi ca naiba si degeaba te vei plange...

  • Upvote 5

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Viata e frumoasa, dar cam dureroasa. :)

 

Uneori da, totul consta insa in abilitatea noastra de a depasi astfel de momente. La urma urmei, o viata avem si daca n-o traim asa cum trebuie, cu ce ramanem...

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uneori da, totul consta insa in abilitatea noastra de a depasi astfel de momente. La urma urmei, o viata avem si daca n-o traim asa cum trebuie, cu ce ramanem...

 

Tu parca te considerai pana acum unda electromagnetica purtatoare de informatie. :lol: Sau te-ai dezis de conceptiile tale vechi?! :)

Editat de Andrei Vlinder
  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tu parca te considerai pana acum unda electromagnetica purtatoare de informatie. :lol: Sau te-ai dezis de conceptiile tale vechi?! :)

 

In niciun caz! :o: Totusi, indiferent ce am fi, o singura viata avem in forma in care suntem acum si merita sa o traim! Chiar daca ne vom reincarna in viitor, ca ipoteza, vom fi in alt corp si vom avea o alta viata si uite ca sunt si incapatanat din fire :rot: si pe aia am de gand sa o traiesc ;) Deci, ma voi renaste plin de viata! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Fiecare doarme asa cum isi asterne! Asta-i realitatea lumii. Daca astepti sa-ti astearna altii, vei dormi ca naiba si degeaba te vei plange...

Asta e o deviza prea mult cantata si cam departe de realitate, din pacate. Ar fi extraordinar de bine sa fie asa cum spui tu. Dar nu e. Sunt prea multi factori care intervin in viata unui om, factori care de multe ori sunt incontrolabili si il pot impiedica sa aiba ce-si doreste (si cand spun ce-si doreste nu ma refer la lucruri irealizabile) in ciuda eforturilor depuse, care uneori sunt inzeci mai mari decat ale altor oameni.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunt o unda electromagnetica, deci exist.

 

Ok, si ca unda electromagnetica, ce ti-ar produce bucurie?

 

 

Sunt prea multi factori care intervin in viata unui om, factori care de multe ori sunt incontrolabili si il pot impiedica sa aiba ce-si doreste (si cand spun ce-si doreste nu ma refer la lucruri irealizabile) in ciuda eforturilor depuse, care uneori sunt inzeci mai mari decat ale altor oameni.

 

Si bad karma intervine uneori, nu zic nu, dar chiar si atunci parca-i mai bine sa fii optimist decat pesimist.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

Si bad karma intervine uneori, nu zic nu, dar chiar si atunci parca-i mai bine sa fii optimist decat pesimist.

Nu la karma m-am gandit, nu mai cred in asa ceva, s-au dus vremurile alea, la altceva mult mai pamantesc m-am referit, cum ar fi accidentele, bolile incurabile, decesele oamenilor apropiati si altfel de lucruri de acelasi gen, care-ti pot complica amari si complica viata cand ti-e lumea mai draga si carora nu li te poti opune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×