Sari la conținut
Forum Roportal
Ginutza22

Barbati care nu vor sa fie tati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am pus intrebarea legata de avort, ca sa vad daca ti-ai pus problema asta si daca ai luat TU decizia ca VREI sa pastrezi copilul.

In rest, mult noroc sa ai pt ca o sa-ti trebuiasca.

 

eu nu il vad asa...nu sunt chiar asa de disperata pentru a-mi intemeia o familie...mi-am cam pierdut increderea in barbati..

 

de asta mi-era teama.

n-ai voie sa gindesti asa implacabil la 22 de ani . :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ti-am raspuns cu avortul...da m-am gandit si am vrut sa-l fac dar au fost mai multe probleme...una dintre ele a fost ca mi-a fost frica sa vb cu parintzii si cu fratele meu sa ma ajute...si asa am lasat timpul sa treaca si am indurat ceea ce-mi facea...acum nu-mi pare rau ca nu l-am facut...chiar daca spui tu ca nu-mi voi gasi pe nimeni cu un copil...itzi spun inca o data ca nu caut...daca va aparea si am sa vad ca merita merg mai departe...daca nu sa stii ca-mi va fii bine si singurica cel putzin momentan:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ti-am raspuns cu avortul...da m-am gandit si am vrut sa-l fac dar au fost mai multe probleme...una dintre ele a fost ca mi-a fost frica sa vb cu parintzii si cu fratele meu sa ma ajute...si asa am lasat timpul sa treaca si am indurat ceea ce-mi facea...

 

mi-ai raspuns, am vazut.

am vrut sa vad daca ti-ai dorit sa faci avortul , si cum ai ajuns sa renunti la idee.

e clar ca ai stat agatata de individ, in ideea ca daca situatia se imbunatatea ai fi ramas cu el impreuna.

asa timpul a trecut si e bine ca macar te-ai desprins de el si ai sustinerea parintilor tai.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mi-ai raspuns, am vazut.

am vrut sa vad daca ti-ai dorit sa faci avortul , si cum ai ajuns sa renunti la idee.

e clar ca ai stat agatata de individ, in ideea ca daca situatia se imbunatatea ai fi ramas cu el impreuna.

asa timpul a trecut si e bine ca macar te-ai desprins de el si ai sustinerea parintilor tai.

nu neg asta...da am sperat ca poate se va schimba macar pentru ca urmeaza sa am un copil dar se inrautatzea situatzia tot mai mult:(...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai spus si tu ca s-a intimplat sa ramai insarcinata, e clar ca el nu-si dorea nici familie , nici copil.

In conditiile astea, nu prea e barbatul care nu vrea sa fie tata ci s-a trezit tata peste noapte.

Pina la urma poate el nici nu avea de gind sa aiba cu tine o relatie serioasa .

 

Trebuie sa iti dai seama de greselile tale pe viitor, pt ca nu sunt minore.

Urma sa aveti un copil pe care el nu l-a vrut, practic l-ai silit.

Si el trebuia sa fie interesat de contraceptie, dar tu in primul rind, pt ca pe tine te pazeai.

Totusi ai 22 de ani, nu esti asa copila, nu trebuia sa te bazezi pe el.

 

pentru ca nu-mi pasa,cel putzin momentan...cand voi ajunge in stagiul asta am sa va anuntz

nu mai gindi pe moment ca de acolo ti se trage.

 

daca va aparea si am sa vad ca merita merg mai departe...daca nu sa stii ca-mi va fii bine si singurica cel putzin momentan:)

 

si iar momentan...

 

invata sa gindesti la consecinte si pe termen lung.

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu imi stiu greselile...el mi-a spus-o ca a facut-o intentzionat deci nu stiu ce a fost in capul lui...dadea mereu vina pe mine...ca din cauza mea se poarta asa cu mine si face ce face:(...sincer si acum ma intreb ce a vrut sa faca prin ce a facut...incerc sa intzeleg si nu pot...stiu ca si eu am gresit iar acum imi asum raspunderea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

bine, el nu are scuza pt comportament,

dar nici tu nu ai pt ca ai dormit pe tine si ai ales sa faci copil cu un bou.

sigur, e ok ca-ti asumi raspunderea, dar nici nu prea mai ai alta varianta.

 

In capul tau ce-a fost ? Nu stiai ca poti ramine insarcinata ? De ce ai riscat inutil ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce ai vrea?...sa ajung la disperare??...sa ma gandesc ca voi fii mereu singura pentru ca nici un barbat nu se va uita la mine cu un copil...aceia nici nu vor merita...ce vrei sa fac?...sa-mi pun capat zilelor pentru ca urmeaza sa am un copil?...acum trebuie sa ma gandesc la copil si la sanatatea lui...eu am facut greselile si nu am sa le repet

Editat de Ginutza22
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si ce ai vrea?...sa ajung la disperare??...sa ma gandesc ca voi fii mereu singura pentru ca nici un barbat nu se va uita la mine cu un copil...aceea nici nu vor merita...ce vrei sa fac?...sa-mi pun capat zilelor pentru ca urmeaza sa am un copil?...acum trebuie sa ma gandesc la copil si la sanatatea lui...eu am facut greselile si nu am sa le repet

 

Nu.

Dar trebuie sa constientizezi greselile tale, nu poti doar sa dai vina pe el.

Barbatii e porci daca au cu cine.

 

De aia spun, invata si ai grija pe viitor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

In capul tau ce-a fost ? Nu stiai ca poti ramine insarcinata ? De ce ai riscat inutil ?

in capul meu a fost(chiar daca risc sa par penibila si naiva)increderea in el...am crezut ca are aceleasi ganduri ca si mine...in fine...nu stiu cum sa va explic asta...eu nu m-am protejat si am recunosc ca asta a fost greseala mea cea mai mare

 

eu am spus doar de ce am ajuns sa raman singura...nu dau doar pe el vina ca voi avea un copil...pt ca am fost si eu implicata...mereu mi-am recunoscut greselile...dar tu faci ca situatzia sa para mai grava decat este...nu e sfarsitul lumii daca voi avea un copil la 22 de ani singura fara un barbat langa mine...mai bine il cresc singura decat sa am un barbat pe care nu-l doresc langa mine doar pentru a parea o fata buna...ai trecut prin asta?...sa ramai singura cu un copil?...parca mi-ai vorbi din experiantza...eu nu stiu ce va fii in viitor...am planuri,dar nu vreau sa ma gandesc prea mult la ele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×