Sari la conținut
Forum Roportal
Ginutza22

Barbati care nu vor sa fie tati

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mama m-a avut pe mine la 18 ani si tot m-a crescut si a terminat si o facultate si avea si barbat si casnicie de dus

 

ea n-are.

nu e vorba de greutati, care oricum sunt mai multe de dus de una singura, e vorba ca are de una singura un copil la 22 de ani.

greul va veni cind o sa vrea sa-si refaca viata.

e culmea cum va scapa esentialul:

citi barbati o vor accepta cu copil cu tot?

cite frustrari va acumula ea cind la 22 de ani ar fi vrut alte preocupari ??

daca avea copilul asta, chiar pe nepusa masa, dar cu un barbat linga ea, nu era nimic tragic.

asa insa poate deveni.

 

Cum adica si-a pecetluit viata? O femeie cand naste,

 

gizas !! vezi mai sus.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Presupunem doar ca i se va intampla un scenariu descris mai sus. Viata te ia insa prin surprindere :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

citi barbati o vor accepta cu copil cu tot?

Barbatii care nu ar iubi-o cu copil cu tot, nu sunt vrednici de ea si ea nu ar trebui sa-si doreasca sa fie cu asemenea oameni. In privinta lor, nu pierde absolut nimic. Cuvantul acceptat nu isi are locul. O relatie nu se bazeaza pe acceptat ci pe iubire printre altele. Accepti un milog nu o partenera de viata sau nevasta.

Pai sa-mi zica mie barbatul "Te accept" ca un sut in fund primeste. O femeie nu e caine vagabond de pe strada care sa trebuiasca acceptata la casa omului.

 

cite frustrari va acumula ea cind la 22 de ani ar fi vrut alte preocupari ??

De unde stii tu ce preocupari are sau va avea ea ? Exista un standard e preocupari ale femeilor de 22 de ani ? Poate ea vrea sa fie mama. Sunt femei care isi doresc copii foarte devreme si ii au, in ciuda faptului ca sunt tinere si nu au partener sau sot.

 

daca avea copilul asta, chiar pe nepusa masa, dar cu un barbat linga ea, nu era nimic tragic.

asa insa poate deveni.

Tu ai impresia ca un barbat langa tine iti garanteza voata buna far di griji ? Nu exista asemenea garantii in viata. Poti trai un cosmar chiar si maritata si cu un copil in scutece.

 

 

 

 

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Barbatii care nu ar iubi-o cu copil cu tot, nu sunt vrednici de ea si ea nu ar trebui sa-si doreasca sa fie cu asemenea oameni. In privinta lor, nu pierde absolut nimic. Cuvantul acceptat nu isi are locul. O relatie nu se bazeaza pe acceptat ci pe iubire printre altele. Accepti un milog nu o partenera de viata sau nevasta.

Pai sa-mi zica mie barbatul "Te accept" ca un sut in fund primeste. O femeie nu e caine vagabond de pe strada care sa trebuiasca acceptata la casa omului.

Subscriu. :flowers:

Editat de Melissa Rebeca
  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

 

 

 

Faci foarte bine ca vorbesti, te descarci.

 

Eu cred ca esti o fata destul de inteligenta, daca ai ales sa nu iti cresti copilul langa un asemenea om. Multe, in situatia asta, stau si sufera si nu au curajul de a face pasul catre despartire definitiva.

 

Bravo! :flowers: Esti o fata curajoasa! Dumnezeu sa iti ajute sa fii sanatoasa, sa nasti usor un copil sanatos si norocos.

 

Cat despre tatal lui, poate mai tarziu va intelege... Roata se intoarce in viata asta!

multumesc frumos pentru tot...sincer am vrut sa nu mai intru aici pentru ca nu imi place sa ma cert...am intrat doar pentru a vorbi cu oameni care ma intzeleg

 

nu te-ai gindit la o intrerupere de sarcina ?

 

 

 

de fapt o sa-l cresti ajutata de ai tai, singura n-ai putea.

te-ai gindit ca ai 22 de ani si ti-ai pecetluit viata de pe acum??

o sa-ti dedici viata copilului si atit, de la 22 de ani ??

sincer era un timp in care m-am gandit si la o intrerupere pt ca au fost multi oameni ca tine sa-mi dea sfatul asta...dar sunt bucuroasa ca nu am facut-o...pana la urma e un copil si va fii copilul meu si daca o sa imi dedic viatza pentru el nu imi pare rau si asta am sa fac

 

ea n-are.

nu e vorba de greutati, care oricum sunt mai multe de dus de una singura, e vorba ca are de una singura un copil la 22 de ani.

greul va veni cind o sa vrea sa-si refaca viata.

e culmea cum va scapa esentialul:

citi barbati o vor accepta cu copil cu tot?

cite frustrari va acumula ea cind la 22 de ani ar fi vrut alte preocupari ??

daca avea copilul asta, chiar pe nepusa masa, dar cu un barbat linga ea, nu era nimic tragic.

asa insa poate deveni.

 

nu cred ca-mi va fii greu sa imi refac viatza(din punctul tau de vedere)...copilul nu este si nu va fii niciodata un impediment...stiu cum sunt iar daca ma va iubi cineva va iubi si copilul...daca nu accepta copilul nu o sa-l accept eu pe el...cei care ma cunosc stiu ca nu o sa am probleme din cauza asta...si eu stiu...acum sincer nu ma gandesc la a-mi reface viatza

  • Upvote 7

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sunteti foarte optimiste.

Nu vreau sa zic mai multe, pt ca e bine ca are moralul ridicat si e convinsa de ceea ce face.

Ideea e ca barbatii romani cel putin sunt foarte reticenti in a se lipi de femei cu copii.

Copilul va fi un impediment in a-si intemeia o familie.

 

@ Ginutza io te tin minte de undeva, ai mai avut un topic pe vremuri si nu erai prea fericita in relatie...

Editat de YasmiSL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai poate viitorul ei nu e un barbat roman, poate e unul fertil pe undeva care vrea o nevasta cu copil ca sa impuste 2 iepuri dintr-o lovitura ... nu stim niciodata ce-ti rezerva viata :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

 

@ Ginutza io te tin minte de undeva, ai mai avut un topic pe vremuri si nu erai prea fericita in relatie...

 

nu am mai avut...e prima oara

 

 

Copilul va fi un impediment in a-si intemeia o familie.

 

 

eu nu il vad asa...nu sunt chiar asa de disperata pentru a-mi intemeia o familie...mi-am cam pierdut increderea in barbati...poate ca sunt si mica pentru a simtii acea singuratate si disperare de a avea un barbat langa mine...am acceptat ideea de un copil in viatza mea si deocamdata ma simt bine asa...fara un barbat langa mine...eu am cunoscut femei cu un copil care nu duc lipsa de barbati sa le curteze si chiar sa se roage de ele sa intemeieze o familie...am vazut cazuri de casatorii,iar barbatul privea copilul de parca ar fii fost al lui...nu stiu...poate ca eu nu am noroc in relatzii si o sa fiu toata viatza singura...poate ca in doi ani voi intalni barbatul perfect pentru mine...nici eu nu stiu ce se va intampla...deci nu cred ca stie careva...nu o sa imi pun capat zilelor doar pentru ca voi avea un copil...am avut momentele mele de criza din cauza asta dar mi-am revenit...si cu fiecare zi care trece accept mai mult ideea de a avea un copil...momentan nu ma gandesc la cum ma vor privi barbatzii pentru ca am un copil pentru ca nu-mi pasa,cel putzin momentan...cand voi ajunge in stagiul asta am sa va anuntz

  • Upvote 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×