Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Salut !de cinci luni i-am cumparat o prietena papagalului meu nimfa Coco (gri) ,la inceput nu se bagau in seama,se ciupeau,se bateau pe bat la somn si la mancare,acum ce sa vezi?pe data de 04.08.2016 am gasit un ou in cuib,la trei zile un alt ou ..la inca doua zile inca unul,si ieri cand ma uit ..erau patru ousoare perfecte,micute de culoare alba,acum Coca (galbena) le cloceste,iese la mancare mai rarut,nu cred ca cei doi sunt o pereche sau ca ouale sunt fertile,el nu se implica deloc,in sensul sa mearga si el sa cloceasca,insa o striga de fiecare data cand merge la mancare,la baie,sau seara la somn,ea iese insa intai il alearga prin voliera (nu reuseste niciodata sa-l ciocaneasca) si dupa aia gata,iar liniste,mananca sau ce mai face si pe fuga inapoi la oua,asteptam ..sa vedem pana la urma,daca ies puiuti sau eu,am avut dreptate.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 ... el nu se implica deloc,in sensul sa mearga si el sa cloceasca

 

Nu tin minte sa fi auzit sau vazut vreodata un cocos sa cloceasca  :haha:  asta e job de gaina de cand e lumea!!!  nu cred ca se schimba cu implicarea NATO in Europa sau altundeva si nici cu incalzirea globala.   

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu tin minte sa fi auzit sau vazut vreodata un cocos sa cloceasca  :haha:  asta e job de gaina de cand e lumea!!!  nu cred ca se schimba cu implicarea NATO in Europa sau altundeva si nici cu incalzirea globala.

 

Papagalii nimfa clocesc amandoi,pe rand,am mai avut si alte nimfe in trecut,si stiu despre ce vorbesc .

http://exotikparrots.blogspot.ro/2012/09/totul-despre-nimfe.htmlDaca vreti sa cititi mai multe despre ei .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×