Sari la conținut
Forum Roportal
Ginutza22

Barbati care nu vor sa fie tati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cred ca asta depinde de barbatul in cauza. Si, desigur, si de femeie.

stiu ca s-a cam deviat de la subiect...acum e vb de barbati care pot sau nu iubi o femeie cu un copil...as vrea sa va spun povestea mea: sunt o mama in devenire,am 4 luni de sarcina,sunt singura pentru ca tatal copilului a inceput sa ma abuzeze verbal si fizic fara a fii casatoriti si nici macar sa locuim impreuna...acum doua saptamani au aflat ai mei ca sunt insarcinata tot de la el...a crezut ca facand asta parintzii mei ma vor da afara din casa si am sa fug plangand la el cerandu-mi iertare ca ne-am despartzit etc...dar nu a fost asa,le-am spus ceea ce s-a intamplat,cum imi vorbea,si m-au intzeles...mama mai repede,tata mai are de lucrat la faza cu acceptatul...mi-e teama de viitor,mi-e teama sa nu ma trezesc cu el la usa,mi-e teama si sa ies afara...merg mai departe si voi vedea ce o sa se intample...duminica ma duc la ecografie si am sa intreb si ce este,eu mi-as dori mult o fetitza:)

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic separat de topicul MAME SINGURE

 

 

...acum e vb de barbati care pot sau nu iubi o femeie cu un copil...as vrea sa va spun povestea mea: sunt o mama in devenire,am 4 luni de sarcina,sunt singura pentru ca tatal copilului a inceput sa ma abuzeze verbal si fizic fara a fii casatoriti si nici macar sa locuim impreuna...

 

 

Tatal copilului a inceput sa te abuzeze dupa ce ai ramas insarcinata? Sarcina a fost o intamplare, sau ati vorbit despre copii inainte? Pana una alta, e bine ca te accepta parintii si ca tu nu ai probleme in privinta maternitatii, pari destul de echilibrata. Multa sanatate tie si fetitei.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bucura-te ca nu o sa creasca langa asemenea individ.

Cel mai bun lucru e sa-l cresti singura, daca pe tine te abuzeaza, sunt sanse mari sa faca acelasi lucru si cu copilul. Nu te intreb daca n-ai vazut ca e cretin inainte sa faci copil cu el, ca nu cred ca o sa primesc vreun raspuns coerent.

  • Upvote 10

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte bine ai facut ca l-ai dat dracu`. Decat sa ai langa tine un animal care iti face viata grea, mai bine incerci sa ti-o faci frumoasa singura.

Si cand vei capata mai multa incredere in tine, dupa ce se naste copilul, poti sa-l dai in judecata pentru pensie alimentara. Eu asa as face.. e si responsabilitatea lui pana la urma.

  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sigur o sa iti fie greu.. dar acum depinde de ambitia ta..sau mai bine zis gandire.. crezi ca , ar fi fost un mediu bun in care sa traiasca un copil? cu un ansemenea tampit? eu zic categoric NU. da-l d****.. unii barbati sunt chiar nenorociti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
acum e vb de barbati care pot sau nu iubi o femeie cu un copil...

 

Depinde de situatia concreta, sunt barbati care pot iubi sau nu o femeie intr-o astfel de situatie, dar depinde si de femeie. Pe unele femei le poti iubi chiar si cu zece copii, iar pe altele nici daca ar fi singure si poleite cu aur...

 

Generalizarile, nu cred ca sunt bune, depinde de tine daca vei sti sa-ti alegi barbatul potrivit.

  • Upvote 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu-ti fie frica sa iesi din casa din cauza lui.De asta exista politie, desi nu mai e cum era pe vremuri, asta nu inseamna ca nu poti apela in cazul in care se leaga de tine.Ma bucur ca acel copilas nu va creste langa un asemenea om si nici tu nu-ti vei rata viata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic separat de topicul MAME SINGURE

 

 

 

 

 

Tatal copilului a inceput sa te abuzeze dupa ce ai ramas insarcinata? Sarcina a fost o intamplare, sau ati vorbit despre copii inainte? Pana una alta, e bine ca te accepta parintii si ca tu nu ai probleme in privinta maternitatii, pari destul de echilibrata. Multa sanatate tie si fetitei.

tzin sa mentzionez ca am 22 de ani si am vorbit despre copii dar i-am spus ca e prea devreme...se pare ca nu a intzeles asta...cea mai grava greseala a mea a fost ca nu m-am protejat eu si imi asum vina...abuzul a venit dupa ce eram insarcinata si constienti de copil...stia ca mi-e frica de ai mei cum vor reactiona si ca tatal meu este mai strict si nu prea concepe sa fiu insarcinata fara a fii maritata sau macar sa locuiesc cu el...si a profitat de asta pentru ca am fost proasta ca nu am vorbit mai devreme

 

Bucura-te ca nu o sa creasca langa asemenea individ.

Nu te intreb daca n-ai vazut ca e cretin inainte sa faci copil cu el, ca nu cred ca o sa primesc vreun raspuns coerent.

stiu ca nu ma intrebi dar totusi iti raspund:)...nu am vazut pentru ca stie sa se prefaca si nu a aratat nici un semn ca ar fii agresiv...sau poate nu am vazut eu:(

 

Crede cumva ca nu el este tatal copilului?

Sa ai o sarcina usoara!

nici el nu mai stie ce sa mai spuna sa ma puna pe mine intr-o lumina proasta...stiu doar ca i-a spus mamei lui ca nu e copilul lui...dar stiu ca nu crede asta...eu nu mai tzin legatura cu el...mi-am schimbat numarul de telefon iar la mine nu are curajul sa apara...cel putzin pe moment

 

va multumesc foarte mult pentru incurajari si ca sunteti alaturi de mine...sincer nu ma asteptam sa imi raspunda cineva atat de devreme

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

a inceput sa ma abuzeze verbal si fizic fara a fii casatoriti si nici macar sa locuim impreuna...

A.

Daca erati casatoriti era acceptabil.

 

Pai daca tu ai o astfel e mentalitate, sunt absolut convins ca nu ai putut sa atragi decat pe unul cu o mentalitate asemanatoare.

Dar voi doamnelor, nu observati caracterul unui individ inainte sa va cuplati cu el si - MAI ALES - cand faceti un copil?

La ce mai e buna tatonarea aia pe care o aplicati invariabil, jocul seductiei, samd?

Se vede treaba ca nu e ca sa va dati seama cam ce ii duce capul pe barbati ci mai degraba sa nu pareti voi 'usuratice' ca va culcati cu ei din prima seara.

Ca vad ca voi descoperiti mereu adevarul tardiv - intotdeauna dupa ce dati sanse batausilor, curvarilor, betivanilor, samd.

Editat de K0ntr0VerSy
  • Upvote 8

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×