Sari la conținut
Forum Roportal
sorinqk

Pisica mea e bolnava?

Postări Recomandate

Nu ar trebui sa intri in panica, dar nici sa stai cu mainile in san. Observa-l si azi, eventual si maine si daca e tot apatic, in conditiile in care zici ca e vioi de felul lui, mergi cu el la un control. Nu are de ce sa strice. Asa vei sta si tu linistita.

Se poate sa fie si din cauza caldurii, dar nu te baza neaparat pe asta. Si motanul meu e mai calm de cateva zile, dar tot alearga dupa toate mustele si smotoceste toate jucariile.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu ar trebui sa intri in panica, dar nici sa stai cu mainile in san. Observa-l si azi, eventual si maine si daca e tot apatic, in conditiile in care zici ca e vioi de felul lui, mergi cu el la un control. Nu are de ce sa strice. Asa vei sta si tu linistita.

Se poate sa fie si din cauza caldurii, dar nu te baza neaparat pe asta. Si motanul meu e mai calm de cateva zile, dar tot alearga dupa toate mustele si smotoceste toate jucariile.

 

 

Toata lumea mi-a spus ca e de la caldura, dar nu sunt atat de sigura. Azi am lasat sarcina acasa sa fie urmarit si daca nu isi revine, o sa il duc in seara asta la veterinar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai da, ei nu au apucat sa naparleasca bine, iar caldura a venit brusc. E posibil. Dar cum ziceam, o vizita la veterinar nu ii poate face rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut sunt teo si am 12 ani.

Am o pisica dar mama ei a invatato sa fuga de noi .

Acum cand ne vede fuge .

A fost sterilizata .

I mi puteti da un sfat ca sa nu mai fie asa salbatica??

va rog frumos!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am doua pisici, un motan si o pisica.Ambii cu vaccinele la zi.Stand la curte, au contact si cu cei 2 caini si cu animalele vecinilor.Motanul are in jur de un an, rasa european.Este cel mai dulce si cuminte pisic pe care l-am intalnit.Nu zgarie, nu musca, spre deosebire de pisica, si are comportament de caine, merge langa piciorul meu, si apare imediat cum l-am strigat.

Dar de ieri dimineata e foarte apatic, molesit, si cred ca avea febra, nu pot spune cu siguranta pentru ca a stat numai pe terasa, unde e cald. Asa ceva e foarte neobisnuit pentru el care alearga toata ziua si sta numai pe langa noi. Nu a mancat decat cateva boabe(mancare uscata-Leonardo) din mana mea. Ar trebui sa intru in panica sau nu???

Vomita?

 

Este perioada in care naparlesc.Este posibil sa nu poata elimina parul adunat si de acolo problema cu mancarea.Caldura si faptul ca nu mananca il face apatic.

Se gasesc niste creme-unguent ,pentru eliminarea parului.Se aplica pe labuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×